Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sanji vs. Smoker

Kim Kazanır ?

• Sanji

• Smoker

• Berabere.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Smoker üstün falan değildi, hatta Vergo özellikle ''benim Haki seviyem seninkinden üstün'' diye de belirtmiş. Haliyle meyve gücü ile kendini genişlettiği vakit kolayca yenilirsin diyor ve Jutte'sini parçalıyor. Smoker yenileceğini anlayınca Law'ın kalbini çalıp işi Law'a devretmeye çalışıyor. Kendisi yenebilse herhalde nefret ettiği bir korsanın kendisini kurtarmasını istemezdi, Law'ın kalbini kendi elleri ile teslim ederdi.

Üstelik dediğim gibi Vergo'nun Law'ın Counter Shock ile dövüş öncesi zayıflamış olma ihtimalide bulunuyor, buna rağmen Smoker yeniliyor.
Üstündü Vergo bir kere bile vuramadı adama gösterilen sahneler içerisinde. Zehir geldiğinden dolayı da o duruma başvurdu yoksa daha yenilmeden niye öyle birşeye girişşin.
Bu arada b.hakisi iyi diye yenilecek diye birşey yok. Smoker ani hareketleriyle Vergo'yu zorluyordu. Dövüş uzasa ne olacağı belli olmazdı.

Zaten arkadaşta yazmış Smoker'da Law ile dövüşünden dolayı yorgunluğu vardır. Law'ın Counter Schock'u kadar etkisi olur herhalde.
Zaten basit bir saldırı onu söylemeye bile gerek yok.

Smoker'ın ne bahanesi olduğunu bir önceki mesajda yazdım. Okuma zahmetinde bulunmamışsın. Law ile savaştı diye başlayan kısım istersen bir göz at. Sanji handikapsız demedim zaten dediğimi eğip bükmeye gerek yok. Smoker'ı handikapsız gibi lanse edersen başkası da Sanji için böyle der dedim.

Vergo daha silah olarak kullandığı bambuyu bile çıkarmamış Sanji karşısında dövüş olgunlaşmadı, dediğin gibi yarıda kesildi. Bundan dolayı aynı ciddiyette değil dedim. Bunu kabul etmeyebilirsin bu kısım da benim yorumum olsun, "uydurmam" değil.
Sen Smoker'ın Law ile yaptığı dövüşü takip ettiğine emin misin ? Law o dövüşü Smoker'ın kalbini sökerek kazanıyor. Smoker'ın vücudunda herhangi bir hasar bulunmuyor. Adam dayak yememiş, bir yerleri parçalanmamış, Sanji'nin CC tarafından hasar aldığı gibi.

Vergo'nun bambu kullanmaması onun tercihi, sonuçta orada G5 askerlerini öldürmek zorunda ve Sanji buna mani oluyor, işin sonunda görevini yerine getiremiyor ve G5 askerleri kurtuluyor. Vergo karşısında tekme ile dövüşen birisini görünce daha uygun olacağını düşünüp tekniğini değiştirmiş olabilir. Sonuçta Vergo'da Rokushiki kullanan bir dövüş ustası. Bambu kullanınca Fujitora'nın yerçekimi meyvesi gibi ekstra bir güç ortaya çıkmıyor. Sadece tekniği değişiyor. Bambu ile yine yumruk ve tekmeyi birleştirerek dövüşüyor.

Son düzenleme:
Sen Smoker'ın Law dövüşünü takip ettiğine emin misin ? Law o dövüşü Smoker'ın kalbini sökerek kazanıyor. Smoker'ın vücudunda herhangi bir hasar bulunmuyor.

Vergo'nun bambu kullanmaması onun tercihi, sonuçta orada G5 askerlerini öldürmek zorunda ve Sanji buna mani oluyor, işin sonunda görevini yerine getiremiyor ve G5 askerleri kurtuluyor. Vergo karşısında tekme ile dövüşen birisini görünce daha uygun olacağını düşünüp tekniğini değiştirmiş olabilir. Sonuçta Vergo'da Rokushiki kullanan bir dövüş ustası. Bambu kullanınca Fujitora'nın yerçekimi meyvesi gibi farklı şeyler ortaya çıkmıyor. Bambu ile yine yumruk ve tekmeyi birleştirerek dövüşüyor.
Sanki Sanji'nin bacağında bir hasar mı vardı? Vücut direnci düşmüş denildi. Bacağının çatlaması ile ne alakası var? Yine de handikaplıydı diyoruz değil mi? Smoker da güç harcadı, CC yakaladı oksijensizlikten bayıldı mesela. Bu adam tap taze çıkmadı Vergo'nun karşısına. Bunu kabul etmek zor olmasa gerek.

G5 askerlerini zehir gelmese yine de öldürebilirdi. Sanji çok kısa bir zaman kazandı evet. Zaman kazanmayı başarıdan sayıyorsak sevmediğin Zoro da kazanırdı o vakti. Smoker da Vergo'nun herkesi öldürmesini engelledi zaman kazanarak. Bunu da sayıyor muyuz? Vergo Law'ı ve herkesi öldürmek istedi, Smoker mani oldu ve işin sonunda görevini yerine getiremedi.

Bambuyu çıkarmadı derken dövüşün uzamamasını kastediyorum. İlk vuruşlar hep rakibi tartarsın önemli hamleni en son yaparsın. Mesela Vergo tam beden hakiyi en sona sakladı. Bir iki vuruşma ile iş ciddiye binmiyor onu demek istedim. Smoker için de tam beden hakiyi kullanmadı mesela.

Vergo bu ikisinden de güçlüydü.Law'a Smoker gibi kaybetmemesinin tek sebebi kibri.Law'u fazla küçümeseyince lego oldu.

Sanji de Smoker da yerine göre diğerinden daha fazla öne çıkabiliyor.Ben ikisi arasında değerlendiriyorum bu kapışmayı genel güç olarak değil.Öyle olunca da Smoker'ın b.haki daha sağlam gibi geliyor.Hızı da iyi olduğu için k.haki ile alamaz Sanji.Meyve ve b.haki bir miktar fark yaratacaktır onunla da Smoker alır sanırım.Alamazsa intihar etsin zaten Luffy hedefleyen adam.11 + saat falan da dövüşebilirler o denli uzun olur.

Ha Zoro deseler mesela Zoro rahat belki orta zorlukta alırdı.:a:

Sanki Sanji'nin bacağında bir hasar mı vardı? Vücut direnci düşmüş denildi. Bacağının çatlaması ile ne alakası var? Yine de handikaplıydı diyoruz değil mi? Smoker da güç harcadı, CC yakaladı oksijensizlikten bayıldı mesela. Bu adam tap taze çıkmadı Vergo'nun karşısına. Bunu kabul etmek zor olmasa gerek.

G5 askerlerini zehir gelmese yine de öldürebilirdi. Sanji çok kısa bir zaman kazandı evet. Zaman kazanmayı başarıdan sayıyorsak sevmediğin Zoro da kazanırdı o vakti. Smoker da Vergo'nun herkesi öldürmesini engelledi zaman kazanarak. Bunu da sayıyor muyuz? Vergo Law'ı ve herkesi öldürmek istedi, Smoker mani oldu ve işin sonunda görevini yerine getiremedi.

Bambuyu çıkarmadı derken dövüşün uzamamasını kastediyorum. İlk vuruşlar hep rakibi tartarsın önemli hamleni en son yaparsın. Mesela Vergo tam beden hakiyi en sona sakladı. Bir iki vuruşma ile iş ciddiye binmiyor onu demek istedim. Smoker için de tam beden hakiyi kullanmadı mesela.
Caesar patlayıcı bir saldırı ile tüm vücuduna hasar vermiş, tabii ki bacağıda vücuduna dahil olduğuna göre bacağının direncide düşecekti, bu son derece doğal.

Fark Sanji'nin Vergo tarafından yenilmemesi, hemde vücudu ağır yaralı ve bacağı çatlamış haldeyken bile Vergo ile denk gitmesi. Vergo bu şartlarda Sanji'yi yenemiyorsa, vücudu taze bir Sanji'nin üstün gelmesi gerekir.

Vergo ilk geldiği vakit Law'ın kafasına bambu ile vuruyor. İster hemen çıkarır isterse hiç çıkarmaz. Bu adam Rokushiki ustası sonuçta. Kaku nasıl hem burnu ile hem ayağı ile hem kılıcı ile saldırıyor, Vergo'da bu tarz bir dövüşçü, bütün vücudu eşit derecede tehlikeli. Askerleri bambu ile hemen öldürmek daha uzun süreceğinden direk Shigan ile girişip öldürmeye çalışıyor, çünkü Shigan o pozisyonda daha etkili. Sanji'ye karşıda tekme kullanmak daha etkili diye düşünmüştür. Orada vakit kaybedecek ve G5 askerlerinin kaçmasına göz yumacak hali yoktu.

Caesar patlayıcı bir saldırı ile tüm vücuduna hasar vermiş, tabii ki bacağıda vücuduna dahil olduğuna göre bacağının direncide düşecekti, bu son derece doğal.

Fark Sanji'nin Vergo tarafından yenilmemesi, hemde vücudu ağır yaralı ve bacağı çatlamış haldeyken bile Vergo ile denk gitmesi. Vergo bu şartlarda Sanji'yi yenemiyorsa, vücudu taze bir Sanji'nin üstün gelmesi gerekir.

Vergo ilk geldiği vakit Law'ın kafasına bambu ile vuruyor. İster hemen çıkarır isterse hiç çıkarmaz. Bu adam Rokushiki ustası sonuçta. Kaku nasıl hem burnu ile hem ayağı ile hem kılıcı ile saldırıyor, Vergo'da bu tarz bir dövüşçü, bütün vücudu eşit derecede tehlikeli. Askerleri bambu ile hemen öldürmek daha uzun süreceğinden direk Shigan ile girişip öldürmeye çalışıyor, çünkü Shigan o pozisyonda daha etkili. Sanji'ye karşıda tekme kullanmak daha etkili diye düşünmüştür. Orada vakit kaybedecek ve G5 askerlerinin kaçmasına göz yumacak hali yoktu.
Vergo Sanji'ye tek mi atsaydı? Yenmedi derken, zaten çok kısa dövüştüler. Neyse benden bu kadar :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık