Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Sai

'Büyük Hasır Şapka Korsan Filosu' forumunda Smoker tarafından 11 Tem 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Hem güçlü, hem karakterli bir adam.

  39 oy
  79.6%
 2. Ne severim, ne sevmem.

  10 oy
  20.4%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Sai
  , Chinjao Ailesi'nin bir üyesi ve Happo Donanması'nın 13. lideridir. Aynı zamanda Büyük Hasır Şapka Korsan Filosu'nun 3. Tümen Komutanı'dır. Corrida Kolezyumu'nda Mera Mera no Mi için düzenlenen turnuvaya bir gladyatör olarak katılmıştır. Dressrosa'daki olayların ardından Monkey D. Luffy'ye bağlılığını bildirmiştir. Eski Donquixote Korsanları'nın bir üyesi olan Baby 5 ile nişanlıdır.

  Görünümü

  Sai iri kıyım bir adamdır. Dağınık kahverengi saçları ve favorileri vardır. Kalın dövdesi ilginç bir şekilde dümdüzdür. İriliğine rağmen göğsündeki belli belirsiz kaslar dışında gövdesinde herhangi bir kasa sahip değildir.

  Üzerinde sadece boynundaki siyah-beyaz fırfırlı yakalığa bağlı koyu yeşil renkte ve uzun bir pelerin vardır. Mavi-yeşil çizgilere sahip, şalvarı andıran bir pantolon giyer. Ayaklarında siyah ayakkabılar vardır. Gövdesinin sol kısmında büyükçe bir "13" dövmesi bulunur. Bu numara onun liderlik sırasını belirtmektedir. Zira kendisinden önce lider olan büyükbabasında da "12" şeklinde bir dövme vardı.

  Sai'nin oyuncak hali fazlasıyla bir maymunu andırır. Bu halinde çizgili şapka, papyon, güneş gözlükleri takıyordu. Üzerinde bir yelek, altında ise çizgili pantolon vardı. Giyimi itibari ile bir insanı andırıyordu. Normalde oyuncağa dönüşen kişiler gerçek hallerini hatırlamazken, Sai oyuncak formunun gerçek halini anımsattığını söylemiştir.

  [​IMG]

  Sai çocukken genelde Çinli dövüş ustalarının giydiğine benzeyen önü kapalı bir ceket giyiyordu, altında da şalvarımsı beyaz renkte bir pantolon vardı. Sırtına beyaz bir pelerin takmıştı ve elinde demirden bir sopa tutuyordu. Daha o yaşlarda dövüş ustalığı eğitimleri alıyormuş gibi görünmektedir.

  [​IMG]

  Kişiliği

  Sai dürüstlüğe ve adalete inanan bir adamdır. Bu yüzden Luffy'nin haksız yere diskalifiye edilmemesi için onu korumuştur. Çok duygusal biridir ve bir şeyleri reddettiği zaman aşırı bir tepki gösterir. Hatalı olduğu zaman bu duruma çok içerler. Kolezyum doktoruna haksız yere laf söylediği için dizlerinin üzerine çöküp ondan üç defa üst üste af dilemiştir. Sorumluluk almaktan kaçınmayan biridir. Luffy ve Cavendish'e saldıran büyükbabasını durdurmuş ve ona turnuvaya katılma amaçlarını hatırlatmıştır.

  Hasshoken üzerine eğitim gören Sai'nin kardeşlik bağları da oldukça güçlenmiştir. Turnuva esnasında kardeşi Boo'yu ne kadar önemsediği açıkça görülmüştür. Ayrıca Happo Donanması'nın lideri olduğu için emri altındaki kişilere karşı da oldukça iyi niyetli yaklaşır ve onları silah arkadaşları olarak görür. Yenildikleri zaman acımasızca onların intikamını almaya çalışır.

  Sai düşmanlarına karşı bile oldukça onurlu bir adamdır. Baby 5 sırf o istedi diye intihar edecekken onu durdurmuş ve bu şekilde kazanmak istemediğini söylemiştir. Daha sonra Baby 5 ve büyükbabasını aşağılayan Lao G'ye saldırmıştır.

  Yetenek ve Güçleri

  Happo Donanması'nın 13. lideri olan Sai oldukça güçlü ve yetenekli bir dövüşçüdür. Funk Kardeşler'i tek bir tekme ile indirmiştir. Daha sonra ise Happo Donanması'nın eski lideri olan büyükbabasını bile yenen Lao G'yi Hakili bir tekme atarak indirmiştir. Ona attığı tekme o kadar güçlüydü ki, yerler parçalanmıştı. 500 milyondan fazla ödülü olan eski korsan Chinjao bile Sai'nin güç bakımından kendisini geçtiğini kabul etmiştir.

  Dövüş Stili

  Hasshoken
  Sai'nin güçlerine dair pek fazla şey gösterilmemiştir. Ancak bilinen en iyi gücü titreşimleri kullanmasına olanak sağlayan Hasshoken stilidir. Sai ve kardeşi Boo, büyükbabaları olan Chinjao'yu bu şekilde engelleyebilmişlerdir. Yine de Chinjao'nun torunlarına zarar vermekten çekindiği de varsayılabilir.

  Sai, Yeni Dünya'nın tehlikeleri ile baş edebilecek kadar güçlüdür. Zaten efsanevi bir adam olan Chinjao'dan sonra Happo Donanması'nın başına gelmesi güçlü olduğuna bir kanıttır. Corrida Kolezyumu'nda yapılan C Listesi dövüşlerinde güçlerini birleştirmiş Funk Kardeşleri tek bir vuruşla yenmiştir. Hatta yumruğu bir devi uzağa uçuracak kadar güçlü olan boksör Ideo ile kafa kafaya dövüşebilmiştir. Yine de Luffy İkinci Vites formunda Sai'yi tek bir tekme ile arenanın dışına atıp, dövüş dışı bırakmıştır. Sai bu saldırıyı arkadan almış, elenmesine rağmen yaralanmamış ya da bilincini kaybetmemiştir.

  Sai'nin gerçek gücü daha önce sadece Monkey D. Garp ve Luffy'nin yapabildiği, Chinjao'nun Haki kaplanmış kafasına kolayca zarar verebilmesidir. Büyükbabasının ardından onu yenen Lao G'yi de durduran Sai o kadar büyük bir güç açığa çıkarmıştır ki, tüm tepeyi ikiye ayırmıştır. Sai'nin yıkıcı gücünü gören Roronoa Zoro bile onun adı unutulmaması gereken biri olduğunu belirtmiştir.

  Haki
  Busoshoku Haki kullanabilen Sai, bu gücü ile Chinjao ve Lao G'ye karşı mücadele etmiştir. Gücünü sadece bacağında kullansa da, bedeninin büyük bölümünü de Haki ile kaplayabilir. Pica tarafından ezilmemek için bedenine Haki uygulamıştır.

  Silahları
  Sai, Luffy'ye hamle yaparken bir kılıç taşırken görülmüştür, ancak kılıç kullanımı konusunda ne kadar yetkin olduğu bilinmemektedir.

  C Listesi dövüşlerinde ise ucu bıçaklı, demirden bir sopa kullanmıştır. Bu silahın kullanımı konusunda uzman olduğu söylenebilir. Sopasını sallayıp, akrobatik hareketler yaparak hem rakiplerinin dikkatini dağıtır hem de sürpriz saldırılar yapma şansı yakalar. Silahı sayesinde kazandığı momentum ile rakiplerine saldırır.

  Ek Bilgiler

  - Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi, Sai'nin de kendine has bir gülüş tarzı vardır; "Kakakaka!"

  Künye

  Adı: Sai
  Okunuşu: Sai
  İngilizce Adı: Sai
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 704, Anime 632
  Bağlantıları: Happo Donanması, Chinjao Ailesi, Büyük Hasır Şapka Korsan Filosu
  Unvanları: Happo Donanması'nın 13. Lideri, Dövüş Ustası
  Lakabı: Don Sai
  Durumu: Canlı
  Gladyatör Numarası: 0309

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Sai
  Çeviren: Smoker
  Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
   
 2. MDL_Roronoa (Üye)
  Mesaj Sayısı 947
  Üyelik Tarihi16 Nis 2015
  Bu da ADAM gibi Adamlardandır. Dövüş sırasında power up aldı herif. Üstüne kız da tavladı. İlerde Kralın hakisi de çıkabilir bunda.
   
 3. Integrale Mamba Mentality

  Integrale (Mamba Mentality)
  Mesaj Sayısı 2,617
  Üyelik Tarihi28 Oca 2011
  Hiçbir kötü özelliği olmayan adam gibi adamdır. Seviyorum bu karakteri, filonun tayfaya yardım edeceği bölümlerde çok öne çıkacak hem gücüyle hem de mantıklı kararlar verebilmesiyle. Baby 5'ı da aldı şansına :D
  Çeviri için teşekkürler.
   
 4. Kuroro Skill Hunter Site Yetkilisi

  Kuroro (Skill Hunter)
  Mesaj Sayısı 5,483
  Üyelik Tarihi16 Kas 2014
  Severim kendisini. Animede tekmesini çok güzel yapmışlardı.
   
 5. Raiden Jack the Ripper

  Raiden (Jack the Ripper)
  Mesaj Sayısı 11,544
  Üyelik Tarihi20 Mar 2014
  Adam çok güçlü. Zoro'nun "Ne yıkıcı güç ama" demesi yeterli güçlü olduğunu anlamamız için. Fakat ne severim ne de sevmem. Nötr durumdayım Sai için.
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  O yüzden ikinci seçeneğe ne yazacağımı bilemedim. Gayet efendi bir adam çünkü.
   
 7. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,827
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Zoro adını unutmayın dediyse vardır bir bildiği, ayrıca kızı kaptı.

  Ellerine sağlık.
   
 8. twei :D

  twei (:D)
  Mesaj Sayısı 9,895
  Üyelik Tarihi21 Mar 2014
  Birisi teşekkür edince başta mütevazi davranır sonra küfür edilmiş gibi kızmaya kadar gider :D Sebebi nedir merak ediyorum. Neyse 3-4 sene sonra görürüz artık.

  Dof'u indirecekti ama yolda çok oyaladılar adamı.
   
 9. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,827
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  İndirdi sayılır nasıl olsa tüm ada birlik oldu.:D
   
 10. twei :D

  twei (:D)
  Mesaj Sayısı 9,895
  Üyelik Tarihi21 Mar 2014
  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık