Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sanji

'Hasır Şapka Korsanları' forumunda Smoker tarafından 24 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Sanji, Hasır Şapka Korsanları'nın aşçısıdır. Tayfaya katılan dördüncü kişi ve tayfanın beşinci üyesidir. Kuzey Mavi doğumludur. Doğu Mavi doğumlu olmayıp Hasır Şapka Korsanları'na katılan ilk üyedir. Hayali tüm denizlerin birleştiği yer olduğu söylenen, varlığı kanıtlanamamış All Blue'yu bulmaktır. 77.000.000 Beri'lik bir ödüle sahiptir.
  Görünümü

  Sanji, sarı saçlı, uzun boylu, zayıf, daima iyi bir giyimi olan ve saçları mutlak suretle yüzünün bir tarafını kapatan genç bir adamdır. Serinin ilk yarısında Sanji'nin yüzünün kapalı olan kısmı sol taraftı. Bu göz zaman atlamasına kadar hiç açılmamıştır. Ancak, bazı fanlar Sanji'nin sol gözünün nadiren de olsa göründüğünü iddia etmişlerdir. Mangada hiç olamamakla beraber animede 21,27,82,128 bölümlerde ve altıncı filmde görülmüştür (Bu anlar çok kısadır ve animasyon hatası olduğu düşünülmektedir). İki yıllık zaman atlamasının ardından yüzünün kapanan kısmı sağ taraf olmuştur.
  Sanji'nin fiziksel özellikleri arasında en belirgin olanı kendine özgü kaşlarıdır. Kaşları spiral şeklindedir ve iki tarafta da farklı uçlarda son bulur. Sağ kaşı dışa doğru bir spiral, sol kaşı ise içe doğru bir spiral oluşturur. Burdan anlaşılacağı üzere Sanji'nin kaşları asimetriktir. Saç stili nedeniyle iki kaşı aynı anda hiç görülmemiştir. Kaşlarıyla dalga geçildiği zaman (Özellikle Zoro) üzülür ve sinirlenir.
  Sanji, neredeyse her zaman siyah, kruvaze bir takım elbise giyer. İçine giydiği gömlek çizgilidir ve renkleri değişkenlik gösterir. Gömleğinin renkleri genelde turuncu, mavi ya da siyahtır. Kravatının rengi her zaman siyahtır. Giyimi nadiren değişir. Water 7'da turuncu bir gömlek ve siyah yelek giymiştir. Skypeia'da ise pembe tonların ağırlıkta olduğu desenli bir gömlek ve diz hizasında biten siyah bir pantolonla takışmıştır. Ayağından ayakkabıyı eksik etmez. Bunun en büyük sebebi Kara Bacak dövüş stilini kullanmasıdır. Bu ayakkabılar son derece sağlamdırlar ve onun saldırılarının hasar gücünü büyük oranda arttırırlar. Yine de ayakkabıları olmadan da güçlü saldırılar yapabilir (Kuroobi dövüşü). Sanji tam anlamıyla bir sigara tiryakisidir ve ağzında sigara olmadığı anlar çok nadirdir. Hasır Şapkalar'ın dağılmasının ardından, Sanji düştüğü adada peruk takmış, ağır makyaj yapmış ve tam anlamıyla bir okamaya dönüşmüştür. Alabasta'da turuncu güneş gözlükleri kullanmıştır.
  Sanji'nin sağ elinin başparmağında, elma soyarken meydana gelmiş üç küçük kesik izi vardır.
  İki yıllık zaman atlamasının ardından, Sanji'nin sağ gözü kapanmış, sol gözü ortaya çıkmış ve saçları öncekine oranla uzamıştır. Üst dudağında ince bir bıyık, çenesinde ise keçi sakalı bırakmıştır. Sağ ve sol kaşının sağ tarafa doğru kıvrıldığı ortaya çıkmıştır. Boynu, tıpkı Zoro ve Luffy'de olduğu gibi kalınlaşmıştır.
  Kişiliği

  Tıpkı Zoro gibi, Sanji'de göründüğünden daha yeteneklidir ve onun gibi genelde insanlara duymak istediklerini söyler. Bu yüzden mürettebatın sert üyelerden biridir ve yeri geldiğinde Zoro gibi korkunç biri olabilir. Ancak Zoro'nun aksine duygularını saklama gereği duymaz. Eğer gerçekten sinirlenmişse karşısındaki düşmanın işini çok kısa sürede bitirir. Sanji'nin öfkesinin bir özelliği, Jabra ile yaptığı dövüşte ortaya çıkmıştır. Bu özellik ise sinirlendiğinde alev almasıdır. Jabra'dan sonra Absalom ve Duval'e karşı da bu alev alma seramonisi gerçekleşmiştir.
  Her ne kadar Sanji tayfanın en sert üyelerinden biri gibi görünse de, akılsızca hareketleri vardır. Tayfadaki zeka yaşı eksilerde olan (Luffy, Usopp, Chopper ve Brook) kişilerle birlikte dans etmesi bu duruma örnek gösterilebilir. Sanji'de Afro'nun güç verdiğine inananlardan biridir.
  Sanji'nin macera esnasında kendini gruptan ayırma gibi bir alışkanlığı vardır.

  - Luffy, Usopp ve Carue, Mr. 3, Miss Golden Week, Mr. 5 ve Miss Valentine ile dövüşürken, Sanji Going Merry'e geri dönmüş, yolda Mr. 3'ün gizli saklanma yerini bulmuş ve Crocodile'ı Mr. 3 taklidi yaparak kandırmıştır.
  - Mr. 2 Bon Kurei, Going Merry'e çıkarma yaptığında güvertede olamayan tek kişi Sanji'dir. Bu sayede Hasır Şapka Korsanları içerisinde kimliği Crocodile'a ulaşmayan tek o kalmıştır.
  - Usopp ile birlikte Nami'yi Enel'den kurtarmaya gittiklerinde, Sanji Enel'in gemisini içten yok etmenin yolunu bulmaya çalışmıştır.
  - Enies Lobby'de herkes iki yüz Denizci kaptanı ile dövüşürken, Sanji Adalet Kapıları'nı kapatmaya gitmiştir.

  Sanji kendisinin mükemmel olmadığının bilincinde olacak kadar olgun birisidir. Diğerlerinin aksine daima bir adım sonrasını düşünür (özellikle tehlikeli durumlarda). Örneğin, Robin CP9 tarafından kaçırıldığında, adamların onu istasyona götüreceğini düşünmüştür. Bu düşüncesi üzerine de CP9 gelmeden önce istasyona ulaşıp, saklanmıştır. Planları tuttuğu zaman genelde "Bingo!" diye tepki verir.
  Sanji gördüğü her çekici kadına flört teklif eder ve ona aşık olduğunu söyler. Bu özelliği ona "Ero-Cook" (Sapık Aşçı) lakabını kazandırmıştır. Hasır Şapka Korsanları'na katılma sebebinin %98.72 Nami olduğunu kendi söylemiştir. Özellikle Momoiro Adası'ndan geldikten sonra Sanji daha beter sapıtmıştır. Ne zaman güzel bir kadın görse (özellikle Nami ve Robin) suratı şekilden şekile girmeye başlamıştır. "Gerçek" bir kadına yakın olduğunda çok garip hareketler yapmaktadır.

  "Ölümüm anlamına bile gelse, bir kadına vurmam!!!!"
  -Sanji'nin dövüş politikası.​


  Sanji, çekici olsun olmasın, herhangi bir kadına zarar vermeyeceğina dair yemin etmiştir. Bu durum kadın rakiplere karşı kendisini oldukça zor duruma düşürmektedir (yemini kapsamadığı halde kadın düşmanlarından gelen saldırıları engellemez). Bu durum katı bir şekilde yetiştirilmesinin sonucudur. Serideki diğer erkeklerin aksine Sanji bu durumu bir erkek için onur kırıcı olarak görmektedir.
  Sanji kendisiniyakışıklı, karizmatik, sevimli ve sıklıkla bir masal prensi gibi görür. Ancak bu özelliklerini kendinden başka farkeden olmamıştır. Hatta kendisini böyle gördüğü için alay konusu olmuştur (örneğin Zoro, Sanji'ye Retardia Prensi demiştir).
  Sanji'nin en beligin özelliklerinden biri yiyeceklere karşı olan aşırı saygısı ve mutfaktaki becerileridir. Yiyecekler hayatın devamlılığı için şart olduğudan, onları kutsal sayar ve bir aşçının onlara gereken önemi vermesi gerektiğini düşünür. Sanji, dokuz yıl önce Zeff ile birlikte bir kayanın üstünde mahsur kalana kadar yiyeceklerin önemsiz olduğunu düşünmüş ve artıkları çöpe atmıştır. Müşterilerden arta kalanları yiyen arkadaşlarına; onlardan tiksindiğini söylemiştir. Ancak bir kayalığın tepesinde günlerce aç kalınca, çöpe döktüğü yemekler için pişman olmutur. Sonuç olarak, iğrenç bile olsa her yemeğe önem verir ve tabakta kırıntı bile bıraktırmaz. Ayrıca buzdolabından yiyecek çalınmasına da çok sinirlenir. Luffy bunu çok yaptığı için buzdolabının etrafına kapanlar kurmuştur. İnanılması güç ama Sanji yiyeceklere kadınlardan bile daha çok önem verir. Bunun en iyi örneği G-8'de, Jessica ile arasında yaşananlardır. Sanji, ilk olarak çorbayı döktüğü için Fullbody'i döverken görülmüştür. Ayrıca yiyeceğe ihtiyacı olana mutlaka servis yapar. Diğer şefler burun kıvırsa da Sanji, Gin'e yemek vermiştir.
  Momoiro Adası'nda Sanji'de yoldan çıkmış ve erkekliğini kaybetme noktasına gelmiştir. Ivankov'a bu dünyaya kadınlarla arkadaş olmak için değil, onlarla aşk yaşamak için geldiğini söylemiştir. Bunun sonucunda, Sanji iki koca yıl okama olmamak için direnmiştir.
  Sanji, iki yılı okamalarla birlikte geçirince, gördüğü kadınlara karşı koyamaz hale gelmiştir. Ne zaman kadın görse hemen ona aşık olmakta ve suratı anlamsız bir şekil almaktadır. Bu durum Sanji'de durdurulamaz burun kanamalarına neden olmuştur. Öyle ki bu burun kanaması Sanji'yi sağlam bir gemi kaplamasından dışarı uçurmuştur. Bundan daha komiği ise Boa Hancock ve Shirahoshi'yi gördüğünde taşa dönüşmesidir. Biraz sıkıntılı bir dönemden sonra, Sanji iki yıl önceki haline dönebilmiştir.
  Sanji'nin az bilinen özelliklerinden biri, böceklerden korkuyor olmasıdır. Güney Kuşu'nu arama olayında, böceklere dokunmaktan korktuğunu belirtmiştir.
  Yetenek ve Güçleri

  Sanji tayfadaki en iyi üç savaşçıdan biridir (ödül konusunda aynı şey söz konusu değildir). Luffy ve Zoro düşmanın en güçlü ilk iki dövüşçüsüyle kapışırken, Sanji'de üçüncüsü ile uğraşır.
  Sanji tayfanın en sağlam adamlarından biri olsa da, gerektiğinde iyi taktikler de üretebilir. Little Garden'da Mr. 3 taklidi yaparak Crocodile'ı Hasır Şapka Korsanları'nın öldüğüne inandırmış, Alabasta'da da kendisini "Bay Prens" olarak tanıtarak Hasır Şapkalar'ı Rain Dinners'tan çıkarmıştır. Skypeia'da Usopp, Nami'yi kurtarmak için Maxim'e sızmış, Sanji ile geminin içinde dolaşıp itici motorları parçalamıştır. Water 7'da Robin'in götürüleceği istasyona gidip, düşmanlarının gelmesini beklemiştir. Enies Lobby'de kendisinin ön cephe savaşçısı olduğunu söyleyip Jabra ile dövüşmeye başlamış ve Usopp'a Robin'e uzaktan yardım etmesi halinde daha çok işe yarayacağını söylemiştir. Daha sonra da Adalet Kapıları'nı kapatarak tayfasının Buster Call'dan kaçmasını sağlamıştır.
  Sanji'nin çocukken kitap okumaya büyük bir merakı olduğundan çok sayıda "peri masalı" hakkında bilgi sahibidir. Onun bu bilgi düzeyini Robin'in "tarih" konusundaki bilgisine benzetebiliriz. Örnek olarak, görmeden Mavi-Yüzgeçli Fil Tunası hakkında bilgi sahibi olmasını verebiliriz. Montblanc Noland'a itafen yazılmış Yalancılar Kralı Noland isimli kitabı ve Şaytan Meyveleri'nin listesi olan kitabı okumuştur. Suke Suke no Mi'yi bu kitaptan öğrendiğini de kendi söylemiştir.
  İki yılın ardından Sanji'nin bedeni güçlenmiş ve hızlanmıştır. Herhangi bir denizaltının basınçtan ezileceği 1524 metre derinlikte kaplama olmadan hareket edebilmiştir. Ayrıca Momoiro Adası'ndaki okamalardan kaçarken Gök Yürüyüşü isimli, Rokushiki tekniklerinden Geppou'ya benzeyen bir stil bulmuştur.
  Sanji, Haki hakkında bilgi sahibidir, ancak Haki kullanabildiği henüz görülmemiştir.

  "Blueno, bu adamı küçümseme! Başında bir ödül yok...
  Ama aynı onların ana dövüşçülerinden biri gibi!!​

  -Kaku, Sanji'nin gücünden bahsediyor.

  Dövüş Stili
  Sanji, eski bir korsan olan akıl hocası Zeff'ten öğrendiği "Kara Bacak Stili" isimli bir dövüş tekniği kullanır. Bütün manevralarını bacakları ve ayaklarıyla yapar (Bayan Hep Pazar'ı durdurmak için silah çekmiştir). Bacakları ve ayakları çok güçlüdür ve kendinden kat kat büyük olan dev gibi yaratıkları yere serebilir (Bananawani ve Mohmoo gibi). Eski hali çok hızlı ve çeviktir. Süperinsan hızında hareket edebilen CP9 üyesi Kalifa'yı kolayca yakalayabilmiştir (Kadınlara vurmadığı için yenilmiştir). İki yıl boyunca Okamlar'dan kaçarken suyun altında kısa sürede olsa koşabilmesine imkan sağlayan Geppou benzeri Mavi Yürüyüş isimli bir teknik geliştirmiştir. Bu teknik sayesinde Arlong Park'ta olanların aksine suyun onu yavaşlatmadığı görülmüştür. Hatta sualtında en az bir balıkadam kadar hızlı hareket edebilmektedir. Ayrıca çok yüksek yerlere zıplayabilir ve uzak mesafeleri koşabilir. En etkileyici tekniklerinden biri Geppou benzeri olan Gök Yürüyüşü'dür. Yemek yaptığı değerli ellerine bir şey olmaması için bacaklarını kullandığını söylemiştir. Zeff'in öğretisinde ellerle dövüşmek yasaktır.
  Bu olağandışı dövüş tekniği Brezilya dövüş sanatı Capoeira, Kore dövüş sanatı Taekwondo, kısmen Çin dövüş sanatı Tan Tui ve son derece güçlü ve tehlikeli (hem kullanıcı hem de rakip için) olan Kızıl Bacak tekniğinin harmanlanmış halidir. Fanlar dövüş tekniklerinin içinde Fransız dövüş sanatı olan Savate'nin de olabileceğini belirtmişlerdir. Savate, Fransız denizciler tarafından geliştirilmiş, ellerle destek alıp tekmelere güç verme esasına dayanır ve özellikle sallanan bir gemide oldukça işe yarayan bir tekniktir. Ayrıca o dönemki Fransız yasaları, sadece ellerle birini öldürmeyi suç sayıyordu. Sanji'nin bu tekniğinin, onu seri boyunca kendi özel teknikleriyle dövüşen kişilerle karşı karşıya getirdiği düşünülmektedir (Kuroobi'nin "Balıkadam Karate"si, Bon Kurei'nin "Okama Kenpo"su, Wanze'nin "Ramen Kenpo"su ve Jabra'nın "Tekkai Kenpo"su).
  Her ne kadar Sanji bacaklarına dayalı dövüşen biri olsa da, gerektiği yerde kolları ve ellerini de kullanabilmektedir. Skypeia'da tonlarca ağırlıktaki çekici kaldırması bu duruma bir örnektir. Ayrıca Sanji'nin alt kısmıyla dövüşüyor olması sizi yanıltmasın, zira bedeninin üst kısmı süper-insan dayanıklılığındadır. Kuroobi'nin yumruklarını ve Jabra'nın Gekkou Juushigan saldırısını karşı atağa geçmeden önce direk olarak almıştır.
  Sanji'nin saldırı listesine bakacak olursak, geniş bir yelpaze ile karşılaşırız. Normalde saldırılarına isim vermez, ancak ciddi dövüşlerde tekmelerini mutlaka isimlendirir. Gerçi o zaman bile vuracağı zaman aklına ne gelirse onu söyler. Saldırı isimleri genellikle Fransızca'dır ve yemek terimleri ile ilgilidir. Ayrıca düşmanının neresine saldırıyorsa, o bölge ile ilgili bir yiyecek adı da kullanabilmektedir. En bilindik saldırıları Mutton Shot ve Anti-Manner Kick Course'dur.
  Sanji'nin direk rakibinin suratına yaptığı Parrage Shot isimli bir saldırısı vardır. Bu saldırıda düşmanın yüzüne seri tekmeler indirir.Genelde bu saldırı sonucu, saldırıyı yiyenin tipi kayar. Duval ve Wanze bu tipi kayık arkadaşlara iyi birer örnektirler.

  Diable Jambe
  [​IMG]

  Sanji Enies Lobby'de yeni ve en sevilen tekniğini geliştirmiştir, Diable Jambe. Sanji bu tekniğinde ayağının üzerinde dönerek bacak sıcaklığını artırır. Bu sıcaklık artışı bacağı kızıl bir renge sokar. Sıcaklık zaten güçlü olan tekmelere daha da güç verir. "Diable" Fransızca'de "şeytan" anlamına gelir. "Jambe" ise "bacak" demektir. Burdan Şeytanın Bacağı diye bir çeviri yapmak mümkünür. Ancak Diable Jambe'nin kanji yazılışı "Şeytanın Rüzgarı" şeklinde okunmaktadır. Siz hangisini beğeniyorsanız onu kullanın. Sanji'nin bacağını ısıtarak yaptığı tüm saldırıların başında Diable Jambe lafı vardır (Örnek; Diable Jambe: Flambage Shot). Sanji bu tekniği ilk olarak Jabra'ya karşı kullanmıştır. En başta Tekkai'yi bile gıdıklayamazken, bacağının ısısını arttırınca, Tekkai falan tanımamış, Jabra'yı ciddi manada dağıtmıştır.
  Tayfa Pacifistalar'a karşı dövüşürken bu tekniğin kötü tarafı ortaya çıkmıştır. Sanji'nin fiziksel gücü az olduğundan teknik sayborglara karşı işe yaramamış, üstelik tekniği fazla kullandığı için Sanji'nin bacağı kırılma tehlikesi atlatmıştır. Sanji, iki yıllık "cehennem" deneyiminin ardından, bu teknikle bir Pacifista'nın boynunu kolayca kırıvermiştir.
  Sanji'nin ateşe karşı dayanıklılığı şaşırtıcı olsa da, aşçı olduğu için bu durum normal görülebilir. Düşmanları kül olurken, kendisinin bu teknikten neden etkilenmediğini böyle açıklamıştır. Ancak Oda ile Sanji bu konuda ters düşmektedirler. Çünkü Oda, Diable Jambe'nin Sanji'ye zarar vermemesinin nedeni olarak, Sanji'nin kalbinin ateşten daha sıcak olduğunu düşünmektedir. Ayrıca bu teknik sualtında da oldukça etkilidir. Kraken'in dokunaçlarından birine aşırı derecede zarar vermiştir.
  İki yılın ardından Sanji'nin dayanıklılığı büyük ölçüde artmıştır. Luffy ve Jinbe'den aynı anda yumruk yediği halde bilincini kaybetmemiştir. Kendini uçuran Gök Yürüyüşü tekniğinin ise CP9 elemanlarının kullandığı Geppou'dan daha iyi olup olmadığı hala bir sırdır.

  Hocho Sabaki
  Sanji'nin mutfak bıçaklarıyla yaptığı dövüş stilidir. Normalde Sanji dövüşlerde asla bir mutfak malzemesi ya da ellerini kullanmaz. Ancak bu özel durumda rakibi yiyecekten yapılmış bir zırh giymiş ve dövüş mekanı mutfak olmuştur. Sanji bıçakları çok usta şekilde kullanmaktır, tıpkı bir kılıçustası gibi. Sanji'ni bu tekniğe verdiği isim Hocho Sabaki (Mutfak Bıçakları Yöntemi)'dir.

  Mutfak Uzmanlığı
  Sanji çok usta bir aşçıdır ve neredeyse her türlü malzemeyi pişirebilme kapasitesine sahiptir. İnanılmaz bir hız ve düzende yemek yapar. Bıçaklarını müthiş kullanır. Tat alma duyusu da oldukça iyidir. Yaptığı yemeğin kıvamının tutup tutmadığını anlayabilir. Çok uğraştıran yemekleri bile kısa bir zaman zarfında hazırlar. İki yıllık Momoiro Adası macerasında Kamabakka Krallığı Saldırı Mutfağı'nın 99 tarifini öğrenmiştir.
  Savaşları

  - Sanji vs. Zeff (Yenilmiştir)
  - Sanji vs. Fullbody (Yenmiştir)
  - Sanji vs. Pearl (Sonuçsuzdur)
  - Sanji vs. Gin (Sonuçsuzdur)
  - Sanji ve Luffy vs. Mohmoo (Yenmiştir)
  - Sanji vs. Kuroobi (Yenmiştir)
  - Sanji ve Zoro vs. Arlong (Yenilmiştir)
  - Sanji ve Luffy vs. Smoker (Yenilmiştir)
  - Sanji vs. Şanssızlar (Yenmiştir)
  - Sanji vs. Mr. 2 Bon Kurei (Yenmiştir)
  - Sanji, Luffy ve Usopp vs. Satori (Yenmiştir)
  - Sanji ve Usopp vs. Enel (Yenilmiştir)
  - Sanji ve Zoro vs. Hamburg, Pickles ve Big Pan (Yenmiştir)
  - Sanji, Luffy, Zoro ve Robin vs. Amiral Aokiji (Yenilmiştir)
  - Sanji, Luffy, Zoro ve Chopper vs. Franky Ailesi (Yenmiştir)
  - Sanji vs. Jerry (Yenmiştir)
  - Sanji vs. Wanze (Yenmiştir)
  - Sanji, Sogeking ve Franky vs. Lucci, Kalifa, Kaku ve Blueno (Yenilmiştir)
  - Sanji vs. Kalifa (Yenilmiştir)
  - Sanji vs. Jabra (Yenmiştir)
  - Sanji vs. Absalom (Yenmiştir)
  - Sanji, Zoro, Usopp, Chopper, Robin ve Franky vs. Oars (Sonuçsuzdur)
  - Sanji, Zoro, Nami, Usopp, Chopper, Robin, Franky ve Brook vs. Oars ve Gekko Moriah (Yenilmiştir)
  - Sanji, Luffy, Zoro, Nami, Usopp, Chopper, Franky, Robin ve Brook vs. Oars (Yenmiştir)
  - Sanji vs. Kaen Kabuto (Gösterilmemiştir) (Yenmiştir)
  - Sanji vs. Shimatori (Gösterilmemiştir) (Yenmiştir)
  - Sanji vs. Toramata (Yenmiştir)
  - Sanji ve Usopp vs. Cowballs (Yenmiştir)
  - Sanji, Luffy, Zoro, Usopp ve Chopper vs. Shiki (Yenilmiştir)
  - Hasır Şapka Korsanları vs Altın Aslan Korsanları (Yenmiştir)
  - Sanji ve Brook vs. Boxer Penguin, Kill Rabi, Big Tree ve diğer hayvanlar (Gösterilmemiştir) (Yenmiştir)
  - Sanji vs. Scarlet (Yenmiştir)
  - Sanji, Luffy, Zoro, Nami, Usopp, Chopper, Franky, Robin ve Brook vs. Uçan Balık Sürücüleri (Yenmiştir)
  - Sanji vs. Duval (Yenmiştir)
  - Sanji, Luffy, Zoro, Nami, Usopp, Chopper, Robin, Franky ve Brook vs. PX4 (Yenmiştir)
  - Sanji, Nami ve Franky vs. PX1 (Yenilmiştir)
  - Sanji vs. Emporio Ivankov (Yenilmiştir)
  - Sanji vs. 99 Newkama Kenpo Ustası (Gösterilmemiştir) (Yenmiştir)
  - Sanji ve Zoro vs. PX7 (Yenmiştir)
  - Sanji ve Hasır Şapka Korsanları vs. Surume (Yenmiştir)
  - Sanji ve Tony Tony Chopper vs. Ammo Knights (Yenmiştir)
  - Hasır Şapka Korsanları ve Jinbe vs. Yeni Balıkadam Korsanları (Yenmiştir)
  - Sanji vs. Ikaros Much (Yenmiştir)
  - Sanji ve Jinbe vs. Wadatsumi (Yenmiştir)
  - Franky ve Sanji vs Punk Hazard korumaları (Yeniyor)
  Galeri

  Sanji'nin aranma posteri
  [​IMG]
  Sanji'nin çocukluğu
  [​IMG]
  Sanji'nin Skypeia'daki giyinişi
  [​IMG]
  Sanji'nin One Piece Film: Strong World'deki giyimi.
  [​IMG]
  Sanji'nin okama hali (Resim +18'dir)
  [​IMG]
  Sanji'nin iki yıl sonraki yüzünün yakından görünüşü
  [​IMG]
  Sanji'nin One Piece: Unlimited Adventure'daki giyimi
  [​IMG]
  Sanji'nin One Piece: Unlimited Cruise'daki giyimi
  [​IMG]
  Sanji'nin One Piece: Pirate Warriors'daki giyimi (Dikkat! Aşırı derecede karizma içeririr!)
  [​IMG]
  Sanji, Kalifa'ya vuramıyor
  [​IMG]
  Sanji'nin rehabilite edilme şekli
  [​IMG]
  Sanji'nin Nami'ye ilk yazılışı
  [​IMG]
  Sanji, Okamalar'dan kaçıyor
  [​IMG]
  Sanji ve Shirahoshi
  [​IMG]
  Sanji'nin yemeğine saygı göstermeyen bir malın hazin sonu
  [​IMG]
  Sanji, Zeff'in fedakarlığını görüyor
  [​IMG]
  Sanji, Gin'e yemek veriyor
  [​IMG]
  Sanji, Pearl'le kapışıyor
  [​IMG]
  Sanji, Zeff'e şükranlarını sunuyor
  [​IMG]
  Sanji, Kuroobi'yi yeniyor
  [​IMG]
  Sanji, Viski Tepesi'nde kızlarla takılıyor
  [​IMG]
  Sanji, Mr. 3 taklidi yapıyor
  [​IMG]
  Sanji ve Luffy, Lapahnlar'a karşı
  [​IMG]
  Sanji, Bon Kurei ile dövüşüyor
  [​IMG]
  Sanji gemi araştırmasında
  [​IMG]
  Sanji, Usopp ve Nami, Güney kuşu arayışında
  [​IMG]
  Sanji, Luffy ve Usopp, Conis'in derdini dinliyor
  [​IMG]
  Sanji, Satori'den ayar yiyor
  [​IMG]
  Sanji ve Usopp, Enel tarafından bayıltılıyor
  [​IMG]
  Sanji yine Enel'den nasibini alıyor
  [​IMG]
  Sanji, top adam oluyor
  [​IMG]
  Sanji, Luffy, Zoro ve Chopper, Usopp'un intikamını almaya gidiyor
  [​IMG]
  Robin, Sanji ve Chopper'a veda ediyor
  [​IMG]
  Sanji, Wanze ile kapışıyor
  [​IMG]
  Sanji, Jabra'nın ifadesini alıyor
  [​IMG]
  Sanji, Going Merry'nin cenazesinde
  [​IMG]
  Sanji, ödül posterinden şikayet ediyor
  [​IMG]
  Sanji, Nami ve Luffy, Brook'la tanışıyor
  [​IMG]
  Sanji, Absalom'la dövüşüyor
  [​IMG]
  Sanji, Duval'i insana benzetiyor
  [​IMG]
  Sanji, Saint Roswald'ın tüfeğini durduruyor
  [​IMG]
  Sanji, Ivankov'a karşı
  [​IMG]
  İki yılın ardından Sanji'nin ilk "gerçek" kadın görmüş hali
  [​IMG]
  Sanji ve Zoro, Pacifista yeniyor
  [​IMG]
  Sanji, Kraken'e karşı
  [​IMG]
  Sanji, deniz kızlarıyla oynuyor
  [​IMG]
  Sanji, Shirahoshi'yi görüp taşa dönüşüyor
  [​IMG]
  Sanji ve Zoro, Ikaros ve Dosun'u durduruyor
  [​IMG]
  Sanji, Wadatsumi'den kebap yapıyor
  [​IMG]
  Sanji, Franky, Nami ve Chopper, Bisküvi Odası'nı keşfediyor
  [​IMG]
  Ek Bilgiler

  - Sanji'nin kaşları One Piece'in en büyük "gizem"lerinden biriydi. Ancak bu gizem 598. bölümde çözülmüştür.
  - Sanji'nin güzel kadın görünce burnunun kanamasının sebebi, Japonlar'da bu konuda yapılan bir şakadır. Cinsel istekler doğrultusunda vücuttaki kan basıncı yükseldiğinden, burundan kanlar fışkırıyor.
  - Denizciler'in Sanji'nin resmini çekememelerinin nedeni, bizim sarı oğlanın değişik yerlerde gezmesinden dolayıdır.
  - Sanji'nin içtiği sigaranın markası King Ground'dur.
  - Serinin başlarında Sanji, Şeytan Meyvesi kullanıcılarının yüzemediğini bilmemekteydi. Ancak Thriller Bark'ta çocukken meyve kullanıcılarının yüzemediğini bildiğini söylemiştir.
  - Sanji güzel bir kadın gördüğünde sürekli Mellorine diye bir kelime kullanır.
  - Zeff hala hayatta olduğu için, Sanji, Hasır Şapka Korsanları'nda sevdiği birini kaybetmemiş tek kişidir.
  - Sanji, Usopp ve Luffy hiç hasta olmadıklarından bunun nasıl hissettirdiğini bilmezler.
  - Sanji, Trafalgar Law'dan sonra seride orta parmak hareketi yapan ikinci karakterdir.
  - Chopper'a göre Sanji'nin kan grubu S(-)'dir ve çok çok nadir bulunmaktadır.
  - Son Popüler Karakterler sıralamasında Sanji üçüncü sıradadır. Bir önceki sıralamada üçüncü kişi Shanks'ti.
  - Sanji'nin bir bakışta kadın bedenlerini ölçme gibi bir yeteneği vardır.
  - Sanji'nin favori yiyecekleri acılı deniz ürünleri, makarna ve siyah çayın yanında iyi giden her şeydir.
  - Hasır Şapka Korsanları aile olsaydı, Sanji ikinci çocuk olurdu.
  - Eğer Sanji gerçek hayatta yaşasaydı, Fransız olurdu.
  Künye

  Adı: Sanji
  İlk görünümü: Manga: 43, Anime: 20
  Üyelikleri: Hasır Şapka Korsanları,
  Meslekleri: Şef, Korsan
  Lakapları: Kara Bacak (Jap. Kuro Ashi, İng. Black Leg)
  Yaşı: 19 (Eski), 21 (Zaman atlamasından sonra)
  Doğum Günü: 2 Mart
  Boyu: 1.77cm
  Ödülü: 77.000.000 Beli.
  Hak sahibi

  Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
  Çeviren : Smoker
   
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Lafı olmaz...
   
 3. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  abi mellorinin tr anlamı ney yahu. bu arada ellerine sağlık smoker.
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim arkadaşlar... Mellorine dondurma anlamına geliyor sanırım....
   
 5. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  iyide abi ne alaka yani "mellorin...mellorin...mellorin...mellorin...mellorin...mellorin...mellorin...mellorin..." demsi o zaman.
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Kim bilir.....
   
 7. _Roi_ Üye

  _Roi_ (Üye)
  Mesaj Sayısı 78
  Üyelik Tarihi5 Ağu 2009
  meyve yemez sadece bi meyve yemek istiyodu onuda abasolom yedi (görünmezlik meyvesi)
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Beklendiğini bilmiyordum. Sırayla gidiyorum. Franky'e 2 kişi var daha.
   
 9. cicer_ Bilkan

  cicer_ (Bilkan)
  Mesaj Sayısı 119
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  :respect:
  [​IMG]
  Mellorine..
  Kötü bi'çizim biliyorum.. Maksat dondurmayı göstermek
  Eline sağlık Smoky
   
 10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica Ederim cicer_ kun
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık