Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Süpernovaların Güç Sıralaması

@Monkey D. Luffy

Birebir önceki neslin aynısı olacak diye bir kaide yok. Bu nesilde ne Wb var ne Garp mesela. Kid ve Law haricinde bana göre mangakanın özellikle ayırdığı bir nova yok. Potansiyellerinin zirvesine ulaştığında Zoro amiral+ Sanji amiral seviyesinde olacaktır büyük ihtimalle. Kid ve Law'ı geç başka hangi nova sana göre bu seviyede olacak ya da daha güçlü? Sanji nova değil o yüzden diğerleri daha güçlü olacaklar çıkarımın da şaka herhalde dostum.

Zoro ve Sanji'yi Luffy ile aynı seviye görecek seri sonu denk olacaklarını falan düşünecek adam sayısı çok değil. Olanları da zaten münasip bir yerine takma. Ama Kid ve Law haricinde bizim iki azmanın geçemeyeceği nova yok gibi duruyor. Kaldı ki Kid ve Law da inan bana Luffy'nin rakibi falan olmaz seri sonu.
Katılıyorum zaten birisinin amiral olması demek kimse karşısında ezilmeyecek olması demek. Zoro ve Sanji'den de beklentim bu. Özellikle Zoro'dan beklentim bu.

Valla yorumlarını genel olarak beğenirim saygıda duyarım, mantıklıda. Ama bu konuda Oda'nın suçu var bunu anlamalısın.

Dressrosa arc'ta Chopper-Nami-Brook 3'lüsü Jora ile zar zor baş ediyor, Doflamingo gemiye saldırınca ağlıyorlar Sanji gelince '' Oleyyy '' diyorlar. Bm arcta Nami, Bm'yi inletiyor, Brook dalga geçiyor, Chopper tanklıyor ve karşı koyuyor. Hiçte Dof karşısındaki hallerinde değillerdi, üstelik birde yonkou'ya karşılar düşün.

Sanji, Blueno'dan tek yerken, onun 3 katı güçlü olan adamın zoanla harmanlaşıp daha fazla güçlü halini orta zorlukla alıyor. Op'ta fazla mantık aramaya gerek yok yani.

Jyabura muhtemelen kurt haliyle Lucci'nin meyvesiz halinden bile güçlüydü ( Mantıken olması gereken bu ) ama 800 dourikilik Blueno'dan sopa yiyordu tek yemiş gibi birşey olmuştu hatırlarsan.
Sağolasın bilmukabele.

Normalde görmemiz gereken Sanji ile karşımızda duran Sanji arasında dağlar kadar fark var; bu doğru. WCI'da olanlar da tam bir rezalet o da doğru. Fakat biz okuyucular da ister istemez görmemiz gereken Sanji'yi değil gördüğümüz Sanji'yi yorumluyoruz. Çünkü Sanji 2 yıl sonrasında hiçbir varlık gösteremediği gibi güçlü olduğunu, bir şeyler sakladığını da hissettirmedi. Bu tabi ki mangakanın hatası. Ama şu durumda Sanji'nin Queen seviyesinde birini alması çok zorlama durur diyorum. Hee suit üstüne 1 tane daha p-up alırsa normal karşılarım. Ama suitle bile zorlama olur bence. Tabi suitin ekstra numarası çıkar falan bilemem. Zaten suitin Sanji'ye verilmesi bile ne kadar zayıf olduğunun bir göstergesi oldu. Fiziksel olarak o kadar geri ki suit hız da sağlıyor, savunma da...

Mangakanın bana bu arc hissettirdiği şey şu. Luffy yonkou ile tayfası yonkou tayfaları ile mücadele edip gerçek anlamda "yonkou oluşumu" olacak seviyeye gelecek. Nitekim;

Teach yonkou için erken dedi.
Shanks yakında görüşücez dedi.
Yıllar sonra ilk defa olası bir 1-2-3 numara konsepti var(Kaido tarafı). Bunun üzerine Jinbe tayfaya geldi.

Yani tüm bu olanlar bana King, Queen, Jack/Zoro, Sanji, Jinbe olacak dedirtiyor zaten. Ama bu konseptte Sanji göze batacak o ayrı. Jinbe ve Zoro'nun yerleri çok sağlam çünkü.

Zoro ve Sanji hakkında şunlarıda söylemek istiyorum. Sadece Water7 ve Enies Lobby'deki izlenimin dışına çıkarsam.

Thrillar Bark arc'ta Zoro'da Sanji'de, Enies Lobby'deki Luffy'den daha güçlülerdi, Luffy'den güçlü olmasalar bile Lucci'den daha güçlülerdi emin olabilirsiniz buna.

Zombi Ryuma ve Absalom karşılaşmalarından sonra ( Absalom tırt bir karakterde olsa ) Oz'a karşı gayet iş yapıyorlar. Zoro, Oz'u kesiyor. Sanji, Oz'un bazukasını geri saptırıp tozu dumana katıyor. Gear2 ve gear3'ü yeni kullanan Luffy hadi o olmasın enies lobby'deki Lucci'yi koyun bakıyım oraya ne kadar dayanabilecek Oz'a karşı? Tüm tayfa kombolarla iş yapsada en baba işleri Zoro ve Sanji yaptı bildiğin Oz'a karşı koydular.

Zoro geldi Kuma'nın kombo ataklarından kaçtı, ölü haliyle bile Kuma'yı çizip kan aldı adamdan. Bunu ölü haliyle yapıyor düşünün. Oz ile girdikleri mücadeleden dolayı epey yorgunlar birde.

Dediğim gibi bir arc'ın içinde bile güç dengesi değişiyorken, 2 farklı arc'taki aşırı farklı güç dengesinden dolayı bu şekilde düşünüyorum. Olay Oda'nın o an ne düşündüğünü tahmin edebilmek arkadaşlar başka birşey değil.

Gelmiş geçmiş en güçlü kılıç ustası olacak adam seri sonu Zirve isimlerden olamayacak mı yani? Bu adam aynı zamanda güçle kafayı bozmuş biri. Law ve Kid ayrıldıysa, Zoro seride ki misyonuyla çoktan ayrı yere koyuldu zaten. Adam muhtemelen 3 kılıcı kara kılıç yapacak. Law daha düne kadar ezikleniyordu ne oldu şimdi? Kid desen ne yapmış? Kimi yenmiş? Sanji ile Zoro neden beraber anılıyor onuda anlamış değilim. Sanji de bir Amiral eder ama Zoro’nun yeri Zirve isimlerden olmaktır.

Law'ın nesi Zoro'dan iyi diye sorsam ya da serideki güç unsurlarını kalem kalem değerlendirsek de karakterleri karşılaştırsak kimin tarafı daha ağır basar diye sorsam somut argümanla cevap verecek kimseyi bulamam ama nerde görsem Law>Zoro :fool:Aferin :alkis:

Law'ın nesi Zoro'dan iyi diye sorsam ya da serideki güç unsurlarını kalem kalem değerlendirsek de karakterleri karşılaştırsak kimin kalemleri daha ağır basar diye sorsam somut argümanla cevap verecek kimseyi bulamam ama nerde görsem Law>Zoro :fool:Aferin :alkis:
İşin ilginç yanı iş Zoro’ya gelince adamın misyonu hiçe sayılıyor ama daha dün ezilen Law ve bilinen kadarı ile hiçbir şey yapamamış Kid iki manga sayfasıyla ayrı yere konmuş oluyor işe bak işe :D

İşin ilginç yanı iş Zoro’ya gelince adamın misyonu hiçe sayılıyor ama daha dün ezilen Law ve bilinen kadarı ile hiçbir şey yapamamış Kid iki manga sayfasıyla ayrı yere konmuş oluyor işe bak işe :D
Bir türlü anlam veremediğim bir olay. Zoro iki novayı karpuz gibi yarıyor yaranamıyor, dünün Luffy'ye ağlayan poşeti Law, boyuna çapına bakmayıp iki artistlik cümle kurunca Law segment atlıyor :fool:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık