Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Sugar

'Eski Donquixote Korsanları' forumunda Smoker tarafından 19 Oca 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim

  21 oy
  42.9%
 2. Sevmem

  28 oy
  57.1%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Sugar (Shugā), eski Donquixote Korsanları'ndaki tek özel yöneticiydi. Trebol Birliği'ne bağlıydı. Sugar, Doflamingo'nun Dressrosa'yı elinde tutmasının en büyük anahtarıydı. Hobi Hobi no Mi sayesinde ayrılıkçıları oyuncağa dönüştürerek, yalancı bir huzur ortamı oluşmasına sebebiyet vermiştir. Ayrıca Monet'in küçük kardeşidir. Usopp tarafından iki kez mağlup edilmiştir ve Doflamingo'nun da yenilmesinin ardından diğer tayfa üyeleriyle birlikte tutuklanmıştır.

  Görünümü

  Sugar on yaşında bir kız gibi görünüyor olsa da, aslında 22 yaşındadır. Şeytan Meyvesi'nin verdiği güç sayesinde meyveyi yediği yaştaki gibi kalmıştır. Mavimsi yeşil renkte kısa saçları ve koyu mavi gözleri vardır. Dressrosa'nın işgali sırasında açık renkli bir elbise ve kapşonunda ayı kulakları olan kırmızı bir pelerin giymişti. Yeraltında yaşamaya başladıktan sonra ise, üzerinde açık mavi benekler olan beyaz bir elbise giymiştir. Ayı kulaklı pelerinini çıkarmamıştır. Ayrıca sol gözünde bir monokl, kafasında da ufak bir taç vardır. Luffy'ninkine benzer terlikler giyer. Monoklının çerçevesi pembe, camı ise mor renktir.

  Kişiliği

  Sugar, Doflamingo'ya oldukça sadık bir kızdır. Onun Dressrosa'yı ele geçirmesinde büyük yardımları dokunmuştur. Masum görüntüsüne rağmen, zalim biri olduğu söylenebilir. Binlerce kişiyi oyuncağa dönüştürüp köle yapmış ve köle yaptıklarının varlığını herkese unutturmuştur. Bu yaptığı ile gurur duymaktadır. Oyuncakları normale döndüğüne oldukça sinirlenmiş ve intikam yemini etmiştir.

  Sugar her ne kadar gerçekte olgun bir kadın olsa da, çocuksu davranışları da vardır. Doflamingo'yu bulmak için sarayda çocuk gibi koştururken görülmüştür.

  Sugar etrafında olan olaylara karşı kayıtsız bir tutup içerisinde gibi görünmektedir. Baby 5, Doflamingo'ya saldırdığında hiç tepki vermemiştir. Ancak ekstra baharatlı Tatababasco içeren üzümü yemiş Usopp'un suratını görünce, ruhunu teslim edecek hale gelmiştir. Usopp'un o görüntüsünden o kadar korkmuştur ki, bayılmıştır. Bu dehşet onda uzun burunlu her şeye karşı bir korku hissetmesine neden olmuştur. Kendisine sosis vermeye çalışan uzun burunlu bir askeri görünce, korkudan aklı çıkmıştır.

  Sugar üzüm yemeyi çok sever. Genelde üzümleri parmaklarına takarak tek tek yer. Trebol'ün koruması altında olsa da, ona karşı oldukça kabadır. Ayrıca çocuksu görünüşünden dolayı zayıf biri olarak görülmekten nefret eder. Bunu yapanlara ne kadar güçlü olduğunu kanıtlamaya çalışır.

  Yetenek ve Güçleri

  Sugar çocuksu fiziğine rağmen güçlü sayılabilecek biridir. Fiziksel güçten ziyade, hızı ve çevikliği üst düzeydedir. Normal insanların göremediği hızlarda hareket edebilen Tontatta cücelerinden tek bir saldırı bile almadan, hepsini aradan çıkarmıştır. Bu avantajlarına rağmen, mental yönden zayıftır. Usopp'un tuhaf suratından korkması bunun kanıtıdır. Bu durum kendisinin zayıf noktası olmuştur, uzun burunlu her şeye karşı korkmaya başlamıştır. Bu görüntüden bu kadar korkmasının nedeninin, çocukluğunda çok büyük acılar çektiğinden kaynaklandığı düşünülmektedir.

  Şeytan Meyvesi
  Sugar, Paramecia türü bir meyve olan Hobi Hobi no Mi'yi yemiştir. Meyve ona dokunduğu canlı varlıkları oyuncağa dönüştürme ve onların varlığını hatıralardan silme gücü vermiştir. Sugar bu yeteneğini Doflamingo'nun Dressrosa'yı ele geçirme sürecinde yoğun olarak kullanmıştır ve göstermelik bir huzur ortamı oluşmasını sağlamıştır. Meyve gücü kurbanını anında oyuncağa dönüştürür. Sugar hızlı bir karakter olduğundan, birçok düşmanı birkaç saniyede oyuncağa dönüştürebilir.

  Meyvenin verdiği diğer bir güç de, sonsuz gençliktir. Sugar normalde 22 yaşında olmasına rağmen, meyveyi yediği yaşta kalmıştır. Bu yüzden 10 yaşında gibi görünmektedir. Meyvenin bu yaşlanmayı durdurucu gücü, kurbanları için de geçerlidir. Kyros, on yıllık oyuncaklık serüveninin sonucunda tekrar insan olduğunda, oyuncağa dönüştürüldüğü zamanki halinde ortaya çıkmıştır. Herhangi bir yaşlılık belirtisi görülmemiştir. Sugar'ın oyuncak yaptığı kişilerin üzerinde kesin bir hakimiyeti vardır. Fakat oyuncakları kontrol edebilmesi için, onlarla kontrat yapması gerekmektedir. Kontrat yapılmayan oyuncaklar, özgür irade sahibi olarak kalabilirler.

  Ek Bilgiler

  - Sugar, tanıtılan son Donquixote Korsanları yöneticisidir. Ancak gösterilmeden önce, Cotton tarafından adı söylenmiştir.

  - Law'un geçmişi gösterilirken, Donquixote Ailesi'nin içinde Sugar görünmemektedir. Buradan yola çıkarak Sugar'ın o dönemde tayfada olmadığı anlaşılmaktadır. Ayrıca bu durum, Law'un Sugar'ı gördüğünde neden tepki vermediğini de açıklamaktadır.

  - Bir SBS'de Oda, Sugar'ın 22 yaşındaki halini çizmiştir. Aşağıda görebilirsiniz.
  [​IMG]

  - Sugar, 5. One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 39. sıradadır. Bu onu Doflamingo'nun tayfasındaki en popüler yönetici yapmaktadır.

  - Sugar'ın meyvesi, bir meyvede birbiri ile alakasız üç farklı güç veren bilinen tek meyvedir (Oyuncağa dönüştürme, varlığı unutturma, biyolojik ölümsüzlük).

  Künye

  Adı: Sugar
  Okunuşu: Shugā
  İngilizce Adı: Sugar
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 682, Anime 608
  Bağlantıları: Donquixote Korsanları (Eski)
  Unvanları: Korsan, Özel Yönetici (Eski)
  Yaşadığı Yerler: Dressrosa (Eski)
  Biyolojik Yaşı: 10
  Gerçek Yaşı: 22
  Durumu: Canlı
  Boyu: 1.2 metre civarı

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Hobi Hobi no Mi (Tr. Hobi Hobi Meyvesi, İng. Hobby Hobby Fruit)
  Anlamı: Hobi
  Türü: Paramecia
   
  Son düzenleme: 4 Eyl 2016
 2. hamiuysal55 Wa Mi U

  hamiuysal55 (Wa Mi U)
  Mesaj Sayısı 250
  Üyelik Tarihi7 Ara 2015
  Sugarın 22 yaşındaki hâli olsaymış fena değilmiş
   
 3. Mesaj Sayısı 1
  Üyelik Tarihi16 Oca 2016
  aynen abi ama hep öle olmazmı masum gibi görünen tehlikeli çıkar :ehe:
   
 4. Mesaj Sayısı 7,175
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  Law+Sugar kombosunun iş bitireni.
  Teşekkürler Smoker.
   
 5. hamiuysal55 Wa Mi U

  hamiuysal55 (Wa Mi U)
  Mesaj Sayısı 250
  Üyelik Tarihi7 Ara 2015
  Perona ile beraber teklikeli korsan olurlardı bir düşünsenize..
   
 6. Eric Cartman Sanji fanı isen gel beri.

  Eric Cartman (Sanji fanı isen gel beri.)
  Mesaj Sayısı 6,031
  Üyelik Tarihi25 Oca 2015
  O olmasa Usopp bi hiçti.Teşekkürler Smoker :)
   
 7. Shigeno Goro Make ManU Great Again!

  Shigeno Goro (Make ManU Great Again!)
  Mesaj Sayısı 1,667
  Üyelik Tarihi27 Nis 2014
  Ellerine sağlık Smoker.
  Pek sevmediğim bir yöneticiydi. Onun olduğu yerler sıkıcı geliyordu.
   
 8. hamiuysal55 Wa Mi U

  hamiuysal55 (Wa Mi U)
  Mesaj Sayısı 250
  Üyelik Tarihi7 Ara 2015
  Dikkat edersen Perona'yı ve Sugar'ı indiren Usopp :D
  Smoker-san ellerine sağlık
   
 9. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,827
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Ellerine sağlık öncelikle.
  Sugar'ı hem kendinden ötürü hemde kardeşinden dolayı çok severim.:/ Senaryo kurbanı olmasa çok farklı olurdu.
   
 10. Ghost Dead

  Ghost (Dead)
  Mesaj Sayısı 515
  Üyelik Tarihi28 Eki 2015
  Eline sağlık. Severim kendisini, bana hep tatlı gelmiştir.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık