Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Tartışmalardaki Geleneksel Kalıplar

2 - Kılıç ustaları luffynin antisi mi değil mi tartışması.

Kılıç Ustaları kimin antisi değil? Sadece o elmas adam. Başka?

4 - Jozu akainuyu alırdı mangaka izin vermedi düşüncesi.

Şuana kadar Usopp ve Nami ölmediyse hatta Luffy'nin bir kolu falan kopmadıysa tamamen Oda'nın insaflı olmasından ötürü.

7 - Sengoku fikir adamı düşüncesi. ( Güncelliğini yitirdi. )

Özünde en aptal adam bile bi fikir sahibidir ve o doğrultuda yaşar hayatını.

8 - Dragon fikir adamı. ( Şu an popüler olan )

Dragon, tarihsel anlamda Mandela, Che vs bu adamların yansıması. Yani...

11 - Lastik meyvesi en iyi 2. parameciadır

Oda'nın şeytan meyvesi yaratıcılığı olduğu zamanlar çoooook eskilerde kaldı. Hiçbir rakip bi Crocodile değil. Yani Ace bile lav meyvesine yenilerek öldü falan. Bu ne ya.

12 - Luffy müttefikleri sayesinde Yonkou yenecek ve kk olacak.

Aga bu 2 takımda gol atamazsa maç berabere biter demek gibi bişey.

14 - Doflamingo veya X Luffye hasar verecek saldırıya sahip değil.

Tekrar söylüyorum, Oda'nın en büyük hatası Luffy'i bu kadar korumasıdır. One Piece bu nedenle eski popülerliğinde değil zaten.

15 - Wb korsanları çöptü en güçsüz yonko tayfasıydı.Sadece Wb güçlüydü.

Bu da gene Oda'nın dangalaklığı. Marinford savaşı Oda'nın çok özür dilerim ama s.çıp batırdığının resmidir. Ya sen neredeyse Roger'dan bile kuvvetliydi demeye getirdiğin Beyazsakal bi tane amiral, onu geçtim koramiral bile öldüremedi. Böyle rezalet mi olur. Yılların en büyük denizcisi, Roger'la beraber en büyük efsanenin savaşa girişi, suyun altından çıkmak, sonra? Eee? Hadi saldırın. Ne bi taktik ne bir şey. Luffy olmasa duvardan geçecekleri yok. Eee? Ya bırak Oda, uzadıkça batırdın.

edit: burada dile getireceğim bıktığım 2 tane klişe var. bütün arclar aynı kurguda ilerliyor, ya yeter bilader. bir kere de farklı bi kurgu yap, anladık luffy son yumruğuyla zafere ulaşacak. lan başka bişey olsun bi kere de. diğer mevzu da, tayfaya zarar gelecekse gelsin. sürekli o kılıç, ok, kurşun isabet etmek üzereyken son anda biri gelir ve kurtarır. ya yemin ediyorum 1000 kez oldu, artık tadı kalmadı. biliyorum biri zırt diye gelecek. esprisi kalmadı yani. zarar görecekse görsünler ya yeter. Oda yemin ediyorum muazzam seriyi batırıyorsun.

Böyle bir yorum var mı göstersene?
Aslında Kaidou'u teke tekte yenecek olacaktı o ama arkadaşın gönlü el vermedi, yazamadı. Maalesef bunu yazanlarda çok forumda :/

Mihawkçı kesimin Mf'yi hafızalarımızdan sildirmek istemeleri. :/ Bunu için de Oda'nın eksik çizdim demesi 180 derece değiştirilerek "Yanlış çizdim." olarak lanse edilir.
Tıpkı Mihawk'ın kılıcına kınına çekmesini "korktu" diye yorumlayanlar gibi, hatta "vista'yı yenemedi", "buggy'i kesemedi" gibi gibi uzatabiliriz. Gerçi böyle bir sözü iki kesimden de duymamıştık, ne ara gördün, duydun?

Son düzenleme:
Mihawkçı kesimin Mf'yi hafızalarımızdan sildirmek istemeleri. :/ Bunu için de Oda'nın eksik çizdim demesi 180 derece değiştirilerek "Yanlış çizdim." olarak lanse edilir.
Eksik çizdim ne demek...eksik karakter sayısı mı, eksik haki, eksik haoshoku mu..

Yoksa eksik karakter gücü mü, yani karakterlerin gücünü tam yansıtamadım mı.

Eksik çizdim ne demek...eksik karakter sayısı mı, eksik haki, eksik haoshoku mu..

Shichiler bişey yapmadı ki mfde. Eksik çizdi derken ondan bahsediyodur herhalde. Sağlam vs görmeden nasıl güç analizi yapıyorsunuz ?

Dövüşleri tam göstermemesi, olayları hızlı geçmesi eksik çizmedir. Kafasındakileri tam olarak anlatsa her sayının 50 sayfa olacağını söylemiş. Olay budur. Gösterdiklerinin yanlış olduğunu, dikkate almamamız gerektiğini belirtmez bu durum.

Dövüşleri tam göstermemesi, olayları hızlı geçmesi eksik çizmedir. Kafasındakileri tam olarak anlatsa her sayının 50 sayfa olacağını söylemiş. Olay budur. Gösterdiklerinin yanlış olduğunu, dikkate almamamız gerektiğini belirtmez bu durum.
Oda'nın dövüşleri zaten uyduruk, tam gösterse ne olur, sanki HxH dövüşleri mi görecektik. Luffy'nin daha da çok dayak yiyişini ve Mihawk vs Vista sohbetini daha uzun izleyecektik. Yani dövüşleri tam göstermesinin seriye bir katkı sağlayacağı yoktu, üç beş teknik fazla görürdük, birde karşılıklı dayak yemeleri ve yememelerini görürdük.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık