Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sanji vs. Smoker

Kim Kazanır ?

• Sanji

• Smoker

• Berabere.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Sen Smoker'ın nesini gördün merak ettim acaba. Caesar tarafından aşırı derecede zarar verilmiş bir vücut ile Vergo'dan tek pozisyon hariç geri kalmayan bir Sanji gördük. Kaldı ki aynı Vergo rahatça Smoker'ı pataklıyor, Law'dan Counter Shock yedikten sonra hemde.

Katakuri'nin saldırısından gözlem Haki şovu yaparak sıyrılması. Big Mom'ın saldırısını Luffy'nin G3'ü ile birlikte durdurması. Bobins'i teklemesi. Wadatsumi'nin normalden bile büyük olan vücuduna Diable ile hasar verebilmesi. Skywalk ile uzak mesafeyi aşırı rahat aşabilmesi diye uzar gider. Kaldı ki yine Doflamingo karşısında Smoker'a kıyasla daha iyi bir görüntü çizen Sanji vardı.
Smoker da tam kapasite değildi. Law ile savaştı. Kalbini kaybetti. Tashigi ile vücudu değiştirildi. CC tarafından yakalandı. Vergo ile de kendi stilinde dövüşmedi. Bunları da göz ardı etmemek lazım. Smoker'ın handikaplarını görmeden Vergo rahatça pataklıyor dersen başkası da Sanji'nin handikaplarını görmeden rahatça Sanji'nin bacağını çatlattı der. Orda Vergo Smoker'la savaştığı kadar da ciddi değildi.

Muhtemelen ikiside aynı ayarda saldırılar. Sanji bana k.haki ve Hell Memories farkıyla önde gibi geliyor ama ateşin etki edememesi büyük dezavataj o yüzden Smoker orta zorlukla kazanır.

Smoker juttesini dövüş tarzını değiştirdiğinden kırılıyor. Normalde Vergo tüm hakisini bambuya yüklemezken dövüş tarzını değiştirince tüm hakisini bambuya yüklüyor.

Smoker hakisiyle Law'ın kesilmesini bile engelleyen b.hakiye sahip. Hafife almayın derim.(Juttesi kesilmiyor.)

Son düzenleme:
Smoker da tam kapasite değildi. Law ile savaştı. Kalbini kaybetti. Tashigi ile vücudu değiştirildi. CC tarafından yakalandı. Vergo ile de kendi stilinde dövüşmedi. Bunları da göz ardı etmemek lazım. Smoker'ın handikaplarını görmeden Vergo rahatça pataklıyor dersen başkası da Sanji'nin handikaplarını görmeden rahatça Sanji'nin bacağını çatlattı der. Orda Vergo Smoker'la savaştığı kadar da ciddi değildi.
Sanji'nin bacağının hafifçe çatlamasının bir bahanesi var. Adamın vücudu Caesar sebebiyle ölesiye hasar görmüş öyle ki Nami'den yumruk yiyince bile bunu hissedecek hale gelmiş. Smoker'ın Jutte'sini parçalatmak için ne bahanesi vardı ? Üstelik Sanji, Smoker gibi yenilmedi dövüş zehirli gaz sebebi ile yarıda kaldı. Şayet Sanji sağlam bir vücut ile o dövüşe girse daha farklı olabilirdi.

Vergo'nun ciddi olmaması tamamen senin uydurman. Vergo orada Tashigi ve diğer G5 denizcilerini öldürmek için bulunuyor ve Sanji buna mani oluyor, Vergo'nun işine mani olup onu durduran bir Sanji var anlayacağın.

Arc sonuna kadar hiç bir Sanji vs konusuna yorum yazmıyorum ama eğer arc sonu olurda beklenilen Sanji'yi çizerse aman aman dağıtacam buraları.

Sanji'nin bacağının hafifçe çatlamasının bir bahanesi var. Adamın vücudu Caesar sebebiyle ölesiye hasar görmüş öyle ki Nami'den yumruk yiyince bile bunu hissedecek hale gelmiş. Smoker'ın Jutte'sini parçalatmak için ne bahanesi vardı ? Üstelik Sanji, Smoker gibi yenilmedi dövüş zehirli gaz sebebi ile yarıda kaldı. Şayet Sanji sağlam bir vücut ile o dövüşe girse daha farklı olabilirdi.

Vergo'nun ciddi olmaması tamamen senin uydurman. Vergo orada Tashigi ve diğer G5 denizcilerini öldürmek için bulunuyor ve Sanji buna mani oluyor, Vergo'nun işine mani olup onu durduran bir Sanji var anlayacağın.
Smoker'ın ne bahanesi olduğunu bir önceki mesajda yazdım. Okuma zahmetinde bulunmamışsın. Law ile savaştı diye başlayan kısım istersen bir göz at. Sanji handikapsız demedim zaten dediğimi eğip bükmeye gerek yok. Smoker'ı handikapsız gibi lanse edersen başkası da Sanji için böyle der dedim.

Vergo daha silah olarak kullandığı bambuyu bile çıkarmamış Sanji karşısında dövüş olgunlaşmadı, dediğin gibi yarıda kesildi. Bundan dolayı aynı ciddiyette değil dedim. Bunu kabul etmeyebilirsin bu kısım da benim yorumum olsun, "uydurmam" değil.

Vergo'nun Smoker'ı kolayca yendiği mangada yok anime abartısı. Smoker üstündü hatta zehir geldiğinden dövüş stilini değiştirmek zorunda kalınca yeniliyor. Ben de öyle zannediyordum ama sonradan farkettim.
Bunun yanında ateşin dumana etki etmeme olasılığı var.
Smoker üstün falan değildi, hatta Vergo özellikle ''benim Haki seviyem seninkinden üstün'' diye de belirtmiş. Haliyle meyve gücü ile kendini genişlettiği vakit kolayca yenilirsin diyor ve Jutte'sini parçalıyor. Smoker yenileceğini anlayınca Law'ın kalbini çalıp işi Law'a devretmeye çalışıyor. Kendisi yenebilse herhalde nefret ettiği bir korsanın kendisini kurtarmasını istemezdi, Law'ın kalbini kendi elleri ile teslim ederdi.

Üstelik dediğim gibi Vergo'nun Law'ın Counter Shock ile dövüş öncesi zayıflamış olma ihtimalide bulunuyor, buna rağmen Smoker yeniliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık