Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sir Arthur Dayne vs Khal Drogo

Kim Kime Diş Geçirir ?

• Khal Drogo, Arthur Dayne'in kalbini yer.

Kullanılan: 20 16.4%
  • Şafağın Kılıcı, Drogo'yu Westeros'a gömer.

Kullanılan: 94 77.0%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 8 6.6%

• Kullanılan toplam oy
    122
Benim merak ettiğim bu Oberyn dağı yenecekti adam olsa.Peki Jamie aynı pozisyonda öldürebilirmiydi bu dağı ?
Resmen adam vurdu dikiş attılar dağ vurdu toprak attılar gibi birşey olmuştu dizide. :D

Bu ikisinden güç seviyelerini çıkarmaya çalıştım biraz izlerken akla takılıyordu.
Oberyn dağı öldürdü zaten o yaşayan şey insan bile sayılmaz.

Kitapları okumadım ama drogo neden bu kadar büyütülüyor anlamadım. Kendi kabilesindeki bir kaç yamyamın lideriydi. Ama Arthur Dayne, tüm westerosun en iyisiydi.

Kitapta bu zırh avantajından Selmy de bahsetmişti. Her ne kadar rakibe göre hantal kalsan da rakip zırhlı birine karşı nasıl dövüşeceğini bilmiyor. Üstüne bu kışığı şafağın kılıcı olunca khal drogo da olsa zor be hacı. Arthur Dayne alır. Çok rahat alamaz ama aşırı da zorlanmaz.

Ah evet doğru sonradan adama birşey yapmışlardı.Jamie alır mıydı o düello dövüşünde peki Obery yerinde olsa.Tek el yada 2 el yorumun ne ?
Jaime acayip bi adam kibirli falan ama zerre korkusu yok ve çok yetenekli hatta brienne'den alıntı yapayım jaime bi süre Robb'un tutsağı olarak zindanda tutulmuştu ana stark bunu bunu serbest bırakınca brienne ile bi köprü üstünde dövüşüyorlar. Brienne ki tazıyla kapışabilen bi karı güçsüz biri değil şaşırıyor jaime'nin saldırılarına karşı koymaktan başka bir şey yapamıyor ki jaime'nin güçten düşmüş hali o, brienne en iyi halinde olsa hiç şansım olmazdı diye düşünüyor. Robb bile bi an korkmuştu jaime ot biçer gibi adamlarını biçerek üstüne gelirken ki son anda zaptediyorlar bşr kaç adam kalmıştı ulaşmasına. Yani benim düşüncem jaime kılıç dövüşünde clagene'i rahat alır dilim dilim doğrar :D

Kitapları okumadım ama drogo neden bu kadar büyütülüyor anlamadım. Kendi kabilesindeki bir kaç yamyamın lideriydi. Ama Arthur Dayne, tüm westerosun en iyisiydi.
Easteros'un Westeros'tan daha aşağı bi seviyede olduğunu neden düşündün ki Valeria da Doğuda dünyanın gördüğü en büyük imparatorluktu westerosu westeros yapanlar doğudan gelenler :rolleyes: Drogo'nun khalasarının yanından geçtiği bütün özgür şehirler ona hediyeler verip memnun ederdi kimse onla savaşacak cesarete sahip kimse yoktu ki dothrakların hayatı savaşla geçer Drogo bir tek savaş bile kaybetmemiştir. Dany'nin aptallığı yüzünden ölmese 4. Kitaba gelmeden demir tahta çıkarırdı dany'i :oleyo2:

Easteros'un Westeros'tan daha aşağı bi seviyede olduğunu neden düşündün ki Valeria da Doğuda dünyanın gördüğü en büyük imparatorluktu westerosu westeros yapanlar doğudan gelenler :rolleyes: Drogo'nun khalasarının yanından geçtiği bütün özgür şehirler ona hediyeler verip memnun ederdi kimse onla savaşacak cesarete sahip kimse yoktu ki dothrakların hayatı savaşla geçer Drogo bir tek savaş bile kaybetmemiştir. Dany'nin aptallığı yüzünden ölmese 4. Kitaba gelmeden demir tahta çıkarırdı dany'i :oleyo2:
Westerosu doğudan gelenler kurdu orası doğru ama biraz yukarıdan bakarsak olaylara, westeros ile essos arasında bir seviye farkı olduğu çok net benim açımdan. Aynı bugünün avrupası ve ortadoğusu gibi. Dothrakilerin sürekli savaşda olması bir şeyi değiştirmiyor keza westerosda daha beteri var :D. Herkesin birbirine piçak çekdiği yer westeros. Dothrakiler göçebe oldukları için bir şeyleri ölesiye savunma gibi bir dertleri de yok. İstediği zaman gider başka bir yere kamp kurar. Dothrakilerin essosda şovalye bile gördüklerinden şüpheliyim :D.

Edit: La easterosu niye kattın onu anlamadım ben de dothrakinilerin yaşadığı yerden bahsediyon zannettim, easteros westerosun eski adımı ne ? http://majinir.wikia.com/wiki/Easteros

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık