Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Newgate Rocks'ın Haini midir ?

• Evet

Kullanılan: 10 18.9%
  • Doğru olanı yapmak ne zamandır Hainlik

Kullanılan: 27 50.9%
  • Hayır

Kullanılan: 16 30.2%

• Kullanılan toplam oy
    53

Üye silindi 5781

Bana ihanetten daha çok doğru olanı seçmek gibi geliyor. Yani Kutsal Ejderleri korumaya kadar giden bir durum varsa Xebec tam bir şeytan olmalı. Beyazsakal o tayfada en çok sırıtan eleman. Kendi dinamiklerine uymuyor böyle bir tayfada bulunmak
Anladım. Yazında güzel yorumlar var ama WB'nin bir ihanetle zirveye yerleşmesi bana koyar açıkçası. Özellikle kendi bilinciyle yaptığı bir ihanetse daha da koyar.Dediğim gibi manipüle edilmesini hoş karşılıyorum.
Onun dışında her ne kadar doğru karar olsa da olayın tamamiyle bir ihanet gerçeği olduğunu değiştiremeyiz.

Beyazbıyık'a karşı duyduğum antipatiyi tamamen kenara bırakarak yazıyorum.
Doğru olanı yapmak hainlik midir biraz tuhaf bir soru olmuş. Şöyle ki içinde bulunduğun ve birlikte eylemlere giriştiğiniz grupla zaten hem fikirsinizdir. 957'nin ilk sayfalarında Rocks'ın kıyımlar yaptığından bahsediyor, Beyazbıyık onca zaman bu kıyımlarda yer alırken Tanrı Vadisi'ne gelince bir nedenden dolayı taraf değiştirdiyse bu korkak olduğunu gösterir; zira orada yapacağı kıyımlardan çekinecek biri değil, fakat Garp ve Roger'ın ittifakından çekinmiş olur.
Bunun yanı sıra, Beyazbıyık da Roger ve Garp'a destek verseydi, Sengoku bunu da açıklardı. Garp, Roger ile yani korsanlar kralı ile ittifak kurmuş, Beyazbıyık ile kurduğunu söylemekten mi çekinecek Sengoku.
Bana kalırsa bu savaş Xebec ve RogerGarp ittifakı arasında geçti. Diğerleri bu meseleye karışmadı/karışmalarını istemedi. Artık orasını bilmiyorum. Belki Beyazbıyık bir sebepten dolayı TV'den ayrıldı; Linlin de Kaido yaralanınca onunla uzaklaştı, tek kalan Xebec iki yarmaya karşı mücadele etti.

Çaylak Kaido'nun Linlin'e borçlu olmasının sebebi ise yaptığı fevri bir hareketle Roger'a ya da Garp'a saldırıp yara alması ve Linlin'in onu kurtarmasıdır diye düşünüyorum.

Anladım. Yazında güzel yorumlar var ama WB'nin bir ihanetle zirveye yerleşmesi bana koyar açıkçası. Özellikle kendi bilinciyle yaptığı bir ihanetse daha da koyar.Dediğim gibi manipüle edilmesini hoş karşılıyorum.
Onun dışında her ne kadar doğru karar olsa da olayın tamamiyle bir ihanet gerçeği olduğunu değiştiremeyiz.
Ne amaçla olursa olsun ihanet, ihanettir ona diyecek bir şeyim yok. Bakalım ne çıkacak şu olaya bir flashback çizilse oku oku doyamaz insan

Beyazbıyık'a karşı duyduğum antipatiyi tamamen kenara bırakarak yazıyorum.
Doğru olanı yapmak hainlik midir biraz tuhaf bir soru olmuş. Şöyle ki içinde bulunduğun ve birlikte eylemlere giriştiğiniz grupla zaten hem fikirsinizdir. 957'nin ilk sayfalarında Rocks'ın kıyımlar yaptığından bahsediyor, Beyazbıyık onca zaman bu kıyımlarda yer alırken Tanrı Vadisi'ne gelince bir nedenden dolayı taraf değiştirdiyse bu korkak olduğunu gösterir; zira orada yapacağı kıyımlardan çekinecek biri değil, fakat Garp ve Roger'ın ittifakından çekinmiş olur.
Bunun yanı sıra, Beyazbıyık da Roger ve Garp'a destek verseydi, Sengoku bunu da açıklardı. Garp, Roger ile yani korsanlar kralı ile ittifak kurmuş, Beyazbıyık ile kurduğunu söylemekten mi çekinecek Sengoku.
Bana kalırsa bu savaş Xebec ve RogerGarp ittifakı arasında geçti. Diğerleri bu meseleye karışmadı/karışmalarını istemedi. Artık orasını bilmiyorum. Belki Beyazbıyık bir sebepten dolayı TV'den ayrıldı; Linlin de Kaido yaralanınca onunla uzaklaştı, tek kalan Xebec iki yarmaya karşı mücadele etti.

Çaylak Kaido'nun Linlin'e borçlu olmasının sebebi ise yaptığı fevri bir hareketle Roger'a ya da Garp'a saldırıp yara alması ve Linlin'in onu kurtarmasıdır diye düşünüyorum.
Sengoku olaya birinci ağızdan şahit olmamış birisi yani Newgate'in ihanet etmesini mesela diğerlerinin kaçmasını falan o tür detayları bilmiyor olabilir zaten Garp bu konu hakkında konuşmayı sevmiyormuş. Ama yanılıyor da olabilirim.

Oo @OpLover 'da gelmiş uzun soluklu yorumların çok güzel oluyor. İkimiz pek anlaşamasakta takdir ediyorum. :) bu Teori hakkındaki yorumlarını da merak ediyorum

Son düzenleme:
Bunu şimdi ben yazacaktım ama şöyle de bir durum var. Squardo'nun saplamasından sonra WB "Sengoku , hiç değişmemişsin." diyor.WB tıpkı Squardo gibi manipüle edilmiş olabilir ama onun dışında ben de saf duygularla ve istekle WB'nin , kendisinin ; ihanet edeceğini düşünmüyorum. Manipüleye onay veririm ama öbür türlü yakışmaz böyle bir karaktere.
Manipüle edilecek bir karakter gibi de görünmüyor bence. O zaman böyle bir serideki irade dayanaklılığı olayını ihlal eder Oda.

Üye silindi 5781

Manipüle edilecek bir karakter gibi de görünmüyor bence. O zaman böyle bir serideki irade dayanaklılığı olayını ihlal eder Oda.
WB'nin gençliği , daha doğrusu o tayfadaki hali şimdiki gibi çetin ceviz miydi bilmiyoruz.Yani manipüle edilecek bir karakter görünmüyor dediğin zaten adamı bir yaşlıyken gördük bir de gençken Beyazbıyık korsanlarının başındayken gördük. İnsanin saf duygularıyla çok iyi manipüle edebilirsin.WB karakterinin karakteristik özelliği büyük ihtimalle bu tayfadayken şekillendi. Aile istemesi gibi...
O yüzden eğer yorumundaki gibi bir şey düşünüyorsan sürprizlere açık ol derim.

Abi ihanet olayı şöyle olabilir ve gayet mantıklı da olur böyle olursa Xebec ve Aralarındaki anlaşmanın dışına çıkıp kendi hırslarına kaymıştır. Bu kadar adamı çıkarsız elinde tutamazsın zaten. Sözünde durmayan adam yarı yolda da bırakılır ihanet de edilir.

Sengoku olaya birinci ağızdan şahit olmamış birisi yani Newgate'in ihanet etmesini mesela diğerlerinin kaçmasını falan o tür detayları bilmiyor olabilir zaten Garp bu konu hakkında konuşmayı sevmiyormuş. Ama yanılıyor da olabilirim.

Oo @OpLover 'da gelmiş uzun soluklu yorumların çok güzel oluyor. İkimiz pek anlaşamasakta takdir ediyorum. :) bu Teori hakkındaki yorumlarını da merak ediyorum
Olabilir fakat Garp Roger'ı söylediyse Beyazbıyık'ı da söylerdi Sengoku'ya. Bu yüzden olaya dahil olmadığını düşünüyorum.

Olabilir fakat Garp Roger'ı söylediyse Beyazbıyık'ı da söylerdi Sengoku'ya. Bu yüzden olaya dahil olmadığını düşünüyorum.
Bilmiyorum reis ya Roger ve Garp'ın içinden geçtiği tayfanın üyesi Shiki, Roger ve Sengoku'ya Sizin gibi güçsüzler Roger'ı yakalayamaz diyor. Roger Korsanları değil de Roger ile ittifak yaptığı için Garp'ın 2 v 7 almaları çok absürt kaçıyor şuanlık gözümde

Son düzenleme:
Acaba gerçekten Sengoku ve Garp'a mı diyor yoksa orada yığdığı ve karşısında genel olarak güçsüz bir şekilde duran marine erlerine yani genel anlamda Denizciler'e mi diyor kafamı karıştırdı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık