Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466
Ygs stresinden uslubuma güvenemiyorum pek o yüzden bu kadar kullanma gereği duydum:D

Şöyle diyeyim o zaman. Koluyla durdurur ama movie Gold taki mazoşisti durdurduğu kadar kolay durduramaz. Yara falan alır ama en sonunda dayanıklılık ve ashura faktörlerinin etkisiyle Zoro alır.
İşte Law Zoro'nun hakisini geçebiliyorsa yaralanma olmaz, böler geçer. :/ Tehlikeli yapan da bu zaten.

@Uchiha Sasuke
Farklı şartlarda savaşan karakterleri birbirleriyle kıyaslama. Law'ın uğraştığı adamlar Zoro'yu yalama yapar. Amiralden kaçtı, Dof'tan dayak yedi demişsin. Bu mu yani? Zoro olsa ne yapacaktı? Amirali geldiği yere postalayıp Dof'u da pastırma mı yapacaktı?

Pica'yı bölmesi de mesele değil. Ph'da ondan çok daha büyük dağı kesti Law. Mesele buysa hani.

Hayır bir de meyvesi sayesinde demişsin. Adamın gücü o zaten arkadaş. Bu niye ayıpmış gibi bahsediyorsun?

Gördügümüz zoronun picayı yenmesini hiç zorlanmadan kek dilimler gibi koskoca dev kaya bedeni paramparça etmesini amirali slashiyla ittirmesini daha sayıyim mi korkudan moneti yerinde kıpırdatmamasını
law ne yaptı? üstüne sazan gibi gelen vergoyu meyvesi sayesinde ikiye böldü dof ve fujitoradan meyvesinin kaçmaya elverişli olması sebebiyle kaçtı başka doftan dayak yedi ondan başka birşey yapmadı ya kaçtı ya dayak yedi.
Öncelikle soruyorum: Meyvesi sayesinde olunca karakter güçsüz mü olmuş oluyor? Öyle veya böyle o meyveye sahip ve kendisine güç katıyor. Dövüş stili meyve üzerine. Luffy'nin kazandığı dövüşlere de meyve sayesinde kazandı yoksa yenilirdi diyip geçelim o zaman. Karakterleri meyveler olmadan değerlendirelim.
Şimdi karakterlerin yerini değiştirmeni istiyorum. Law Zoro'nun yaptıklarını yapabilir miydi? Full koka Vergo'yu adayla birlikte kesen birisi için Pika'yı dilimlemek zor olmasa gerek :) Monet'i korkutmak? Monet kim Yonkou komutanı mı?

Zoro o Vergo'yu tek saldırıyla kesebilir miydi peki? Yarı ölü haldeyken ve kolu kesikken Trebol'ü yenebilir miydi? Veya Dof'a böyle bir hasar verebilir miydi? Bu mu sadece dayak yiyen ve kaçan adam?

Law doffinin sağ kolu vergoyu parçalara ayırmış bir kişi ve 7 lord danda biri zoro için rakip statüsünde değil bence law alır önüne geleni lord yapmıyorlar sonuçta (doffye vurduğu sahnede doffy ip gücü olmasa orda pert olmuştu organları kendi gücü ile iyileştirdi meyve çok fark ettiriyo öyle meyve gücü boş demeyin)

Çok güzel gamma knife atışınıda göstermişsin lawın 2v1 atan doflamingo ve yer degiştirmeyle ansızın yapılan bir saldırı bu bunu her adama vurması kolay iş degil farkındasındır galiba demişsin zoro napıcakti ben zoro birşey yapardı demiyorum orda dayak yemek meseleyse diyorum sanjide yedi o dayakları ozaman sanjide zorodan güçlü sizin bakış açınıza göre benim gördügüm arc boyunca kaçan bir law ansızın saldırıp sonra gene dayak yiyen law.

zoro okadar hasar verirmi diyorsun zoro'nun shishisonsonu 2yıl önce kumaya nasıl hasar verdi hakisiz ve bitik haldeki zoronun shishisonsonu 2yıl sonra nasıl bir etki bırakır bir düşün?

dediginiz cümlenin 1tane dayanagı yok ya vergoyu tekleyebilirmi diyorsun kardeşim bu vergonun hakisinin picadan üstün olduguna dair bitane ibare göster tamam dicem sana ya bitane ibare yok sadece doflamingo bikaç yıl önce gördügü lawa dedigi senden üstün hakisi var geçemezsin onu law diyor picadan üstün demiyor bu zoro picayı yendigine göre rahatlıkla vergoyuda tekleyebilir size göre vergonun hakisi üstündür bana göre picanın.
Zoronun kaptanı olan luffy ile dövüşmeyi göze alan bir kadının korkup kıpırdayamamasını küçümsemekde bence ilginç bir yorum.

Zoro şu haliyle epey zorlar gibi duruyor zaten. Göstermedikleriyle de aşar bence Law'ı. Zoro henüz yeni teknik göstermedi. İki yıl önceki en güçlü tekniğini bile hiç kullanmadı. Law'ın her şeyini döktü mangaka. Zoro'yu hala saklıyor. Mesela Dofy de tamamen işlendikten sonra çok daha güçlü göründü. Law'ın ki de o hesap.

@Densetsu no Samurai
Arasam önceki sayfalarda zaten kalıp kalıp tartışmalarımız vardır. :D

O da bir etken tabi. Kolay mı iki yaratıkla uğraşmak? Araya alıp şamar oğlanı yapmışlar. Ama yok, yine de diyeceğim şey fiziks yönden Zoro'nun daha güçlü olduğudur. O fiziksel gücüyle kontra yapar, diğeri de meyvesi sayesinde kurtulup kontra yapar. Sonuca bakmak lazım.

Hakiye bakalım. Şimdi şu açık ve net. Sanji'nin k.hakisi Zoro'nunkinden daha iyi. Oda'nın açıklamasından dolayı demiyorum. Çünkü o bir şeyi kanıtlamıyor. Bunu diyorum çünkü mangada gördük. Tashigi ağlarken Sanji ve Zoro'nun verdiği tepkilerden kimin üstün olduğu ortaya çıkmıştı. Hah işte o Sanji de Dof'un iplerine balık gibi yakalandığı ortamda Law baya baya dövüşüyordu. K.haki konusunda daha iyi olduğunu gösterir bence.

B.haki için de Pica'yı kesmesi bir şey ifade etmiyor. Kesemese ayıp olurdu zaten. Zoro kendisi demedi mi benim seviyemde değilsin diye. E kessin bir zahmet. Demişsin ya Law'ın k.hakide daha iyi olduğuna dair bir gösterge yok diye, asıl Zoro'nun b.hakide daha iyi olduğuna dair bir gösterge yok. Fakat yine de daha iyi diyelim. Ne değişecek ki? Aralarında fersah fark olmadığı belli. Olsa da fark yapmaz. Zoro'nun kılıcıyla savunamadığı bir yere saldırı alırsa bölünür gider.

Hayır biraz fazla gaza geliyorsun bence. Luffyciler Luffy'yi her konuda en iyi yapıyorlar diyorsun ama sen de öyle yapıyorsun farkında olmadan. :/ B.hakide en iyi olacak, dayanıklılıkta en iyi olacak, fiziksel güçte en iyi olacak, iradede zaten dünyanın bir numarası... diye gider. Bunlar hep senin sözlerin biliyorsun değil mi? :/ Anlattıkların Paris, gördüklerimiz Hakkari. :D Böyle bir adamsa Oda biraz göstersin de biz de tamam diyelim. Mangayı inkar edecek değiliz ne de olsa. :artiz:
Zaten bu kaçarken ve koşarken sarf edilen enerji muazzam oluyor :D

Nope. Sanji'nin hissettiği şeyi Zoro hissedemese o zaman Zoro'dan daha iyi kenb. hakisi var diyebilirdik. Ama Zoro da hissetti. Aura şeklinde hissetmiş olmasına takıldıysan o önemli değil. Çünkü herkes varlıkları farklı şekilde algılıyor. Usopp misal.. Kaldı ki Zoro dövüşürken çok iyi kullanır kenb. hakiyi. Şu an aklımda 4 tane net sahnesi var bununla ilgili.

Mesela hatırlarsan Carrot'un ortaya çıktığı ilk sahnede Zoro ve Law aynı anda kılıçlarına el atmışlardı. Buradan yola çıkarak Law'ın dövüşüp Zoro'nun dövüşmeyeceğini söyleyemeyiz.

Bu arada lütfen Luffy'cilerle beni bir tutma :) Ben onlarla şurada ayrılıyorum. Onlara göre Luffy'nin her karakter karşısında şansı var. Yonkoular da dahil :) Ben ise Zori'nin ne yapabileceğini ne yapamayacağını bilirim aşağı yukarı. Neyse konuya dönelim.

Law'ın meyvesi ters. Denk getirdi mi böler, okey. Zoro'nun da kesişleri ters bro ? :) Law'ın meyve Zoro'nun tek kolu aldı diyelim. Adam kalkar dönüşmeye devam eder. Zoro'nun kestiği bir daha ayağa kalkamaz :D Mr 1, Kaku, Pica, Ohm, Monet..

Merak etme gümbür gümbür geliyor Zori :at:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık