Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sanji

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 312 84.8%
  • Sevmem

Kullanılan: 56 15.2%

• Kullanılan toplam oy
    368
Şu şekilde yazınca sorun olmuyor aslında. Gayet makul bir durum. Ama Oda olayı böyle değil de "Sanji'den nasıl tiksindirtebilirim" diyerek işlediğinden saçma bir hal alıyor.
Takmıyorum o yüzden iki sene sonraki olanları. Zaten adam gitgide dibe çekiyor seriyi, Sanji de nasibini alıyor işte nabarsın.

Zeff'in yanına yemeklerin büyük bir kısmını aldı diye gidiyor. Ki haftalar süren açlıktan sonra bir insanın gözünü bu kadar karartması gayet normal. Çocuk yaşayabilmek için yemek savaşı verecek, bunu yanlış hatırlıyorsun.
10 yaşında çocuktan bahsediyoruz üstelik. Yani yetişkinlerle kıyaslıyor olman bile iradesinin ne kadar güçlü olduğunun göstergesidir ama bunu yaparken, Zeff'i öldürmeye niyetlenmesini doğru değerlendirmen önemli.
Ama sözünü ederken 10 yaşındaki çocuk olmuyo yada yaptığı normal denmiyo doğrudan en iradelisi oluyo benim takıldığım nokta ora namide çocukluğundan beri hayatını riske attı çekip gidebilirdi sanjinin yetişken iradesi kırılığında luffy onardı tayfadaki herkes için fedakarlık gösterdi fanlığınız bazen gözünüzü kör ediyo yeri gelince sanjiyide savunmaktan gocunmam ama bu her konuda üstün çıkarmaya çalışma cidden çoğu şeyi görmezden gelmene neden oluyo

Hm. 10 yaşında gösterdiği irade bu dediğine denkse Sanji sahiden büyük adam demektir.
Bunu fazla abartmıyomusun zorunlu bi şekilde düştü o duruma elinde olamayan sebeplerle daha öncesinde yemek artıklarına çöp gözü ile bakıyodu zeff elindeki bütün yemeği ona verdi (tabi sanji bunu bilmiyor) zeff kendi bacağını yiyerek hayatta kalmıştı sanırım mangaya göre sanjiyi yerdi istese o ayrı mevzu yetişkine giriyo kimse ölmek istemez öyle sonuna kadar yaşadı idareli yemek yedi o kadar çok çok büyük bişey değil yani (sanji büyük işlerde başardı o ayrı mevzu) illa çocukluk kıyaslıcaksan toki ile falan kıyasla nami ile yada 8 yaşında 83 milyon başına ödül konmuş hayatı pamuk ipliğinde olan robin ile yada babasının zorunda kaldığı için sattığı ve babasının ölümüne şahit toko ile istediğin örnekler bunlarsa arttırabilirimde sanji taffadaki zeka oranını arttırıyo ve tayfayla veya tayfadan bağımsız yaptığı planlar çok iyi fakat irade olarak ortalama bi seviyede

Zamanın en iyi dostları... Şimdi birbirlerinden aşırı uzaklaştılar. Ve kaliteli bir rekabetleşmeleri vardı.

Hala öyleler ki?
Sanji Zoro için kendini feda eder Zoro aynı şekilde Sanji için. ki thriller barkta gorduk bunu.
Zoro ile Sanji birbirini seven ama rekabet içerisinde olan iki karakter.
Son panel tasarımları ve hikayesel olarak bakınca pek öyle hissettirmiyor. Ki, 1000. bölüm bende büyük hayal kırıklılığının olmasının sebebi de bu.

Bunu fazla abartmıyomusun zorunlu bi şekilde düştü o duruma elinde olamayan sebeplerle daha öncesinde yemek artıklarına çöp gözü ile bakıyodu zeff elindeki bütün yemeği ona verdi (tabi sanji bunu bilmiyor) zeff kendi bacağını yiyerek hayatta kalmıştı sanırım mangaya göre sanjiyi yerdi istese o ayrı mevzu yetişkine giriyo kimse ölmek istemez öyle sonuna kadar yaşadı idareli yemek yedi o kadar çok çok büyük bişey değil yani (sanji büyük işlerde başardı o ayrı mevzu) illa çocukluk kıyaslıcaksan toki ile falan kıyasla nami ile yada 8 yaşında 83 milyon başına ödül konmuş hayatı pamuk ipliğinde olan robin ile yada babasının zorunda kaldığı için sattığı ve babasının ölümüne şahit toko ile istediğin örnekler bunlarsa arttırabilirimde sanji taffadaki zeka oranını arttırıyo ve tayfayla veya tayfadan bağımsız yaptığı planlar çok iyi fakat irade olarak ortalama bi seviyede
Neyi abartıyorum? Abarttığımı söylediğin benzetmeyi yapan başkası. Ben sadece öyle diyorsan Sanji büyük adamdır dedim.
Ayrıca düştüğün duruma kendi rızanla ya da rızan dışında düşmenin iradenin gücünü belirlemede ne alakası var ki?
Ya da öncesinde yemek artıklarına ne gözü ile baktığı ya da Zeff'in bacağını yemiş olması... Bu bahsettiklerin Sanji'nin 10 yaşında 3 ay açlığa dayanabilecek iradeyi göstermesini etkileyen şeyler değiller. Benim konuştuğum bu.
Verdiğin diğer örneklerle de kıyaslanabilir tabi. Ben zaten kıyaslanamaz demedim. Böyle bir iradeyi biz kimlerde gördük dedim?
Verdiğin örnekler hakkındaki yorumuma gelirsek; gerçekten bunlar da büyük ve güçlü iradeler ama Sanji'nin yaptığı şeyin onlarınkinden daha fazla olduğunu düşünüyorum. Kötü muameleye dayanmanın, açlığa dayanmaktan daha iradeli bir davranış olduğunu düşünsem, Sanji'nin açlığa dayanmış olmasını değil, babasının yaptıklarına dayanmış olmasını bu kadar övüyor olurdum.
Bütün bunlar tabiki takdir edilecek, büyük irade gösterileri. Ama 3 ay açlığa dayanmak çok farklı bir şey. Hem de çocuk yaşta. Bence açlığı fazla küçümsüyorsun sen.

En kötü jenerasyondan olmayan çatıya adımını atamaz.Yukarıda olmama sebebi bu.Oda yine klasman farkını göstermiş.Yukarısı için fazla iyi kısacası çok temiz kalpli çocuk. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık