Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Shanks, Yeraltı Dünyasının Patronu (Alıntı)

Teori hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    70
Teoriyi beğendim ama Shanks gibi akıllı bir adamın sadece Luffy üzerine bahse gireceği bana da pek mantıklı gelmedi. Öyle bir plan yapması için Luffy'ye şapkasını verdiği gibi bir başkasına pelerinini, ötekine ayakkabısını, bir diğerine eldivenini falan verip işini sağlama alırdı herhalde diye düşünüyorum. Luffy'nin ilk ödülünü gördüğünde çok şaşırmıştı çünkü. Patronluk ona yakışır, garip bir rahatlığı da var ama Luffy'yi sever. Yok yapmaz, inanmam.

Teoriyi beğendim ama Shanks gibi akıllı bir adamın sadece Luffy üzerine bahse gireceği bana da pek mantıklı gelmedi. Öyle bir plan yapması için Luffy'ye şapkasını verdiği gibi bir başkasına pelerinini, ötekine ayakkabısını, bir diğerine eldivenini falan verip işini sağlama alırdı herhalde diye düşünüyorum. Luffy'nin ilk ödülünü gördüğünde çok şaşırmıştı çünkü. Patronluk ona yakışır, garip bir rahatlığı da var ama Luffy'yi sever. Yok yapmaz, inanmam.
Evet şahsen ben de Shanks'ın Luffy'e sırf çıkar için kolunu feda ettiğini ya da iyi davrandığını düşünmüyorum. Ama yine de kolunu bilerek kaybettiğini düşünüyorum bunu Luffy'i daha güçlü daha iradeli biri yapmak için yapmış olabilir. Eğer öyle olmasaydı Oda Shanks'ın kolunu götüren canavarı yeni denize atılan çocuk Luffy'nin teklediğini göstermezdi bence.

Teori güzel ama diğer Yonkou'ların da yeraltı dünyasıyla bağlantıları var. Yani Shanks'ın patron olduğu yerde bağlantılarını gizleyebilir mi bu Yonkou'lar? Gizleyemez ya da o yeraltı dünyasında iş çevirmeye kalkamazlar. Dahası Shanks, diğer Yonkou'lardan yeraltı dünyasının patronu olduğunu gizleyebilir mi?

Teori güzel ama diğer Yonkou'ların da yeraltı dünyasıyla bağlantıları var. Yani Shanks'ın patron olduğu yerde bağlantılarını gizleyebilir mi bu Yonkou'lar? Gizleyemez ya da o yeraltı dünyasında iş çevirmeye kalkamazlar. Dahası Shanks, diğer Yonkou'lardan yeraltı dünyasının patronu olduğunu gizleyebilir mi?
Kimsenin bir şeyi gizlemeye çalıştığını sanmıyorum hepsi haberdardır teorinin konusu zaten Shanks'ın kirli işlerde eli olması. Ayrıca bu teoriyle Shanks'ın MF ye giden Kaido'yu nasıl savaşmadan durdurduğu da açıklanır şimdi aklıma geldi bu. Kaido yeraltı dünyasında çok büyük işler yapıyor bu yüzden Shanks ile arasını bozmak istemez.

Geçmişi rogerın tayfasında olarak görmesek veya korsan tayfasında görmesek kafama yatabilirdi ama korsan kültürü ile yetimiş birisi sonradan yakuzalık yapacağını sanmam ama mantıklı bir teoriymiş.

Benn Beckman da romanda mi bir yerde Ace ile ilgili köpek çekiyordu çok hareketli diye miydi neydi hatırlamıyorum. Aşırı ağır abilik kasıyor olabilirler.
Oda nın zaten mafiosa damarı var yazmaktan hoşlandığı Bege bile Shanks in yanına gidebilir yakuza - mafya falan ilginç olabilir

Kimsenin bir şeyi gizlemeye çalıştığını sanmıyorum hepsi haberdardır teorinin konusu zaten Shanks'ın kirli işlerde eli olması. Ayrıca bu teoriyle Shanks'ın MF ye giden Kaido'yu nasıl savaşmadan durdurduğu da açıklanır şimdi aklıma geldi bu. Kaido yeraltı dünyasında çok büyük işler yapıyor bu yüzden Shanks ile arasını bozmak istemez.
Kimsenin bir şey gizlediği yoksa bu pek yeraltı dünyası olmuyor.
Ayrıca bu teoriyle Shanks'ın MF ye giden Kaido'yu nasıl savaşmadan durdurduğu da açıklanır şimdi aklıma geldi bu.
Mangada Kaido ile Shanks'ın çatıştığının haberi geçiyordu. Savaşmadan durdurma gibi bir şey demiyor. Shanks ve tayfası Marineford'a hiç yara almadan geldiği için böyle düşünenler var. O kişilerin arasında bende varım.
Fakat şöyle bir şey var Kaido neden WB'ye saldırmak için Marineford'u bekledi? Çünkü WB'nin zayıf anını yakalamak için.
Şimdi Kaido, Shanks ile savaşa girseydi ne olacaktı? Kazansa bile savaştan yara almış olacaktı, yorgun düşmüş olacaktı. Yani yine kendisinin yapmaya çalıştığı gibi başkası da (BM ) onun zayıf anın da karşısına çıkabilirdi. Kaido bunu düşünerek Shanks ile ciddi bir savaşa girmemiştir. Ben öyle düşünüyorum.

Kaido yeraltı dünyasında çok büyük işler yapıyor bu yüzden Shanks ile arasını bozmak istemez.
Belki de bu yüzden Luffy'yi öldürmüyor Kaido. Shanks ile arasını bozmamak için. :D

Bir ekleme yapayım. Kidd'in yeraltı dünyasında olduğunu biliyoruz görmüştük. İttifak kurup Shanks'ı indirmek istemesinin asıl sebebi Yeratlı dünyasının yeni lideri olmak istemesi diye düşünüyorum. Kidd'in tayfası da kendisine "kashira" diye sesleniyor. Patron demek ve Shanks ile aynı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık