Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

@kekomancer benim olayım Star Wars değil. Ben sadece Dune'ın sanki bilim kurguların çıkış noktasıymış gibi bahsedilmesinden rahatsız oluyorum. Kendisinden önce çıkan eserlere ve yazarlara ayıp ediliyor bence.
Star Wars'ı severim ama Dune ile kıyaslarsan çok zayıf.

Dune'Un tek kötü noktası ilk kitabının aceleye gelmiş olması en az iki kitapta anlatmalıydı o konuyu bir de Paul'un hikayesinden sonrasına pek ısınamadım :bilmem:

Star Wars'ı severim ama Dune ile kıyaslarsan çok zayıf.

Dune'Un tek kötü noktası ilk kitabının aceleye gelmiş olması en az iki kitapta anlatmalıydı o konuyu bir de Paul'un hikayesinden sonrasına pek ısınamadım :bilmem:
Yok benim amacım hangisi daha iyi demek değil. Zaten kitaplarını okumadım Dune'nin o yüzden bir şey diyemem.

Beni sadece insanların ''STAR WARS, DUNE'DEN ÇALMIŞ ULAAAN!!'' demesi rahatsız ediyor. Çünkü çoğu ''çalıntı'' dedikleri şeyler o noktaya kadar zaten tür içine klasikleşmiş olaylardı.

Yok benim amacım hangisi daha iyi demek değil. Zaten kitaplarını okumadım Dune'nin o yüzden bir şey diyemem.

Beni sadece insanların ''STAR WARS, DUNE'DEN ÇALMIŞ ULAAAN!!'' demesi rahatsız ediyor. Çünkü çoğu ''çalıntı'' dedikleri şeyler o noktaya kadar zaten tür içine klasikleşmiş olaylardı.
Bunda bir sakınca yok hepsi birbirinden aşırıyor ama Dune da Star Wars da orjinal eserler daha önce neredeyse hiç işlenmemiş konuları kendilerine özgü işlemişler.

Star Wars'da da karakter yolculuğu vardır ama Dune ile kıyasla biraz zayıf.

Tabi disney star wars ikisini de tokatlar :mincika:

Bunda bir sakınca yok hepsi birbirinden aşırıyor ama Dune da Star Wars da orjinal eserler daha önce neredeyse hiç işlenmemiş konuları kendilerine özgü işlemişler.

Star Wars'da da karakter yolculuğu vardır ama Dune ile kıyasla biraz zayıf.

Tabi disney star wars ikisini de tokatlar :mincika:
Yıldız savaşları gibi bir şitşovun tek rakibi şitpiys'tir kardeşim :mincika:

Evet okudum ama uzun zaman geçti üzerinden ilk 3 kitap hariç diğerlerine pek ısınamadım hiç.
Evet yazar tarz değiştiriyor. Kitapların ağırlığı artıp akıcıığı azalıyor. Bende ilk 3 kitaba nazaran bir tık daha zayıf görüyorum.
Frtını ışığı serisini naptın. Ondan sonra eğer okumadıysan Sissoylu okuyalım.

Evet yazar tarz değiştiriyor. Kitapların ağırlığı artıp akıcıığı azalıyor. Bende ilk 3 kitaba nazaran bir tık daha zayıf görüyorum.
Frtını ışığı serisini naptın. Ondan sonra eğer okumadıysan Sissoylu okuyalım.
Sissoylu bitti bende Fırtına ışığında bir kaç kitap var, keyfimin kahyasını bekliyorum uzun zamandır bitirmek için bende böyle dönemler oluyor bir kaç kitap okuyorum sonra bir kaç ay boş geçiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık