Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Soru - Cevap Köşesi 5

Selamlar Smoker.

Geçen gün başka bir arkadaşa daha bu soruyu sormuştum ama tam olarak bir sonuca varamamıştık, sana da bir danışayım istedim. Ryuma bu arc bayağı övüldü, işte şöyle güçlü, böyle wano efsanevi koruyucusu, efendim dragon slayer, hazan suyu, şu bu. Ama gel gelelim Thriller Bark'ta şuanki potansiyeline kıyasla o zamanlar neredeyse çöp kutusu diyebileceğimiz Zoro tarafından yenildi. Gölgesi olduğu için tabii ki daha da güçsüzleşiyor karakter, okey ama sonuçta içinde hala Ryuma'nın ruhunu barındırmıyor mu? Bu denli güçlü bir karakter asıl gücünün yüzde 10'uyla bile yenebilirdi bence o zamanki Zoro'yu.

Diğer arkadaşla tartıştığımızda "ceset Ryuma'ya, ama gölgedeki ruh Brook'a ait. dolayısıyla gücün çoğunu Brook'tan alıyordu o karakter" demişti.

Peki ruh Brook'a aitse bu karakter Zoro'dan tek bir kesik yemesine rağmen nasıl bunu şeref meselesi haline getirip kendini tutuşturabiliyordu? O sahneye bakarsak sanki bariz bir Ryuma iradesi de vardı içinde.

Nasıl açıklarsın?

Smoker, uzun zamandır kafamı kurcalayan bir konu üzerine senin de görüşünü almak istiyorum.

Zaman atlaması sonrası serideki bu büyük değişimin nedeni nedir?

Yani düşününce zaman atlamasından önceki arclar gerçekten şaheser niteliğindeyken, zaman atlaması sonrasında bir çok arc "doldurma" tadı veriyor. Sanki öylesine yazılmış başka bir shounen okuyor gibi hissediyorum.

Zaman atlamasından bir bölüm önce ve bir bölüm sonra arasında tam olarak ne fark var?

Selamlar Smoker
-Luffy "Korsanlar Kralı" yani en güçlü olarak mı! kral olacak yoksa tam da Roger gibi bir kral mı olacak?
Roger ile WB'nin bir vssini çizip orada yenişemediklerini gördük (tabi buradan da net bir çıkarım yapmak doğru olmayada bilir)
-En güçlü olacaksa buna bir sınır çizebilir misin?
Konuda da geçtiği gibi "iki amirali aynı anda yenebilecek" muhabbeti var ya!
-Luffy geleni geçeni ezecek kuvvette birisi mi olacak (dövecek adam kalmadı bari kendimi döveyim falan)
-"Son"da ki Luffy profilin nasıl ve tabi tayfaya dair hissettiklerin? :)
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Lufi ve Teach ilk karşılaştıktan sonra ayrılırlarken; Zoro ve Luffy, Teach için yalnız değildi diyor. Orda kastettikleri Beyaz Sakal korsanları mı? Teach o sırada ha*la* Beyaz Ssakal korsanlarının üyesi mi?

Selamlar Smoker.

Geçen gün başka bir arkadaşa daha bu soruyu sormuştum ama tam olarak bir sonuca varamamıştık, sana da bir danışayım istedim. Ryuma bu arc bayağı övüldü, işte şöyle güçlü, böyle wano efsanevi koruyucusu, efendim dragon slayer, hazan suyu, şu bu. Ama gel gelelim Thriller Bark'ta şuanki potansiyeline kıyasla o zamanlar neredeyse çöp kutusu diyebileceğimiz Zoro tarafından yenildi. Gölgesi olduğu için tabii ki daha da güçsüzleşiyor karakter, okey ama sonuçta içinde hala Ryuma'nın ruhunu barındırmıyor mu? Bu denli güçlü bir karakter asıl gücünün yüzde 10'uyla bile yenebilirdi bence o zamanki Zoro'yu.

Diğer arkadaşla tartıştığımızda "ceset Ryuma'ya, ama gölgedeki ruh Brook'a ait. dolayısıyla gücün çoğunu Brook'tan alıyordu o karakter" demişti.

Peki ruh Brook'a aitse bu karakter Zoro'dan tek bir kesik yemesine rağmen nasıl bunu şeref meselesi haline getirip kendini tutuşturabiliyordu? O sahneye bakarsak sanki bariz bir Ryuma iradesi de vardı içinde.

Nasıl açıklarsın?
Ryuma'nın kişiliğinden çok az bir parça kalmış içinde, kalanı Brook'a ait. Aynı şekilde kılıç teknikleri de Ryuma'nın kendine ait teknikler değil, Brook'un teknikleriydi. Yani Ryuma kendi yaşayan hali olarak dövüşmedi Zoro ile. Tekniğin ve fiziksel gücün ne kadar önemli olduğunu Zoro'nun gölgesinin konduğu Jigoro'ya bakarak görebilirsin. Normalde hızlı ve fiziksel güç uygulayan karakterlere karşı avantajlı olan Robin çaresiz kaldı Jigoro'nun karşısında. Ryuma'nın içinde de fiziksel açıdan güçlü olmayan Brook'un gölgesi vardı. Eğer ona Zoro'nun gölgesi konulsaydı, o zaman işler farklı ilerlerdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık