Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Serilerde En Nefret Ettiğiniz Şeyler

Ana karakterin çok şanslı olması bazı durumlarda. Gerçekçilik yok. Kriz anında power up almak çok saçma geliyor çoğu durumda.

Değil mi? Şöyle kadın tutkusu olan bir villain görelim. En son bunu iğrenç bir şekilde Griffith başarmıştı mesela.
Yaşlandıkça beklentiler değişiyor muhtemelen :/
Shonenlerin ana malzemesi o maalesef :/

Ama şöyle bir şey var çocukken o tarz şeyleri seviyordum. Özellikle Yugioh'ta vs. E bu serileri de ergen ve çocuklar için yaptıkları için sürekli gözümüze sokuyorlar. Bizim beklentilerimizi göz önünde bulundurmuyorlar.
Ya ben ana karakerin her dk sevgi pıtırcığı olmasını sevmiyorum. Arkadaşlık, tamam anladık, e arkadaşlık, e tamam, arkadaşlık....... Yeter be :( Hemen her japon serisinde var bu.

Yüzlerce p-up alan ana karakterin hemen her ark esir düşmesi/ kafese kapatılması, bu süre zarfında düşmanları istese luffy'i öldürebilecekken hiçbir şey yapmaması, akabinde birisinin gelip luffy'i kurtarması ve sonra luffy'in saçma bir p-up daha alıp en başında luffy'i öldürmeyen salak düşmanını yenmesi...
Seriyi de bu saçma döngü yüzünden bırakmıştım.

Mangaka' nın okuyucusuna yalan söylemesi ya da salak yerine koyması. Okuyucuyu heyecanlandıracağını düşünerek gereksiz gizem kasması.
Aslında öyle değil de böyleydi deyip mantıklı bir açıklama sunamaması.
Tüm erkek ya da kadın karakter çizimlerinin birbirine benzemesi.
Hikayenin gereğinden fazla uzatılması.

Yüzlerce p-up alan ana karakterin hemen her ark esir düşmesi/ kafese kapatılması, bu süre zarfında düşmanları istese luffy'i öldürebilecekken hiçbir şey yapmaması, akabinde birisinin gelip luffy'i kurtarması ve sonra luffy'in saçma bir p-up daha alıp en başında luffy'i öldürmeyen salak düşmanını yenmesi...
Seriyi de bu saçma döngü yüzünden bırakmıştım.
Özellikle esir düşmesi konusunda tamamıyla katılıyorum . Bakalım bu arkta nasıl bir esire düşecek ? Bir de bazı serilerde ana karakterin güç alırken ya çok sevdiği arkadaşından ya da halkın tüm umudunu kendisine yüklenerek gerçekleşip düşmanı yok etmesi ve öncesinde düşmana dokunamaması çok tuhafıma gidiyor.

Her karakter az çok değişirken Usopp'un hala kulak zarlarına dokunan bağırışları.Luffy'nin hala çocuk gibi gözükmesi , Wb ve tayfasındaki karakterlere yapılan haksızlıklar. Hiç durmadan artan gizemler.Benim açımdan oldukça gereksiz bölümler yapılırken en önemli karakterlerin gölgede kalması.
-Bu arada tam tersi bir konu da güzel bir fikir :D

Yeni nesilin her zaman eski nesili geçmesi.
Ana karakterin aşırı itici ve aptal olması (Gon, Naruto).
Koca koca adamların 12 yaşındaki çocuktan öğüt alması, dayak yemesi, ciddiye alınması.
Gereksiz duygusallık kasılan sahneler.
Karakterlerin "yenilmicem hıh" inadı ile yerden defalarca kalkabilmesi ve bir anda güçlerinin 100 kat artması.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık