Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Bana kalırsa henüz Shanks'ın sadece kılıç kullandığını gördük. Savaşta eline ne geçirirse onu kullanan birisi olması mümkün bence. Sabit bir savaş tipi yok yani.

Mihawk'la kapışacak düzeyde kullanıyor ama. Sigara içen biriyle ayda yılda bir sigara içen arasında epeyi bir fark vardır ama. Birinin içi zift dolmuş diğeriyse gayet sağlamdır.:oleyo2: bu mihawkın kılıcının kararmasıyla doğru orantılı
Adam kederlendikçe basmış hakiyi, sevdadandır sevdadan :ehe::ehe::ehe:
Tabi Shanks, Mihawk gibi yerinde saymadığından, azmetti, hırs yaptı tüm dünyanın altını üstüne getirdi, gitti doğu mavide ona yüz verecek bir kız buldu kendine. O yüzden Mihawk gibi kara kılıç taşımaması anlaşılır, evet. :good:

WB yaşayan en güçlü adamken Mihawk nasıl en güçlü kılıç ustası oliğ?
Greatest - Strongest diye ayrım varsa belli olmaz o işler.Yalnız senle geçen Zoro’nun en güçlü kılıç ustası olacağım lafını tartışmıştık.Mihawk’ın ünvanı için strongest yani wb ile aynı ünvan diyorlar globalde tartışmalarda incelemişler.Yani bu adamın en iyi kılıç ustası olduğuna emin miyiz Wb gibi gözüküyormuş japoncasında sanırım.Bu konuyu araştırmışmıydın ? Şimdi mobilden bakamıyorum ama kafam karıştı o konuda.

Greatest - Strongest diye ayrım varsa belli olmaz o işler.Yalnız senle geçen Zoro’nun en güçlü kılıç ustası olacağım lafını tartışmıştık.Mihawk’ın ünvanı için strongest yani wb ile aynı ünvan diyorlar globalde tartışmalarda incelemişler.Yani bu adamın en iyi kılıç ustası olduğuna emin miyiz Wb gibi gözüküyormuş japoncasında sanırım.Bu konuyu araştırmışmıydın ? Şimdi mobilden bakamıyorum ama kafam karıştı o konuda.
Oralar çok karışık, WB'ninkini araştırmadım :)

MuzluYulafEzmesi

Shanks ya da Rayleigh, kılıcını neden karartmadı, sorusu biraz anlamsız gelmeye başladı bana. Baktığımız zaman Kaido ya da Big Mom'un da geleceği görebildiklerine dair bir işaret yok. Muhtemelen ikisi de göremiyor ama Big Mom'un komutanlarından birisi olan Katakuri görebiliyor. Aynı şekilde Luffy de görebiliyor. Big Mom ki; diğer imparatorları geçip, Korsan Kral olmak isteyen bir kadın. Neden kendini bu yönde geliştirmemiş? Belki de geleceği görebilse Shanks'ı, Kaido'yu, hatta Beyazbıyık'ı bile geçebilecek. Kara kılıç olayı da buna benzer geliyor bana.
Tamamen kılıcı ile savaşan bir insanın kılıcının kalitesini arttırarak bununla bağlantı olarak gücünü de arttırabileceği bir güçlendirmeyi elinin tersi ile kenara itmesi mantıksız geliyor bana eğer yapabilecek olmasına rağmen yapmıyor ise . Shanks ve Rayleigh biraz Koca Ana kadar salak olsa pek takılmazdım belki de buna ama adamlar salakta değil . Güçlenmek için gerçekten çaba harcayacak tipler öyle yatıp çay partisi yapayım kafasında da değiller . Kılıcı karartmak için gereken şartları kesin olarak bilmediğimiz için yapamıyorlar demekte zor ama kılıç ile savaşan zeki bir insan kendini güçlendirmek varken neden güçlendirmesin ki ? Zoro kılıcını karartmak varken amann uğraşamam dese çok saçma olur mesela . Yani Oda öyle karar verir ise yapacak bir şey yok ama Rayleigh ve Shanks gibi iki zeki karakterin sırf canı istemiyor diye böyle bir güçlendirmeyi elinin tersi ile itmesi de ne bileyim biraz enteresan ya . Ama bu benim biraz kişisel duygularımdan dolayı öyle dediğin gibi çok güçlü gördüğümüz karakterlerin çoğu kendini güçlendirebilecek iken elinin tersi ile itiyor genelde . Birinin yüzme yeteneğini kaybetmemek için şeytan meyvesi gibi bir güçlendirmeyi kabul etmemesi de elinin tersiyle itmek çünkü . Ama yapabiliyorlar ise yapmaları gerekirdi gibi geliyor bana .

Oralar çok karışık, WB'ninkini araştırmadım :)
Gerçi mihawk en güçlüyse Wb kılıç ustası değil demektir problem yok.Yada Fuji gibi meyveyle geçiyordur güç olarak.Shanks ise kılıç ustası olarak daha zayıftır ama şu içten göçerten haki gibi çeşitli marifetleri olabilir o şekilde geçiyordur.Yazara Shanks nasıl dövüşüyor diye sorulduğunda bende bilmiyorum gibisinden bir cevap verdi çok şaşırtacak dövüş tarzları çıkabilir yani sadece kılıç ustalığından başka.Bir Mihawk gibi sadece kılıç ustası olmak var birde aynı anda birçok dövüş sanatı icra etmek var.Örneğin law da kılıç ustası ancak o meyveyle kalp almak gibi çok çeşitli dövüş stilleri de kullandığı söylenebilir.Zaten kungfudan tut birsürü stilde eğitim almış ufaklıkta.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık