Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sir Arthur Dayne vs Khal Drogo

Kim Kime Diş Geçirir ?

• Khal Drogo, Arthur Dayne'in kalbini yer.

Kullanılan: 20 16.4%
  • Şafağın Kılıcı, Drogo'yu Westeros'a gömer.

Kullanılan: 94 77.0%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 8 6.6%

• Kullanılan toplam oy
    122
Drago hiç mi zırh görmemiş. Logia gibi yorum yapılıyor. Zırhlı birini yormak daha kolay olur. Drago tahrik olmayıp kaçak dövüşürse çok şansı olur. Tek sorun karşısında sıradan zırhlı biri yok. Dayne hem teknik hem hızlı. Dağ gibi tazı gibilerini kolay harcardı ama Dayne ona ters gelir. İkisininde şansı var hatta beraber ölürler.

Benim oyum Dayne'ye. Bazı zamanlar açar dövüşünü izlerdim. Serideki yayınlanmış en baskın dövüş bence. Kitabını okumadığım için diziyi baz aldım.

Dothrakiler, köyden şehre gelmiş gibi etrafa aval aval bakacaklar :D Dany'nin asıl gücü zaten ejderhalar ve westerosda ittifak içinde olacağı aileler olacaktır. Dothrakilerin esamesi okunmayacak da neyse :D
Tabiki Dany'nin en büyük gücü ejderhalar ama ailelerden ziyade dothrakilere ve lekesizlere güvenir Dany ki kendi kan süvarileri bile var. O aileler abisine, babasına fayda vermemiş onlara güvenilir mi ? İlla ki ordular da karşılaşacaktır diyorum ben o zaman o savaşa değinir Martin kitaplarda biz de görürüz. Bizans bizi durduramamıştı onlar da dothrakları durduramaz :) ama sen öyle bi diyorsun ki sanki iki tarafta kılıçla savaşmıyor Westeros teknolojik çağ atlamış Easteros geride kalmış. Easteros borç vermese yedi krallık kendini döndüremez birbirlerini yerler :oleyo2: Özgür şehirler ise kendi kendini döndürüyor gayet. İki kıtanın yönetim anlayışı birbirinden çok farklı Westeros sana daha çekici geliyor olabilir hikayenin orada geçmesi de etkili tabi buna itirazım yok ama o koca Westerosu parmağında oynatan Varys'in bile karşı kıyıdan olduğunu unutma :D Doğuyu küçümseme derim batıdan barristan , arthur dayne gibi yetenekli savaşçılar çıkabiliyor da doğudan niye çıkmasın. Benim okurken yaptığım çıkarım Drogo yıllarca tek bir savaş bile kaybetmemiş bir Khal onun kadar uzun saç örgüsü olan başka bir khal daha olmadı ve khalasar sadece en güçlüyü takip eder :sapkali:

@GeorgeRMartin easteros nedir müdür, o dediğin kıtanın adı essos, milletin aklını bulandırma.
Drogo'nun fena halde küçümsendiğini gördüm. Dothraklar iklimden dolayı yarı çıplak dolanıyor, westerosa gelseler hafif zırh kuşanırlar illa ki. Dizi bitse de şu kitaplar da yayımlansa...
@valanis Dany önce lekesizleri elde ediyor sonra dothrakları ki kitapta hâlâ dothraklara esir diye hatırlıyorum.

Valla ben kitaptan örnekler ile konuşuyorum hacı :D Dizi şahsen beni bağlamıyor.
Hacı kitap diziden sonra çıkacak söylentileri var ondan dedim de gerçi kitabı da takip etmiyorum ya neyse :D

Tabiki Dany'nin en büyük gücü ejderhalar ama ailelerden ziyade dothrakilere ve lekesizlere güvenir Dany ki kendi kan süvarileri bile var. O aileler abisine, babasına fayda vermemiş onlara güvenilir mi ? İlla ki ordular da karşılaşacaktır diyorum ben o zaman o savaşa değinir Martin kitaplarda biz de görürüz. Bizans bizi durduramamıştı onlar da dothrakları durduramaz :) ama sen öyle bi diyorsun ki sanki iki tarafta kılıçla savaşmıyor Westeros teknolojik çağ atlamış Easteros geride kalmış. Easteros borç vermese yedi krallık kendini döndüremez birbirlerini yerler :oleyo2: Özgür şehirler ise kendi kendini döndürüyor gayet. İki kıtanın yönetim anlayışı birbirinden çok farklı Westeros sana daha çekici geliyor olabilir hikayenin orada geçmesi de etkili tabi buna itirazım yok ama o koca Westerosu parmağında oynatan Varys'in bile karşı kıyıdan olduğunu unutma :D Doğuyu küçümseme derim batıdan barristan , arthur dayne gibi yetenekli savaşçılar çıkabiliyor da doğudan niye çıkmasın. Benim okurken yaptığım çıkarım Drogo yıllarca tek bir savaş bile kaybetmemiş bir Khal onun kadar uzun saç örgüsü olan başka bir khal daha olmadı ve khalasar sadece en güçlüyü takip eder :sapkali:
Doğuda da görmediğimiz çok şey var haklısın, belki son kitaptan sonra eski zamanları anlatırlarsa o zaman daha iyi kavrarız. Dothrakileri küçümsemiyom da adamlar da vizyon yok ki neyse uzatmayayım ama şöyle bir güzellik yapayım dothrakiler hakkında. Açık alanda düm düz bir ovada dothrakiler öttürür herkesi. O zaman derim ki dothrakilerin karşısına kimse gelemez. Westeros ama çok kalleşliklerin döndüğü bir yer olunca orada yetişmiş bir adamda doğululara kaybetmez gibi geliyor hep :D tabi birazda çekici gelmesi var yalana gerek yok. Drogo vs mago dövüşüne baktım da adam saniyede deşti herifi. Yazık oldu herife erken gitmeyeydi iyiydi. En azından savaşarak ölseydi. Kahpece ölmeseydi iyiydi. Tüm dothraki tarihinin en güçlü khalına saygılar :sapkali:

@valanis Dany önce lekesizleri elde ediyor sonra dothrakları ki kitapta hâlâ dothraklara esir diye hatırlıyorum.
Kitaptan bilgi ile gelenlere şapka çıkarırım yapacak bir şey yok :D Kitaplara başlayayım dedim de diziden sonra boşa olacakmış gibi bir izlenim oluşturdu bende. Kitap ile dizi arasında çok fark var mı ? internetten takip ediyorum bazı detayları. Dizi biraz daha ileride sanırım. Diziden dolayı son kitabıda çıkarttırmadılar martine. Senaristler büyük ihtimal çoktan her şeyi görüp ona göre diziyi hazırladılar. Küçük ayrıntılarıda es geçdiler.

@valanis Kitapla dizi arasında küçük denemeyecek farklar var. Dorne hâlâ Oberyn'in abisinin elinde, dizide görmediğimiz Victarion reyiz var ki muhtemelen Dany'i cariyesi yapacak, Stannis ölmüş Jon da canlanmış değil, altın mürettebat Rhegar'ın öldü sanılan bebesiyle westerosu işgale başladı ki marteller de onlarla anlaşacak gibi... Var oğlu var. Dizi bittikten sonra okusan daha iyi olur, belki sen bitirene kadar Kış Rüzgarları çıkar.

@valanis Kitapla dizi arasında küçük denemeyecek farklar var. Dorne hâlâ Oberyn'in abisinin elinde, dizide görmediğimiz Victarion reyiz var ki muhtemelen Dany'i cariyesi yapacak, Stannis ölmüş Jon da canlanmış değil, altın mürettebat Rhegar'ın öldü sanılan bebesiyle westerosu işgale başladı ki marteller de onlarla anlaşacak gibi... Var oğlu var. Dizi bittikten sonra okusan daha iyi olur, belki sen bitirene kadar Kış Rüzgarları çıkar.
Victarion mu ? Cariye mi yapacak ? Önce Euron reise diş geçirsin. Victarion’dan büyük şeyler beklememek lazım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık