Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Sabo Ortaya Çıkmasaydı, Alev Meyvesi'ne Ne Olurdu?

Ne münasebet canım, niye kusura bakayım? Kendi görüşünü belirtiyorsun kendince, haklı olarak.

Burgess şuan haki öğrendi mi bilmiyorum, ama öğrendiyse bile arkadaşın attığı gif'te Sabo ile dövüşürken bilmiyor. Dolayısıyla Diamante-Burgess vs'sini "Burgess Yonko sağ kolu" diyerek kafadan Burgess'a vermek bence hatalı.

BM haki bilmiyor muymuş? Hmm. Belki de bu yüzden bu kadar kolay kaçmış olabilir elinden Luffy. Bence diğer Yonko'ları gördüğümüzde anlarız bu farkı. Haki'li yonko ne kadar güçlü olabilir, ne tür farkları varmış BM'den, vesaire.

Ayrıca evet; bence haki bilmeyen yonko, yonko değildir. Bu sözün altına da imzamı atarım.
Kafalar karıştı biraz. Söylediklerimi yanlış anladın. Öncelikle Burgess hakiyi sonradan öğrenmedi çünkü kolezyumda Sabo'yla kapışırken de vardı. @Historia atmış bak görebilirsin.

Koca Ana örneğini vermemin nedeni kadının demirden bir balon olması. Haki basmasa da kadına hiçbir şey işlemiyor demek istemiştim. Yani Koca Ana'nın hakisi tabii ki var. Luffy'nin G4'le vurduğu sahneye bakarsan hakisi olduğunu görebilirsin.

Sabo'nun kolezyuma çıkıp meyveyi alması pek çok şeyi birbirine bağlıyor, benim aklıma başka seçenek gelmiyor bunu düşününce.

Kafalar karıştı biraz. Söylediklerimi yanlış anladın. Öncelikle Burgess hakiyi sonradan öğrenmedi çünkü kolezyumda Sabo'yla kapışırken de vardı. @Historia atmış bak görebilirsin.

Koca Ana örneğini vermemin nedeni kadının demirden bir balon olması. Haki basmasa da kadına hiçbir şey işlemiyor demek istemiştim. Yani Koca Ana'nın hakisi tabii ki var. Luffy'nin G4'le vurduğu sahneye bakarsan hakisi olduğunu görebilirsin.
Sabo ile kapışırken varsa attığı ilk gif'te niye Sabo'nun içinden geçiyor yumruğu da Sabo aleve dönüşüyor? İlginç. Daha henüz Mera Mera no Mi yemiş bir herife hakisiz vurmayı denedi herhalde. Ya tutarsa falan. Çizim hatası da olabilir bilmiyorum.

Detayları bilemeyeceğim. Ama haki bilmeyen yonko, yonko değildir gibi geliyor bana. Bu konuda görüşümün değişeceğini de sanmıyorum.

Meyveyi Luffy alır, tayfadan birine yedirirdi yemezlerse de Rebeccaya verirdi bence.
Ayrıca Burgess meyveyi yese bile sağ kol olamazdı onda o çap yok.

Sabo ile kapışırken varsa attığı ilk gif'te niye Sabo'nun içinden geçiyor yumruğu da Sabo aleve dönüşüyor? İlginç. Daha henüz Mera Mera no Mi yemiş bir herife hakisiz vurmayı denedi herhalde. Ya tutarsa falan. Çizim hatası da olabilir bilmiyorum.

Detayları bilemeyeceğim. Ama haki bilmeyen yonko, yonko değildir gibi geliyor bana. Bu konuda görüşümün değişeceğini de sanmıyorum.
Yok o sahne kolezyumdan sonra gerçekleşti. Çizim hatası değil çünkü mangada da var o sahne. Dediğin gibi Sabo'ya hakisiz vurmayı denedi. Hakiyle vursa Sabo aleve dönüşemezdi.

Senin görüşünü değiştirme gibi bir niyetim yok zaten. Yanlış anlaşılmaları düzeltmeye çalıştım o kadar.

Burgess karakteri hiç ilgimi çekmiyor, bilgi sahibi de değilim kendisi hakkında. Ama nedense Burgess'ı küçümsemekten ziyade insanların gereksiz abarttığını düşünüyorum ben. Fiziksel güç bazlı bir karakterde 3 tip hakiden hangisi olur? Tabii ki Armament Haki olur. Attığın ilk gif'te Armament Haki'den iz yok, burda herif haki kullanıyor diyorsun. Doğru kullanıyor. Neden orda kullanmamış ki o zaman? Çizim hatası falan mı dersin? Ben dediğim gibi Burgess ile hiç ilgilenmiyorum, sadece gördüğüm gif'ten hareketle söyledim haki bilmeyen birinden yonko komutanı olamayacağını.
Hacım kimse burgessi yükseltmiyor ki konu şu an diamanteyi yener mi. Ben de diyorum ki yonko 1. Tümen komutanı diamanteyi rahat yener.

Bu arada haki hakkında yanlış bilgilendirilmişsin. Haki illa göreceli bir şey değil. Sanji de zırh haki kullanıyor ama görünmüyor. Nerde diye sorarsan babasıyla dövüşürken kullanıyor. Logiaya vurabilmek için illa koka yapmak gerekmiyor. Burgess orda neden logiaya hakisiz vursun ki :) sabo orda gözlemi sayesinde kaçabiliyor.

Neyse yanlış bir anlaşılma varsa ortada sorun yok sadece açıklamak istedim :)

Yok o sahne kolezyumdan sonra gerçekleşti. Çizim hatası değil çünkü mangada da var o sahne. Dediğin gibi Sabo'ya hakisiz vurmayı denedi. Hakiyle vursa Sabo aleve dönüşemezdi.

Senin görüşünü değiştirme gibi bir niyetim yok zaten. Yanlış anlaşılmaları düzeltmeye çalıştım o kadar.
Niye hakisiz vurmayı denedi ki?

@Kaido_93 dostum bence orda haki kullandı çünkü logiaya hakisiz vurulmayacağını biliyordu illaki :D sabodan ateş çıkması yanıltmasın crocodile akainuyu ikiye böldüğünde magma çıkıyordu :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık