Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
opde top10in elinde kılıç var veya bi yerde kılıç kullanmış oluyor. işte bu kılıç haterlarını üzüyor
Niye üzüyor anlamıyorum. Kılıç zaten bir çok açıdan kullanışlı bir silah. Zirve adamların da bunu amatörce kullanacakları düşünülemez. Adam çok güçlü, sürekli kılıç taşıyor ama maharetli değil öyle mi? Roger'i, Ray, Shanks'i geçtim BM bir kılıç ustası ile dövüşse en az meyve gücü kadar elbaf sitili kılıç ustalığını da kullanacaktır. Kaldı ki karşısındakinin elinde kılıç değil sopa olsa da kullanıyor : ))

Bir yere geldiği falan yok. Her eline kılıç alan kılıç ustası olur demedim. Zaten kılıç ustası olduğu bilinen karakterlerden örnek verdim. Senin dediğin gibi olması için bu bilgiyi çoktan vermiş olması ve hepsinin dojoya gittiğini göstermesi gerekirdi. Bu fikrin hiçbir dayanağı ya da karşılığı yok. Diğerlerinin de olmadığı gibi.
Zaten kimsenin bir dayanağı yok ki. Herkes serideki karakterler ve güçlerinden bir fikir yürütmeye çalışıyor.

Haki gibi her türlü dövüş stiline eklenen bir şeyin kendisini dövüş stili olarak sunmak da ilginç. Kılıç ustalarının iyi bir kılıç ustası olması için zaten hakide aşmış olması gerekmiyor mu? Shanks hakide zirve bile olsa bu hakiyi kılıç ile kullanmayı tercih ediyorsa nasıl kılıç ustası olmuyor? Hakin çok güçlü ise evet yumrukla da zirve olabilirsin Garp gibi. Shanks da olabilirdi. Ama adam kılıcı tercih etmiş. Mangaka böyle tasarlamış karakteri.

Fujitora da öyle. Meyveyi her seferinde kılıçla kullanıyor adam. Çünkü kılıç ustası. Law mesela kılıcı meyvenin kesme özelliğini kullanırken kesiş gücünü artırmak için kullanıyor. Başka zaman kullanmıyor. Kılıç ustası değil.

Haki güç unsuru, kılıç ustalığı ise dövüş tarzı. Zıt şeyler değiller.

Mihawk meselesi ise şu an belirsiz. Oda yeri gelince kutucuktaki bilgiyi bile takmayabiliyor. Belki en güçlü kılıç ustası Mihawk değildir. Belki de Mihawk, Shanks kadar güçlü işlenecek. Bilemiyorum.

Şunu da belirteyim Kaido'nun en güçlü ve bire birde kesin kazanacağı açıklandıktan sonra bile Shanks vs Kaido anketinde Shanks önde gidiyordu bu forumda :) Kendi fanı olduğu karaktere karşı objektif olamayan Shanks fanı arkadaşlara da selam olsun. İğneyi de kendilerine batırsınlar :)
Hayır kılıç ustalarının iyi olması için çok sağlam hakileri olmasına gerek Yok. Vista'da gördüğümüz kadarıyla sağlam haki yoktu olsaydı mf'de amiral tutardı ama tutamadı. Mihawk'a gelince tuttu ama. Ki Mihawk'ta bunu daha önceden duymuş baya isim yapmış biri. Demek ki pekte gerek yok.

Forumda daha önceden konusu da vardı. Shanks dünyanın en güçlü kılıç ustasıdır.
Mihawk dünyanın en iyi kılıç ustasıdır diye. Ben bu konuda böyle düşünüyorum. Daha fazla Mihawk olayına girmeyeyim.
Şimdi baktım da harbiden Shanks almış o anketi. İlginç.
Kaido vs Shanks anketinde Kaido ciddi bir farkla öndeydi. Shanks'e oy verenler bile aralarında bu kadar bir fark yoktur vs. gibi gerekçelerle veriyordu. Ancak Kaido'nun tanıtımının detayına girildikçe orada "halkın gözünden Kaido"'nun anlatıldığı ve tamamen Oda'nın bilerek önce gözümüzde büyütmesi olduğu daha çok vurgulanmaya başlandı ve oylar gittikçe dengelendi. BM demir bir balon değilde şişirilmiş bir balon olarak görülmeye başlandıkça Shanks öne geçmeye başladı. Eğer konu hala açık olsa Shanks'in oyları artmaya devam eder hatta ark sonunda konun ilk açıldığı zamana göre tam tersi bir durum söz konusu olurdu.

Tabi aynı şeyin Shanks için olmayacağının bir garantisi yok. Hatta Shanks ölmez ve gücü detaylı olarak gösterilirse bir çok Shanks severin tatmin olmayacağını düşünüyorum.

Zaten kimsenin bir dayanağı yok ki. Herkes serideki karakterler ve güçlerinden bir fikir yürütmeye çalışıyor.
Söylenenlerin, aksi örnekleri de var ama. Demeye çalıştığım bu.

Mesela Daz Bones çok güzel bir örnek. Normalde çok rahatlıkla kılıç ustası sayılabilecek bir karakter. Adamın her yeri kesici alet. Hatta Zoro da öyle olduğunu düşünüyor ama Daz Bones kendi ağzıyla bunu reddetti ve suikastçi olduğunu söyledi. Bunu bütün karakterlere, istediği gibi yapabilir Oda. Belli bir temel aramaya gerek yok o yüzden. Aynı doğrultuda olan karakterlerden birisi kılıç ustası sayılırken, diğeri sayılmayabilir. Böyle bir şey bile şaşırtmaz beni artık.

Kaido vs Shanks anketinde Kaido ciddi bir farkla öndeydi. Shanks'e oy verenler bile aralarında bu kadar bir fark yoktur vs. gibi gerekçelerle veriyordu. Ancak Kaido'nun tanıtımının detayına girildikçe orada "halkın gözünden Kaido"'nun anlatıldığı ve tamamen Oda'nın bilerek önce gözümüzde büyütmesi olduğu daha çok vurgulanmaya başlandı ve oylar gittikçe dengelendi. BM demir bir balon değilde şişirilmiş bir balon olarak görülmeye başlandıkça Shanks öne geçmeye başladı. Eğer konu hala açık olsa Shanks'in oyları artmaya devam eder hatta ark sonunda konun ilk açıldığı zamana göre tam tersi bir durum söz konusu olurdu.

Tabi aynı şeyin Shanks için olmayacağının bir garantisi yok. Hatta Shanks ölmez ve gücü detaylı olarak gösterilirse bir çok Shanks severin tatmin olmayacağını düşünüyorum.
Ya ben Oda'ya güvendiğimden değil, onu örnek olarak verdim. Herkes sevdiği karakterin güçlü çıkmasını bekliyor. Ben Mihawk fanı değilim ama yarın bir gün Oda'nın aynı mantıkla Mihawk'ı Shanks kadar güçlü yapmaması için bir neden yok. Hepimiz biliyoruz canı nasıl isterse öyle yapacak. Vistayla kılıç tokuşturmuş olmasını ya da güçsüz çıkacaksa dünyanın en güçlü kılıç ustası demiş olduğunu unutacak Oda Efendi. Yani çok da uzak bir ihtimal değil.

Ya ben Oda'ya güvendiğimden değil, onu örnek olarak verdim. Herkes sevdiği karakterin güçlü çıkmasını bekliyor. Ben Mihawk fanı değilim ama yarın bir gün Oda'nın aynı mantıkla Mihawk'ı Shanks kadar güçlü yapmaması için bir neden yok. Hepimiz biliyoruz canı nasıl isterse öyle yapacak. Vistayla kılıç tokuşturmuş olmasını ya da güçsüz çıkacaksa dünyanın en güçlü kılıç ustası demiş olduğunu unutacak Oda Efendi. Yani çok da uzak bir ihtimal değil.
Kesinlikle katılıyorum. En sevdiğim karakter Shanks'tir. Ama yeri gelince tiye alınan "Mihawk geleceği gösterdi" vb. düşünceler veya veya Shanks > Mihawk gerçek çıksa şaşırmam. Çünkü zaten Oda bilerek bazı olay ve karakterler hakkında boşluklar bırakıyor ki yeri geldiğinde istediği tarafa çekebilsin.

Wano'ya bile uğramamış adamı Shanks'den güçlü göstermek için fazla çırpınanlar var ama boşuna. (Şimdilik diyim de son dakika yavru minklere özenip özenip sandalla geçerken merhaba demişse gaza gelmesin kimse : )))

Shanks'in kılıç ustası olmasıyla aralarındaki güç farkının hiçbir ilgisi yok. Herkesin kendince donesi olsa da seri şu anda her yöne kıvrılacak seviyede. Bu saatten sonra Mihawk'ın imparator seviyesi bir adam çıkacağını sanmıyorum hatta hiç ihtimal vermiyorum. Ama olsa da şaşırmam çünkü aksini gösterecek çok somut bir veri yok.
Wano'da Oden ya da Ryuma seviyesi biri olmadığı sürece Mihawk'ın Wano'ya uğrayıp uğramamasının önemi yok. Denjiro'yu yenerek mi gücüm zirve diyecek bu adam ? Ayrıca Wano'nun efsane ligindeki samuraylarıyla Mihawk'ın zaman çizelgesi bile tutmuyor. O yüzden Mihawk'ın Wano'ya gelip gelmemesini öne sürerek boşa sallamışsın :artiz:

Wano'da Oden ya da Ryuma seviyesi biri olmadığı sürece Mihawk'ın Wano'ya uğrayıp uğramamasının önemi yok. Keza Wano'nun efsane ligindeki samuraylarıyla Mihawk'ın zaman çizelgesi bile tutmuyor. O yüzden Mihawk'ın Wano'ya gelip gelmemesini öne sürerek boşa sallamışsın :artiz:
Gitmeden olup olmadığını bilemez. Bizim bilmemiz Mihawk'ın bildiği anlamına da gelmez. :/

Wano'da Oden ya da Ryuma seviyesi biri olmadığı sürece Mihawk'ın Wano'ya uğrayıp uğramamasının önemi yok. Denjiro'yu yenerek mi gücüm zirve diyecek bu adam ? Ayrıca Wano'nun efsane ligindeki samuraylarıyla Mihawk'ın zaman çizelgesi bile tutmuyor. O yüzden Mihawk'ın Wano'ya gelip gelmemesini öne sürerek boşa sallamışsın :artiz:
Mihawk şatosunda oturarak koskoca imparator ağının bile haberdar olmadığı ülkede ne seviyede adamlar var yok haberdar oluyor. Bu yüzden gitme ihtiyacı duymuyor haklısın. : ))
Wano, gitmeyen kişiler için sadece çok güçlü samurayların olduğu bir ülke ne fazlası ne azı. Zoro tek takılıyo olsa ve bunu duysa gitmek için can atar. Mihawk'ın bir şekilde yolunun Wano veya wano hakkında detaylı bilgiye sahip biriyle kesişmemiş olması kurgusal bir hatadır.

Mihawk şatosunda oturarak koskoca imparator ağının bile haberdar olmadığı ülkede ne seviyede adamlar var yok haberdar oluyor. Bu yüzden gitme ihtiyacı duymuyor haklısın. : ))
Wano, gitmeyen kişiler için sadece çok güçlü samurayların olduğu bir ülke ne fazlası ne azı. Zoro tek takılıyo olsa ve bunu duysa gitmek için can atar. Mihawk'ın bir şekilde yolunun Wano veya wano hakkında detaylı bilgiye sahip biriyle kesişmemiş olması kurgusal bir hatadır.
Adam belki kayıkla şelale'yi çıkamadı. :gamyon:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık