Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Shanks kılıcına haki basmıyor mu ozaman bal gibi kılıç ustası ha belki saldırılarında tekme felan da vardır ama onu yardımcı saldırı olarak kullanıyordur
Ayrıca Mihawkla kafa kafaya dövüşmüş biri birkaç yumruk tekmeyle aradan sıvışabileceğini sanmıyorum
şeytan meyvesi yeme ihtimalide yok ozaman ana saldırısını başka neyle yapacak?

Son düzenleme:
Seride müzikle rakibini uyutan Brook kılıç ustası diye geçiyor.

Fakat sırf Ray tekme attığı için kılıç ustası değil. Küçüklüğünden beri kılıç kullanmaya devam eden Shanks kılıç ustası değil.. ;)
Yukarıda söylediğim gibi, kılıç ustalığı iyi kılıç kullanmaksa Shanks, Roger, WB, BM, Ray hepsi kılıç ustası.

Ama olaya farklı açıdan bakarsak Brook kılıç ustası unvanını daha çok hak ediyor. Belirli bir kılıç stili var. Bilmiyorum belki biraz eskrim karşımı. Ayrıca meyve gücünden bağımsız olarak kılıcı müzikal bir tınıya dönüştürüp bunu uyutmak için kullanması da yine onu alelade bir kılıç kullanandan ayırıyor. Olay hızlı veya güçlü kullanmanın ötesinde. Bir stil ve sanat söz konusu. Brook tartışmasız kılıç ustası bence. Hangi açıdan bakarsak bakalım.

Fakat sırf Ray tekme attığı için kılıç ustası değil. Küçüklüğünden beri kılıç kullanmaya devam eden Shanks kılıç ustası değil.. ;)
Shanks kılıcına haki basmıyor mu ozaman bal gibi kılıç ustası ha belki saldırılarında tekme felan da vardır ama onu yardımcı saldırı olarak kullanıyordur
Ayrıca Mihawkla kafa kafaya dövüşmüş biri birkaç yumruk tekmeyle aradan sıvışabileceğini sanmıyorum
Ayrıca şeytan meyvesi yeme ihtimalide yok
O zaman Newgate de kılıç ustası olmalı.

Ben mangakanın bir ayrım yapacağını düşünüyorum kılıç ustalığı konusu biraz felsefi bir mevzu. Onun dışında kılıç ustası olması veya olmaması umurumda değil. Olmaması gerektiğini düşünüyorum sadece ve bunun en büyük nedeni Mihawk'ın billur oğlanı olmasını istememem. Shanks'a kılıç ustası dedikten sonra insanların Mihawk'ın unvanını iplemesini bekleyemezsin en nihayetinde. Öyle saçma salak "en güçlü demedim aslında en iyi dedim en iyi" muhabbetine de girmezsin umarım Oda

O nasıl bir argümanmış yav. E Zoro da tekme attı, o zaman o da kılıç ustası değil diyelim.
Bu arada Sanji'ninkinden daha iyi bir vuruş olmuş :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık