Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Son İzlediğiniz Anime

Phantom: Requiem for the Phantom

Sana puanım 1. Saishuu heiki kanojo'dan sonra ilk defa böyle pişman oldum.

1- Amaç saçmalığı: Ulan dünyaya hükmetmeyi anlarım da dünyayı suç mahaline çevirmek ne demek yani mantığı nedir? Demezler mi adama bu dünyanın zaptiyesi sen misin diye? Demiyorlar ama... Seride polis namına bir şey yok resmen. Adamlar eyaletin bi yakasındaki bir sürü mafya oluşumu kaşla göz arasında çökertiyor ama polis denen oluşumdan hiç hareket yok. Devlet diye bir şey gerçekten var mı emin olamadım seri boyunca. Kimsenin sanki şikayeti de yok durumdan :D
2- Bu örgüte bir şekilde dahil olmuş Scythe Master diye seslendikleri elemanın baştan sona varlığı. Aga adam yoldan birini buluyor of bu hayatta kalmayı nasıl biliyor diye herifin hafızayı yok ediyor. Sonra bayağı bildiğin normal bir askeri eğitim alıp herkesi öldürebilen soğukkanlı bir katile dönüşebiliyor. Onu eğiten de daha önceden bulunmuş olan noir'deki Kiriko'ydu sanırım onun tıpkısı olan bir kız. Bunun da hafıza gitmiş hiçbir şey hatırlamıyor. Ama nasıl olduysa örgütteki seksi hatun yoldan buldukları elemana adını söyleyince adamın bütün hafıza geri geldi :D bu nasıl bir uyarılma anlamadım ben. bu kadar basit mi yani bu iş ? Ya hadi her şeyi geçtim o ''phantom'' olayı nedir ? Phantom diye adlandırdıkları elemanlar bir şekilde kayboluyor bir anlığına gözden ama bu niye nasıl oluyor kimse söylemiyor. Ben eminim mangakanın da haberi yoktur. Fantom mu fantom işte.
3- Müzik hiç yok zaten. Ara sıra ya bak aklıma geldi olaya sonradan dahil olan ufak kız o cep saatindeki masum melodiyi dinlerken seks yapan kadın inlemeleri ne alakaydı ? :D Halen daha bir anlam veremiyorum
4- Yukarıda bahsettiğim ufak kız Cal... İlk gördüğümüzde ufacık bir kız. Tahmini 12 yaşlarında falan. Serinin ana erkek elemanı ile kalıyor. Biri görse adama lolicon derler. Sonra ne oluyorsa 2 senede bayağı genç kıza dönüşüyor. Mangaka'nın fantazileri olsa gerek diye düşünüyorum. Yani iki senede şöyle bir değişim zor gibi geldi bana.
5- Cal ve birlikte yaşadığı phantomun evi havaya uçuyor. Patlamayı gören phantom bu kızın sadece dışarda giydiği elbisenin parçasının uçtuğunu görünce bu kızı öldü belliyor. Lan bi gir içeri bi bak neye göre karar verdin hemen anasını satayım. Meğer kız da dışardaymış bak sen şu işe. Kız eve geliyor tam da o sırada gene bu sayzı mastır gelip kızın kafasını işliyor seni terk etti falan. Kız da bu elemana nefret besliyor olaya gel. Karşılaştıkları zaman her şeyi söylüyor da ben senin öldüğünü düşünmüştüm yaşadığına sevindim falan demiyor mal gibi duruyor. Nerden tutsan ahmakça. Sonradan da zaten bok yoluna ölüyor şeker kız.
6- Bu sayz denen elemanın amacı önceden bulduğu elemanlarla sonradan ürettiği duygusuz elemanları kapıştırmakmış. Ya rabbim görende zanneder robot falan. Aynı amele tipli maskeli kızlar yine. Bu kadar ahmakça bir amaç bir de mafyanın patronunda vardı. Ya özel bir şey de değil yani. Elli kere de öldürme şansları vardı nedense adam son bölüme kadar yaşadı.
7- Bu örgüt esasında epey büyük bir örgüt olmalı ki bu çocuklar amerikada yaşarken filipinlere falan gitti oradan tekrar japonyaya adamlar gene buldular. Fakat böyle bir örgütün elemanları da olması gerekir. İşte onlar kim belli değil. Nasıl buldunuz yani bu çocukları. Üstlerinde gps falan da yok.
8- İşin ne felsefesini ne dramını yaşatmayı becerememişler. Salt adam vurmaca aslında başka bi nane yok. Bari finali keyifli bitsin diye ümit ederken çocuklar bu sefer de moğolistan çayırlarında yakalandı :D yav arkadaş seri bitmiş gitmiş zaten hasta mısın nesin! Çocuk arkada dikiliyor önde kız hayal alemine dalmış arkadan bi faytonlu eleman geliyor susturuculu silahla piyuvv... Yani o kızdan ne istedin allah aşkına. sonunda nefes alacak derken onu da bok ettin. Neyse yeter yoruldum

Bu serinin iyi tarafları yok muydu peki elbette vardı ama o seriyle pek alakalı değil.
1- Sawashiro miyuki bebeğim. Girdiği her yeri muhteşem yapan muhteşem varlık. Sen bile kurtaramadıysan bir seriyi ...
2- Akame ga Kill'de de çalan Fallen Hereos'in küçük bir kısmı duyuluyor. Başka yok.

Baki (kısa diye başladım herkes birbirinin bir yerini kırıyor, kesiyor ve biçiyor. Hepsi canavar gibi ve ardlarından hep bir güçleri saklı baya ilginç geldi anime :)) ben yeniden yapılmış versiyonunu izliyorum. Alucardı tanıdıktan sonra bu kan tatmin etmiyor tabi)

Dorohedoro'yu izledim. Yaratılan dünyayı, karakter ve yetenek dizaynlarını çok beğendim. Dövüşleri, efektleri, müzikleri ve mizahını oldukça başarılı buldum. Shin karakteri ise şimdiye kadar gördüğüm en karizmatik görünüşe sahip olabilir :D Animeye dair yalnızca sezon finalini sevemedim.

Dorohedoro'yu izledim. Yaratılan dünyayı, karakter ve yetenek dizaynlarını çok beğendim. Dövüşleri, efektleri, müzikleri ve mizahını oldukça başarılı buldum. Shin karakteri ise şimdiye kadar gördüğüm en karizmatik görünüşe sahip olabilir :D Animeye dair yalnızca sezon finalini sevemedim.
+1 bende en son Dorohedoro yu izledim hatta mangasına geçtim. :D

Hunter x Hunter (2011)

Başyapıt.

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Kendini izletiyor, 5 üzerinden 4ü var temiz. MAL'da 8.32 vermişler, gayet uygun bence.

Akame ga Kill!

7.63 vermişler MAL'da, uygundur bence de. Konuyu hızlı akıtmak için kırpmışlar gibi bir his uyandırdı izlerken ama o kırpışlar çok pro olmuş yani dikkatimi çekti baya. Hani güzel, tam ayarında flashback olur ya tadından yenmez, tam tersi olmuş bu da. Belki de normalde akmayacak 6.0'lık bir seriyi 7.63'e taşımışlar diyeyim örnek olarak. Bleach'de de keşke şöyle bişey yapsalarmış diye insan düşünüyor tabi.
Akame Ga Kill efsanedir 4 yıl oldu izleyeli .25 bölüm kısa ama doyurucuydu ilk bölümün ilk 10 dk shounen animesi beklerken son 10 dk ne izliyorum lan ben moduna girdim .

Son düzenleme:

Mobile Suit Gundam ZZ'da 15 bölüm izledim daha izlenecek çok bölüm var.

Zeta'daki özellikle son 2 bölümde zirve yapan kasvetli ve karanlık havadan henüz eser yok. Zeta'dan sonra Tomino'ya seriyi biraz daha yumuşatmasını söylediklerinde Tomino da seriyi komedi/yaşamdan kesit tarzı bir şekle sokmuş. "İleride ZZ de kasvetli bir havaya giriyor." diyenler gördüm, umarım doğrudur. Komedi ögeleri kötü olmasa da, hatta çoğu yerinde ufaktan sırıtmış olsam da, Zeta'daki olaylardan sonrasına neredeyse hiç uymuyor. Bir an önce bitirip Char's Counterattack filmi ile seriye ufak bir ara vermek istiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık