Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Bence oda'nın kafasındaki kılıç ustası mantığı dojo'ya gidenlerdir. Yoksa işin içinden çıkılmıyor.

Çok mantıklı. Zaten genelde bisentosu ile dövüşen WB mihawkı rakip olarak görmeyecek de kimi rakip görecek? Tayfasında bir "elmas" olması kısa süreliğine de olsa ölümden kurtarmıştır. Dikkat ettiysen Oda, devlerin stiline sahip kılıç ustası BM'nin yolunu da Mihawk ile kesiştirmiyor. Çünkü kesişse hikayesi kesilir. :gamyon:
opde top10in elinde kılıç var veya bi yerde kılıç kullanmış oluyor. işte bu kılıç haterlarını üzüyor

Bence oda'nın kafasındaki kılıç ustası mantığı dojo'ya gidenlerdir. Yoksa işin içinden çıkılmıyor.
Alakası yok. Brook, Kaku vs. Dojo ile herhangi bir alakasını görmediğimiz çok kılıç ustası vardır. Her köyde, her adada dojo bile yoktur. Dojoya gidemeyen ama kendini geliştiren bir karakter neden kılıç ustası olamasın? Bunun bir kabul kurulu falan yok ki. Saçma olur.

Daha önce 100 kere tartışılan bir konu ve elimizde yeni bir veri de yok. Aynı şeyler yazılıp duruyor.
Arkadaşlar, şu ana kadar bu seride kimin kılıç ustası olduğunu net olarak gösteren bir formül yok. Boşuna uğraşmayın. Yazdığınız her formülün en az bir istisnası oluyor çünkü. Meyve diyorsunuz, meyve kullanan kılıç ustası ya da ustaları var, haki diyorsunuz, alası var, tekme-tokat diyorsunuz, Zoro bile kullanıyor. Yani boşa kürek çekmeye gerek yok.
Son zamanlarda hafiften popülerleşen bir iddia çok ilgimi çekti yalnız. Mihawk'ın unvanını, sırf Shichi olduğu için hükümet vermiş. Aslında bu da önceden yazılan bir şeydi ama bu kadar sık görmüyordum. Dünyanın en güçlü kılıç ustası unvanını kafasına göre veren hükümet, nedense dünyanın en güçlü adamı ve dünyanın en güçlü canlısı gibi ünvanları en büyük düşmanlarına kaptırmış. :oops:
Bir de, Shichileri düşünen hükümet, amirallere yani öz evlatlarına hiç unvan vermemiş. Kınıyorum.
Son zamanda popülerleşen dahil hepsi boş bana göre. Shanks'ın kılıç ustası olup olmadığı tamamen Oda'nın tanımına bağlı. Kılıç kullanmakta mahareti olan her kişi kılıç ustasıysa. Shanks, Roger, BM, WB vs. hepsi kılıç ustasıdır hatta kılıç kullanmayan Sanji bile. Çünkü kullanmasa da mahareti var adamın. Yok işin Japon kültüründeki yol,amaç, felsefe gibi kavramlarla ilişkisi varsa o zaman da belirsiz demek lazım. Çünkü bu konuda hiç veri yok.

Alakası yok. Brook, Kaku vs. Dojo ile herhangi bir alakasını görmediğimiz çok kılıç ustası vardır. Her köyde, her adada dojo bile yoktur. Dojoya gidemeyen ama kendini geliştiren bir karakter neden kılıç ustası olamasın? Bunun bir kabul kurulu falan yok ki. Saçma olur.
Yine aynı yere geliyor. Her eline kılıç alan kılıç ustası olursa mihawk en iyi olmaz.

Son zamanda popülerleşen dahil hepsi boş bana göre. Shanks'ın kılıç ustası olup olmadığı tamamen Oda'nın tanımına bağlı. Kılıç kullanmakta mahareti olan her kişi kılıç ustasıysa. Shanks, Roger, BM, WB vs. hepsi kılıç ustasıdır hatta kılıç kullanmayan Sanji bile. Çünkü kullanmasa da mahareti var adamın. Yok işin Japon kültüründeki yol,amaç, felsefe gibi kavramlarla ilişkisi varsa o zaman da belirsiz demek lazım. Çünkü bu konuda hiç veri yok.
Katılıyorum. Hatta Shanks ve Roger'ı dahil edip BM ve WB'yi dahil etmeyebilir de. Veya tam tersi. Tamamen keyfine kalmış. Ne konularda, be hatalar yapıyor. Bu ne ki, kusursuz olsun?

Yine aynı yere geliyor. Her eline kılıç alan kılıç ustası olursa mihawk en iyi olmaz.
Bir yere geldiği falan yok. Her eline kılıç alan kılıç ustası olur demedim. Zaten kılıç ustası olduğu bilinen karakterlerden örnek verdim. Senin dediğin gibi olması için bu bilgiyi çoktan vermiş olması ve hepsinin dojoya gittiğini göstermesi gerekirdi. Bu fikrin hiçbir dayanağı ya da karşılığı yok. Diğerlerinin de olmadığı gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık