Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Şeytan Meyvelerinin Doğuşu ve Gülücük Meyvesinin Gizemi

Ne düşünüyorsunuz

• Olabilir

Kullanılan: 12 70.6%
  • Olmaz

Kullanılan: 5 29.4%

• Kullanılan toplam oy
    17
Evet bugün sizinle ilginç bir konu hakkında konuşacağım. Biliyoruz ki seride şeytan meyveleri denen içinde şeytan ruhu barındırdığı düşünülen meyveler var. Ve bu meyveler yenildiği zaman bir daha asla yüzememek koşuluyla yiyen kişiye çok değişik ve olağanüstü güçler veriyor.

Şimdi seride 3 ana başlıkta meyve olduğunu ve bunların logia , zoan ve paramecia olduğunu biliyoruz. Buna hitaben zoan larda 2 alt sınıf daha var.
Antik zoan ve mistik zoan.
Normalde logia diğer meyvelerden daha ender bulunuyor. Ancak zoanlarda buna istinaden bilinene göre bu iki sınıf özellikle de mistik zoan lar Logialardan bile daha enderler.

Aslında punk hazard arc ' ında gördük ki bir meyve kullanıcısı öldüğünde meyvenin içindeki şeytan yakındaki başka bir meyvenin içine giriyor. hatırlarsak Ceaser in yarattığı bu yaratık bir meyve yemişti.

öldükten sonra ise meyve içindeki şeytan yakındaki bir kasadaki çuvalın içindeki elmalardan birine girdi ve elma bir şeytan meyvesi ne dönüştü.

Ancak bana kalırsa durum bu kadar basit değil. Meyvenin içindeki her şeytan rasgele meyvelere girmiyor. Meyvenin şeytan ruhunu barındırmaya uygun olması gerekiyor.
Bunun en büyük kanıtı , şeytan meyvelerine dair kitapların olması ve meyvenin dış görünüşüne göre içindeki şeytanın hangi gücü vereceği bilinmesidir.
örneğin ölen ace nin meyvesi Mera Mera no mi Doflamingo tarafından bulunmuştur. Ve bu meyvelerin belli forumlarda olduğunun kanıtıdır.

Aslında buradan yola çıkarak şunu anlayabiliriz. Eğer meyve kullanıcısı ölürse meyvenin içindeki ruh kendine bir konak arayışına geçiyor ve bulduğu zaman giriyor.
Yani eğer Antik ve mistik Zoanların bu kadar ender olmasının sebebi aslında
Dinozorlar devrinden kalmış meyvelerin sayısının günümüzde hiç denecek kadar az kalması olabilir. Hatırlarsanız dinozor adası vardı.Şu iki devin dövüştüğü adadan bahsediyorum.

Bu tip bir ormanda antik zoan tipi şeytan meyveleri olabilir.

Ancak mistik zoan larda iş biraz daha farklı olabilir. Genelde mistik zoanlara bakıldığı zaman efsanevi yaratıklar ve varlıklar ile ilgili.
Çoğumuz biliyoruz ki genelde ejderhalar , anka kuşu , hidra , ve birçok efsanevi varlık ya uçsuz bucaksız dağların tepesinde yada yerin en derinlerinde yaşıyor. Bu da bu yaratıkların insanlardan uzak olduğunu ve bu sebeple birçok değişik meyve ve sebzeden uzak kaldığını , bunun yanında bu yaratıkların yaşadığı yerlerde yiyebilecekleri besinlerin ve meyvelerin oldukça az ve ender bulunan türler olduğu anlamına geliyor . Bu sebeple bircok meyveyi bilmeyen bu efsanevi yaratıkların ruhu daha önce temasta bulundukları meyveleri konak olarak seçiyor olabilir ve bu gayet mantıklı. Bu durum mistik zoan gücü barındıran meyvelerin niye bu kadar ender olduğunuda doğruluyor aslında.
örneğin ejderha meyvesi olduğunu varsayalım.(Kaidonun kinden bahsetmiyorum o Balık Balık meyvesi.)muhtemelen bir mistik zoan olurdu.
şimdi ejderhalar , insanların ulaşamadığı tepelerde veya mağaralarda yaşıyorlar genelde. Burdan yola çıkarak bu tip yerlerin sayısının az olduğu ve bu yerlerde büyüyen veya yetişen bir meyveye insanların ulaşmanısın ne kadar zor olduğu aşikar. Ayrıca burada yetişebilen bir meyve değişik bir meyve dir muhtemelen.

Bu sebeple birçok görmediğimiz mistik ve antik zoan bu tip yerlerde olabilir.

Benzer şekilde logia meyvelerinin şeytanları sahip olduğu güçlere dayanabilecek meyveler arıyor olabilir.
Mesala devasa buz kütlelerinin içinde büyüyen bitkinin buz veya kar meyvesi ,
Güneşe oldukça yakın veya ışığın sürekli uzerine düştüğü bir yerde büyüyen bitkinin ışık meyvesi.

Veya yanardağların yakınında büyüyen bitkinin magma meyvesi.
Veyahut sürekli yanan ormanların yakınında büyüyen bir bitkinin alev meyvesi.

Doğal olarak bu tip yerlere ulaşmak zor olacağından logia larda ender olabilir.

---------------------------------------------------------------------

Şimdi vegapunk olayına geçelim.
Şuana kadar şeride gördüğümüz en sağlam bilim adamı olabilir kendisi.
Ayrıca gülücük adını verdiği yapay şeytan meyveleri üretmenin yolunu bulmuş biri .
Bana kalırsa bu meyvelerin sırrı düşündüğümüzden basit olabilir.
Gördüğümüz kadarıyla yeşil renkli bir sıvı ve meyve ağaçları kullanılarak gülücük meyveleri üretiliyor. Bu sıvı gen sıvısı olabilir.
Aslında şuan yediğimiz birçok meyve aslında önceden çok daha farklıydı.
Örneğin muz ve karpuz

Gördüğümüz gibi eski ve yeni halleri arasında dağlar kadar fark var. Ve bunlar gibi sayılamayacak kadar meyve ve sebze de var.

Aslında daha önce meyve kullanıcısı öldüğünde meyvenin içindeki şeytanın bir konak arayışına geçtiğinden bahsetmiştim.
Tabi bu süreç çok kısa veya uzun olabilir.
Örneğin uygun bir meyve yoksa şeytan ruhu uygun meyve oluşana kadar hazırda bekliyor olabilir.

Bunun yanında seytan ruhunun aradığı konak günümüzdeki bir meyvenin yüzyıllar önceki hali olabilir. Ancak bu meyve de şuan bulunmadığı için şeytan ruhu hazırda bekliyor olabilir.

Vegapunk ise bana kalırsa günümüzdeki meyvelerin gen haritası veya genlerinin bulunduğu kısımları meyveden ayrıştırıp bunları yeni bir meyve yetiştirmek için kullanıyor. eğer ki bu meyveler yüzyıllar öncesindeki halinin kalıntılarını taşıyorsa bununla ürettiği yeni bir meyve , yüzyıllar önceki meyveyle belli bir oranda benzerlik gösterecek. Bu olunca da şeytan ruhu konak arayışına son verecek ve konağını seçecek.
Ancak biliyoruz ki neredeyse tüm yapay şeytan meyveleri yarım yamalak bir zoan formuna sahip.
Bunun sebebi ise birden fazla ve bunlar :
Birincisi :
Şeytan meyveleri görünüş olarak bir elmaya benziyor. Neredeyse hepsi aynı formda. Ancak günümüzdende anlıyoruzki her şeytan meyvesinin olması gereken şekil ve meyve birbirinden farklı.
Bu yüzden benzerlik oranı doğrudan düşüyor.
İkincisi :
Eskiye ait genlerin benzerlik oranı.Bunu tamamen basit olması açısından örnekle açıklayacağım. Örneğin 500 yıl önceki bir muz a ait 100 farklı gen var
Ancak günümüzde ki meyveler bu 100 genden sadece en fazla 5 10 tanesini değişmeden koruyabilmiş. Bu sebeple
Gücü taşıma potansiyeli epey düşük ve
Yarım yamalak formlara bürünüyor meyve kullanıcıları.
Üçüncüsü :
Büyütülen mekanın farkli olması . Aslında biliyoruzki Elma meyvesi her mevsim ve hemen hemen her şartta yetişebilir. Bu sebeple üretimi kolay ve zahmetsiz. Gülücük meyvelerinin de elma şeklinde olması muhtemelen bu nedenden ötürü. Ayrıca gördüğümüz kadarıyla sabit koşullarda bir lavabotuvar da büyütülüyor. Hal böyle olunca çok sıcak bir yerde büyümesi gereken meyve gen değişimine uğruyor ve kalan 5 10 genin bir kısmı gene değişiyor
Ve bu formun değişmesine sebep oluyor

Şimdi bunun yanında konuyla ilgili bir şeyden bahsedeceğim
Şeytan meyvelerinin ismi içinde barındırdığı şeytan ruhundan geliyor diye varsayalım. Ancak konuda görüldüğü üzere mistik zoanların oluşma sürecinde efsanevi yaratıkların ruhların dan bahsettim. Aslında bu yaratıklar bazı toplumlarda kutsal görülürken bazı insanlar tarafından iblis ve şeytan olarak anıldığını düşünüyorum. Bu sebeple ruhu demeyi tercih ettim.

Evet umarım güzelce anlatabilmişimdir.
Mümkün olduğunca basit tutmaya çalıştım.

Merak ettiğiniz şeyler okursa sorabilirsiniz .
Ayrıca yanlışlarım varsa kanıtlarıyla beraber gösterirseniz sevinirim. Okuduğunuz için sağolun.

@Smoker tarafından yazılmış vu yazıyı da okumanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Bir tavsiye kabul edersen. Kaç kişi böyle geceleri teori konusu açtı nerdeyse hepsi okunmadan kaybolup gidiyor. Konuyu sitenin aktif olduğu bir zamanda aç. Emeğine yazık.

zoan güçleri lokalize meyvelere vermek biraz garip, yani ejderler dağlarda yaşıyor diye meyve gücü dağda yetişen meyvelerde niye olsun :S

zoan güçleri lokalize meyvelere vermek biraz garip, yani ejderler dağlarda yaşıyor diye meyve gücü dağda yetişen meyvelerde niye olsun :S
Peki sence yetenek mi kullanıcıyı seçer kullanıcı mı yeteneği? İkisinin de iradesi mi girer yoksa devreye? Ya da kim kime denk gelirse mi?
Bir başka boyutuyla sorarsak meyveyi yiyince mi ona uygun değişimler yaşanıyor yoksa meyve uygun olana mı yar oluyor?

Hocam öncelikle kaido'nun meyve de ejderha meyvesi sadece sınıfı balık çünkü doğu ejderlerin balıklardan geldiği ile ilgili bir efsane var o yüzden oda balık sınıfına koymuş meyveyi meyvenin ismi de balık sınıfı mistik model Azure dragon.

Son düzenleme:
Meyvenin şekliyle, gücünün arasında doğrudan bir bağlantı yok. Bazı meyveler güçlerini yansıtırken, bazıları tamamen alakasız bir görünüme sahip olabiliyor. Logia ve Mitolojik Zoan türü meyvelerin nadir olmalarının sebebi de bunların çok üstün güçler olması. Binden fazla karakterin olduğu bir seride Logia türü güce sahip olduğunu gördüğümüz kişi sayısı 11, Mitolojik Zoan türü güce sahip olan kişi sayısı da 5. Ayrıca Kaido'nun meyvesini balık sınıfı olduğu için saymamışsın, ama tek isimli bir tane bile Mitolojik Zoan yok, hepsi hayvan sınıfına mensup; anka Kuş Meyvesi içinde, buda İnsan Meyvesi içinde, dokuz kuyruklu tilki Köpek Meyvesi içinde sekiz başlı yılan Yılan Meyvesi içinde. Zaten Şeytan Meyvesi olan meyvenin tipi, meyvenin kendi özelliğine göre değişiyor. Elmanın içine de girse, armudun içine de girse meyvenin dış kısmı kendiliğinden değişiyor.

Vegapunk kısmına ise yorum yapmıyorum, elle tutulur bir tarafı yok bence.

Zaten her gücün farklı bir tür meyvede olduğunu konuşuyorlardı. Neden güç de kendine özgü bir coğrafya seçmesin? Ama elma konusunu bilemedim. Oda bu ne yapacağı belli olmaz.

Hocam öncelikle kaido'nun meyve de ejderha meyvesi sadece sınıfı balık çünkü doğu ejderlerin balıklardan geldiği ile ilgili bir efsane var o yüzden oda balık sınıfına koymuş meyveyi meyvenin ismi de balık sınıfı mistik model Azure dragon.
Tamam ancak normal kanatlı ejderha değil bundan bahsediyorum. Efsaneyi biliyorum.
Saol yinede bilgilendirdigin için.
Hatta efsaneye göre şelalenin tersine yüzüp yuzeye çıkan moi balıkları ejderhaya dönüşür ve ortadsn kaybolur. Böyle olması lazim.

Meyvenin şekliyle, gücünün arasında doğrudan bir bağlantı yok. Bazı meyveler güçlerini yansıtırken, bazıları tamamen alakasız bir görünüme sahip olabiliyor. Logia ve Mitolojik Zoan türü meyvelerin nadir olmalarının sebebi de bunların çok üstün güçler olması. Binden fazla karakterin olduğu bir seride Logia türü güce sahip olduğunu gördüğümüz kişi sayısı 11, Mitolojik Zoan türü güce sahip olan kişi sayısı da 5. Ayrıca Kaido'nun meyvesini balık sınıfı olduğu için saymamışsın, ama tek isimli bir tane bile Mitolojik Zoan yok, hepsi hayvan sınıfına mensup; anka Kuş Meyvesi içinde, buda İnsan Meyvesi içinde, dokuz kuyruklu tilki Köpek Meyvesi içinde sekiz başlı yılan Yılan Meyvesi içinde. Zaten Şeytan Meyvesi olan meyvenin tipi, meyvenin kendi özelliğine göre değişiyor. Elmanın içine de girse, armudun içine de girse meyvenin dış kısmı kendiliğinden değişiyor.

Vegapunk kısmına ise yorum yapmıyorum, elle tutulur bir tarafı yok bence.
Bunu biliyorum meyvenin dış görünüşü içine şeytan girdiği anda değişiyor zaten .anlatmak istediğim hangi meyveye gireceği zaten. Teorim bunun üstüne yani
Örneğin mera mera no mi gidipte muzun içine girmez bana kalırsa .
Ancak bir konuda yanıldığını düşünüyorum logia ve mistik Zoanların ender olmasının gücüyle alakası ne olabilir ki. Daha az bulundukları için ender bulunuyorlar. Gücüyle ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık