Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Mihawk: Hazır mısın Shanks yeni bir düelloya
Shanks:Evet,evet hakimide kapattım mazallah geleceği falan görürsem ünvan gider elden.
Mihawk:Bak arada tekme falan atmakta yok ona göre kılıç tokusturcaz sadece.
Shanks:Tamam ayıp ediyorsun ben hiç öyle şey yaparmiyim hatta bıçak gel bir el.

İkiside bıçak çıkarmısken Shanks birden kral haki patlatır.
Mihawk:Ooo, ne zevk alıyorsun bundan yani komik mi sence bu? Allah'ın kolsuzu.
Shanks:djdjdjjsjs. Ağlaaaaaaa
Nooba bak aldım teketekte xD

Silinmiş Üye

Kaku vardı ajan olan. O da karışık dövüştüğü halde kılıç ustasıydı. King şimdi sayılmıyor sanırım. O zaman kendilerini nasıl gördükleri belirliyor. Belli bir göstergesi yok. Shanks'a sormak lazım. ?

Olay seviyeyle yada kılıç ustalığı gücüyle alakalı değil.Bir kolunu kaybeden kralı gelse de en iyi yada en güçlü kılıç ustası olamaz artık.Roger bile olsa.Niye ? Vista gibi çift kılıç rakibin olsun karşında diyelim sana denk tek kolunla bloklarken Vista diğer kılıçla keser.Shanks istediği kadar güçlü olsun o kesiği yedikten sonra da kendisine asla en iyi kılıç ustası diyemez.Kol kaybı kariyer bitirir öyle büyük handikap kılıç ustaları için.
İyide seride 2 kılıçlı vs tek kılıçlı karşılaşmalar oluyor. Ya da çok daha farklı varyasyonlar. Bunda tek kolunun eksik olması farketmiyor ki? Tek kılıçlı isen istersen tek kolunla istersen iki kolunla tut? Ne farkedecek?

Böyle sorularda hep tıkanıyorum ya. ''Saf'' kılıç ustası değildir. Özellikle kol kaybından sonra dövüşme tarzını değiştirmesine muhtemel bakıyorum Shanks'ın.

İyide seride 2 kılıçlı vs tek kılıçlı karşılaşmalar oluyor. Ya da çok daha farklı varyasyonlar. Bunda tek kolunun eksik olması farketmiyor ki? Tek kılıçlı isen istersen tek kolunla istersen iki kolunla tut? Ne farkedecek?
İşte farkediyor demekki.Zoro hachi ve şu Hyouzu 8-9 kılıçla vs atarken bütün saldırılarını 3 kılıçla karşılıyordu diye hatırlıyorum.Ağızda kılıç tutmak Zoro’nun stili ama en azından 2 kolunu kullanmadan o saldırıların hepsini bloklayamazsın.Ha Shanks düşük adamlara bloklar ama Mihawk gibi yüksek seviye adamlar onu yapsa o hıza yetişip bloklayamaz tek elle.Ya illa dezavantaj yaratıyor.Adam seni öyle bir hamlede yakaladı ki boşa çıktın kayıp kolun tarafıyla cevap vermen gerekiyor belki kılıcı o ele alacaksın falan.Ama Shanks’in artık öyle bir şansı yok.

Zoro için bu bir şey ifade etmiyor. Mesela kaku meyve kullansa da kendine kılıç ustası diyordu. Zoro da onu öyle kabul etti. Fujitora çıkıp dese ki ben kılıç ustasıyım ve meyvemi de kullanıyorum. Zoro onu öyle kabul eder.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık