Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Portgas D. Ace

Bu kapışmayı kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    319

Üye silindi 1004

Yahu şu şundan güçlü olsun bir zahnet nasıl bir mantık.Vista dediğin adam Mihawka gerek yok reyiz dövüşmeye çektirtiyor sen zoro diyorsun.Evet Ace vista ve Jozudan bence de güçsüz ama Snack ayarı kesin vardır rahatlıkla.Belki Kraker.
Snack ayarına okeyim. Fakat Jozu, Queen, Cracker ayarı değil Ace. Belki üçüncü adamlığı zorlar. Mihawk’ın orada dövüşmemesi tümüyle saçma zaten. Zamanında Shanks’la dövüşüp herkese hakaret eden adam Vista’ya eyvallah etti. Sırf bu yüzden Yonkou seviyesinde diyenlere saçlamayın diyorum.

Yaralama işleri çok abartılıyor sanki. Morgan'da zart diye Garp'ı yarıyor mesela. Ki Vista'nın da pek kastığı söylenemez o dövüşte.
Garp gülüp geçiyor o yaraya hatta keyfi yiyor. Zoro’nun yaralaması büyük bir başarıydı. Dediğim gibi Mihawk vs Vista çok saçmaydı.

Evet, bunu söylüyor zaten.

Ben Ace Cracker'ı ya da Queen'i net olarak yener demiyorum. Dediğim şey serinin kendi felsefesi içinde bunların mümkün olduğu.

Ödül meselesi ise... Ace'in ödülü Arabasta'da biz en baba 100 milyonluk adamları okurken tanıtıldı. 950'lerde tanıtılan adamla aynı olmaması gerekir zaten Oda salak değil.
Ödüle göre bakarsak Ace’in en az üç milyar olması lazım zaten. Gücünden dolayı değil de babasından dolayı. Felsefesi içinde mümkün olabilir evet haklısın. Fakat Oda bunun gereğini bize sunmadıktan sonra Ace’in çok iyi olduğuna ikna olmaz kimse.

Snack ayarına okeyim. Fakat Jozu, Queen, Cracker ayarı değil Ace. Belki üçüncü adamlığı zorlar. Mihawk’ın orada dövüşmemesi tümüyle saçma zaten. Zamanında Shanks’la dövüşüp herkese hakaret eden adam Vista’ya eyvallah etti. Sırf bu yüzden Yonkou seviyesinde diyenlere saçlamayın diyorum.

Garp gülüp geçiyor o yaraya hatta keyfi yiyor. Zoro’nun yaralaması büyük bir başarıydı. Dediğim gibi Mihawk vs Vista çok saçmaydı.
Zaten ben birisinin Ace>jozu falan dediğini görmedim ki.Vista üstü diyenler bile çok çok az benim gördüğüm.Wb korsanlarının sıralaması Marco,jozu,vista üçlüsü.Ace daha sonra geliyor.

Mihawk çok büyük balon.Ya inanılmaz çıkıp karşi çıkanları patlatacak ya boş çıkıp fanlarını.

Evet, bunu söylüyor zaten.

Ben Ace Cracker'ı ya da Queen'i net olarak yener demiyorum. Dediğim şey serinin kendi felsefesi içinde bunların mümkün olduğu.

Ödül meselesi ise... Ace'in ödülü Arabasta'da biz en baba 100 milyonluk adamları okurken tanıtıldı. 950'lerde tanıtılan adamla aynı olmaması gerekir zaten Oda salak değil.
Bunu bilerek yorum yapmak gerek.
Yaşıyor olsaydı Ace'ın ödülü de artardı.
Belki bazılarından çok daha fazla olurdu.

Eski Ace baz alıp şimdi ki Zoro ile konuşmak çok saçma geliyor bana.

Wano sonu Zoro alacak seviyeye ulaşır.

Ancak eldeki featlerle Ace level birini alır demek saçma. Gerçi forumda Peros ile filan karşılaştırılıyordu.

Zoro vs Queen ya da Cracker açılsa kimse Zoro'ya oy atmazdı. Beyazsakal korsanları çüksüz sanıyor millet. Halbuki...
Neyse.
Beyazsakal korsanları çüksüz sayılmayı bırak diğer tayfalardan çok daha güçlü görülüyor yahu.1,2 kişi anca vardır aksini söyleyen.Ace BM'nin tayfasında olsaydı Kata'dan sonra gelirdi dendi burada.En fazla eziklenen tayfa açık ara BM tayfası.

Beyazsakal korsanları çüksüz sayılmayı bırak diğer tayfalardan çok daha güçlü görülüyor yahu.1,2 kişi anca vardır.Ace BM'nin tayfasında olsaydı Kata'dan sonra gelirdi dendi burada.En fazla eziklenen tayfa uzak ara BM tayfası.
Beyazsakal korsanları kendi çağının zirvesi adamlar olmalarına rağmen küçümseniyor. Mangaka One Piece'e en yakın onlar demiş. Big Mom "Lola'nın evliliği gerçekleşseydi Kızıl Saçı, Kaidou'yu hatta Beyazsakal'ı bile yenebilirdim," demiş. Bence saçma bir görüş değil. Tatlı kumandanlardan biri olacağı kesin. İlk 3'de olurdu bana göre de. Ace'i hangi tayfaya koyarsan koy o tayfanın ana hatlarından biri olur zaten. Ace'i feat bazlı değerlendirmek yanlış çünkü kendini parlatabileceği yerlerde görmedik.

Ace öldüğünde, Luffy'nin şu anki halinden 1.5 yaş büyüktü. Anlayacağın sandığın gibi höbeleh bi' gelişimi yok arkadaşın, özellikle de ateş meyvesiyle. Şu anki Luffy, Ace'e -bunu ciddi olarak söylüyorum- tek atabilir.
Luffy ana karakter ama onu geç!! Her arc gelişen,öğrenen üzerine koyan Luffy var, tillahı gelse geçemez.
Ammaaa...
Eski Ace, eski ödül, eski güç ile Yeni Zoro, yeni ödül, yeni gücün karşılaştırması ne kadar doğru??

Ace yaşıyor olsaydı üstün gelişim gösterirdi demiyorum ama eski Ace-ödül-güçte olmazdı.

Beyazsakal korsanları kendi çağının zirvesi adamlar olmalarına rağmen küçümseniyor. Mangaka One Piece'e en yakın onlar demiş. Big Mom "Lola'nın evliliği gerçekleşseydi Kızıl Saçı, Kaidou'yu hatta Beyazsakal'ı bile yenebilirdim," demiş. Bence saçma bir görüş değil. Tatlı kumandanlardan biri olacağı kesin. İlk 3'de olurdu bana göre de. Ace'i hangi tayfaya koyarsan koy o tayfanın ana hatlarından biri olur zaten. Ace'i feat bazlı değerlendirmek yanlış çünkü kendini parlatabileceği yerlerde görmedik.
Linlin'in bu lafı tayfasını daha zayıf gördüğü için dediğini nerden biliyorsun :D Linlin kendi gücünün bir WB etmeyeceğini düşünüp de demiş olabilir bu lafı :D Olay burda Ace'i başka tayfalarda ilk üçe bile almazken BM tayfasında direk 2.adam olarak almak.WB korsanlarının zirve korsanlar olduklarını düşünmüyorum ben.Kaptanları zirvedir ama tayfaları için aynısını söyleyemem.Ki kimse Marco=Jack demezken,Kata>=Jack'e getiriliyor laf söz konusu BM korsanları olunca.En küçümsenen tayfanın BM tayfası olduğu çok bariz yani bana göre.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık