Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356

Üye silindi 5781

Ben Shanks'in neden Mihawk'ın unvanını alamadığını gücünü açıklayarak yapmıştım.
Okumak isteyenler bakabilir.
Shanks'in Gücü ve Kılıcı
Tabii, Shanks'in karizmasına leke olabilir diye bazıları biraz laf attı ama bence mantıklı bir teori

O zaman Newgate de kılıç ustası olmalı.
Olabilir. Fakat bana göre Wb ve diğerlerini ayıran bir şey var. ilk olarak Bisento seride direkt kılıç olarak geçmiyor. Seride kılıç ve bisento falan en iyi delici/kesici silahlar olarak geçiyor. İkincisi Wb meyve ağırlıklı dövüşen birisi. Bisento'yu sırf kesici bir alet olarak kullanmıyor. Meyve gücüyle birlikte kullanıyor. Belki meyvesinin gücüne dayanacak kadar sağlam bir silah olduğu için Bisento'yu kullanıyordur...

Açıkçası bu seride kılıç ustasının net bir ayrımı yok. Felsefe falan deniliyor da, aşağıda atacağım karakterin ne felsefesi vardı?

Oda Shanks için kılıç ustalığı en yüksek düzeyde demiş. Bu lafa bakarsak kılıç ustası bu adam. Sonuçta kılıç konusunda baya bir emek vermiş. Kılıç ustalığının yanında başka güçleride var muhakkak ama bunlar kılıç ustası olduğunu değiştirmiyor. En azından mangada böyle bir ayrım yapılmadı. Mihawk'ın ünvanı ise çok karışıyor bu durumda. Çünkü Shanks'in başka güçlerine rağmen kılıç ustası olduğunu sayıyorsak Wb'de kılıç ustası. Adamın elinde en iyi 12 kılıçtan biri var sonuçta. O zaman Mihawk nasıl en kılıç ustası oluyor diye sorarlar adama. Oda ya kılıç ustalığı hakkında bir ayrım yapacak yada Mihawk'ın ünvanda bir katakulli yapacak.

Olabilir. Fakat bana göre Wb ve diğerlerini ayıran bir şey var. ilk olarak Bisento seride direkt kılıç olarak geçmiyor. Seride kılıç ve bisento falan en iyi delici/kesici silahlar olarak geçiyor. İkincisi Wb meyve ağırlıklı dövüşen birisi. Bisento'yu sırf kesici bir alet olarak kullanmıyor. Meyve gücüyle birlikte kullanıyor. Belki meyvesinin gücüne dayanacak kadar sağlam bir silah olduğu için Bisento'yu kullanıyordur...

Açıkçası bu seride kılıç ustasının net bir ayrımı yok. Felsefe falan deniliyor da, aşağıda atacağım karakterin ne felsefesi vardı?

Ben felsefe falan olduğu fikrine katılmıyorum zaten. Oda karizma kasmak istediği zaman kullanıyor o tarz aforizmaları, o kadar.

Kılıç olarak geçmeyen silah nasıl en iyi 12 kılıçtan birisi oluyor? Oda o silahı da kılıç kategorisine almış. Brook kılıcı ile müzik yapıyor ama buna rağmen kılıç ustası oluyor da kılıcı ile meyve gücünü aktaran adam neden kılıç ustası olması?

Tüm bu sorular kimin kılıç ustası olacağını havada bırakıyor. Bu yüzden Mihawktan güçlü olduğunu kestirebildiğim kimse için kılıç ustası demiyorum.

Seride müzikle rakibini uyutan Brook kılıç ustası diye geçiyor.

Fakat sırf Ray tekme attığı için kılıç ustası değil. Küçüklüğünden beri kılıç kullanmaya devam eden Shanks kılıç ustası değil.. ;)
Ayağına haki ekleyip tekme atan adamı da bir zahmet kılınç ustası yapmayalım yaw. Hem de bunu 70lerinin başında olmasına rağmen bir admirale karşı yapıyor. Sanji seri sonu bile böyle tekmeler atamayabilir. Pls.

Mihawk, Zoro, Ryuuma üzerinden bu adamlar için kılıçların sıradan bir savaş aracı olmadığını işin içinde felsefi bir boyut olduğunu göstermiş mangaka. Her karakterini aynı hassasiyetle çizmediği için bir yanlış üç doğruyu götürüyormu diyeceğiz? Boru gibi var işte bu seride bu işin bir felsefi ruhani yanı. Mangakanın bir noktada ayrım yapması lazım. Yalandan çizdiği iki üç bölümlük figüranları kimse iplemez de belli bir seviyenin üzerindeki her karakter göze batar.

• Like
Tepkiler: Pan
Tüfek icâd oldu mertlik bozuldu.
Eğri kılıç kında paslanmalıdır.

diyen boşa dememiş. yıllarca kılıç taşıyıp, kılıç ustası olamayan birinin katledilmesi kendisi için daha iyi olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık