Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. En Kötü Nesil Korsanları

Zoro, en kötü nesil korsanlarından hangilerini yenebilir?

• Kullanılan toplam oy
    155
  • Anket kapatılmış .
Oda taa serinin başında Zoro ve Sanji'yi birbirleriyle rekabete sokmuştu.Bu rekabeti bir anda bitireceğini düşünmeyin.Aynı şekilde ikisininde bu kadar fazla fanı varken sbsde elbette kaçak cevap vericek Oda.Fakat seride Zoro'nun her zaman Sanji'den 1 tık daha güçlü olduğunu,tayfanın en güçlü 2. ismi olduğunu gayet iyi hissettirdi mangaka.2 yıllık aradan sonrada Zoro o 1 tık farkı 2 tıka çıkarmıştır bence.Birinin kimden eğitim aldığı belli diğerinin nerede takıldığı belli.

Zoro>Sanji denklemi benim için nettir.
İyi de Mihawk bu adamı siraya oturtup tahtaya ne yapacağını yazmadı ya.Mesela Hakiyi öğrenene kadar içkiyi yasakladı.Eğitim denilen durumda bence hem Ray hem Mihawk ana hatlardan bahsedip gerisini kişinin kendisine bıraktı.Takıldığı yerde de ip ucu vermiştir en fazla.Yani bunu o eğitti bunu şu fark var demek yanlış.Sanjinin işi kavrama yeteneģi ile Zoronunki bir değil.Biri 10 denemede kavrar birisi 1 :a:

İyi de Mihawk bu adamı siraya oturtup tahtaya ne yapacağını yazmadı ya.Mesela Hakiyi öğrenene kadar içkiyi yasakladı.Eğitim denilen durumda bence hem Ray hem Mihawk ana hatlardan bahsedip gerisini kişinin kendisine bıraktı.Takıldığı yerde de ip ucu vermiştir en fazla.Yani bunu o eğitti bunu şu fark var demek yanlış.Sanjinin işi kavrama yeteneģi ile Zoronunki bir değil.Biri 10 denemede kavrar birisi 1 :a:
Zoro savaş,dövüş konusunda aynı Luffy gibi.Normal hayatta odun ama iş dövüşe gelince kafası basıyor bence.Eğitimi yine senin dediğine benzer bir şeydir de yinede ikisininde bulunduğu durumu değerlendirince Zoro daha baskın geliyor.Zoro'nun daha fazla gelişmesi için koşullar daha uygundu gibi geliyor bana.Zaten 2y sonrasına bakınca Zoro güç olarak daha da fazla güven verdi.Ha tabii fark biraz açılmıştır diyorum ama bu arc Sanji 1 p-up alıp farkı eski haline getirebilir ona bir şey demem.Ama kesin olan şu ki Zoro her zaman Sanji'den daha güçlüydü ve öyle de kalıcak.

Bu konuda hep söylüyorum; Sanji için söylenmiş bir tane,''30 milyonluk ödül bunun olmalı, kaptan bile değil ama bu kadar güçlü, bu güçle arena dövüşlerine katılmamış olması büyük mütevazilik vb.'' söz gösterin, ondan sonra tartışalım. Ayrıca Sanji'nin, Zoro'nun dayanıklığının ve iradesinin kendisinden üstün olduğunu kabul ettiği sahneler de var. Ancak herhangi bir konuda tam tersi durum söz konusu değil. Supernova muhabbetlerini zaten yazdık. Sırf karakterlerinden ötürü sidik yarıştırıyorlar diye bu karakterleri eşleştirmenin anlamı yok. Dediğim örnekler Sanji için de gerçekleştiği zaman bu karşılaşmayı değerlendirebilirim.

Beyler konu çok amacı dışına çıktı. Zoro vs Sanji'yi bitirelim artık lütfen. Genel tartışmada devam etsin isteyen.

Zoro savaş,dövüş konusunda aynı Luffy gibi.Normal hayatta odun ama iş dövüşe gelince kafası basıyor bence.Eğitimi yine senin dediğine benzer bir şeydir de yinede ikisininde bulunduğu durumu değerlendirince Zoro daha baskın geliyor.Zoro'nun daha fazla gelişmesi için koşullar daha uygundu gibi geliyor bana.Zaten 2y sonrasına bakınca Zoro güç olarak daha da fazla güven verdi.Ha tabii fark biraz açılmıştır diyorum ama bu arc Sanji 1 p-up alıp farkı eski haline getirebilir ona bir şey demem.Ama kesin olan şu ki Zoro her zaman Sanji'den daha güçlüydü ve öyle de kalıcak.
Ufak farklar her zaman vardı El deki 20 doruki gibi ama bu farklar rakiplere karşı önemsiz farklar.Hem Sanji hem Zoro birbirlerinin rakiplerini yenebilecek güçteydiler.Bu da zaten bu adamların aralarındaki farkın ne kadar ufak olduğunu gösteriyor.Zaten sürekli de birbirlerinin güçlerine şaşırıyor ve iki yıl önce birbirlerine hem güveniyor hem de ufaktan saygı duyuyorlardı.Sanjinin Oza attığı tekmeye Zoronun verdiği tepkiyi hatırlıyorsan ne dediğimi anlarsın.Bu adamlar tayfa içinde birbirlerine rakipti her zaman.Bu saatten sonra belki devam etmez ama ben edeceğini düşünüyorum.

@Mystic07
Bölüm adı Luffy vs Zoro
Yanında ciddi dövüş ibaresi var
Luffy öldürmeye saldırdığını bizzat dile getiriyor
Kılıçlar mı yumruklar mı diye söz geçiyor
Birbirlerine verdikleri zarar artı savaş tamamen denk bile değil, tamamen eşit çiziliyor

Ama sorsan karşıdan gelen cevaplar şunlar. Vay Vay Vay, Tey, Tey, Tey :oleyo2::oleyo2:

He babam he, Zoro ve Sanji denk imasının ibaresini benzerının tıpkısının aynısını geçirmiş SBS'de :artiz:

@Mystic07
Bölüm adı Luffy vs Zoro
Yanında ciddi dövüş ibaresi var
Luffy öldürmeye saldırdığını bizzat dile getiriyor
Kılıçlar mı yumruklar mı diye söz geçiyor
Birbirlerine verdikleri zarar artı savaş tamamen denk bile değil, tamamen eşit çiziliyor

Ama sorsan karşıdan gelen cevaplar şunlar. Vay Vay Vay, Tey, Tey, Tey :oleyo2::oleyo2:

He babam he, Zoro ve Sanji denk imasının ibaresini benzerının tıpkısının aynısını geçirmiş SBS'de :artiz:
Ama o eskidi. Geçerliliği yok. Mangaka değişti çünkü. :oleyo:

Güç olarak zoro bir tık önde olabilir bunda itirazım yok zaten ikisini de severim ama herşey güç değildir zoro daha güçlü olabilir ama sanji daha işlevli.
Sanji güçlü,uçuyor,hızlı ve zeki ne ararsan var şimdi zoro sanjiden biraz güçlüyse diğer etkenlerden geri kalıyor. Şöyle düşün naminin işlevliği ve zekasının bir etkisi olmaz zoroya karşı.Zoro namiye tek atıp geçer zeka işlev kurtarmaz namiyi ama sanji ve zoro arasında çok fark olmadığı sürece sanjinin işlevliği zoroyla arasındaki güç dengesini kapatır. Emin ol aokiji akainu dan daha akıllıdır ve meyve dezavantajı olmasına rağmen bak adam 10-11 gün dövüşmüş ve birbirlerine ciddi hasar bırakmışlar. Sanji nekadar dezavantajlı görünsede e.odanın dediği gibi çetin bir savaş olur.
Normal hayatta Zoro, Luffy gibi adamlar pek akıllı durmayabilir fakat iş savaşa geldiğinde IQ tavan yapıyor :D olaya o açıdan bakmak ne kadar doğru ayrıca emin değilim. Gerçek hayatta da baksan muhabbeti çekilmez, konuşmayı bilmez tipler derece yapıyor sınavlarda :bilmem: zekayı bu seride 2 ye ayırmakta fayda var normal zeka ve savaş zekası. Bunun en belirgin örneği Luffy'dir normalde tam bir geri zekalı kabul edelim bunu ama iş savaşa gelince dahi oluyor :D

Zoro ve sanji bence thriller bark'a kadar denkti.ordan sonra zoro biraz öne geçmeye başladı. Kara kılıcı alması, kuma sahnesi, oz'a karşı luffy yokken liderliği üstlenmesi bunu gösteriyor.
O zamandan beri karakteri bile luffy'e benzemeye başladı. Sağ kol olduğunu sürekli belli ediyor. Ve bu adam sadece ilk üye olduğu için sağ kol değil.

Zoro'yu şuan çaylaklar arasında eski luffy'nin yerine yakın görüyorum. Luffy gear 4 açınca en güçlü çaylak pozisyonunu baya aştı zaten.

Ayrıca herkesin tahmin ettiği gibi zoro reyleigh'in rolünü alacak büyük ihtimalle. Big mom'un "sen sadece benim ezik bi oğlumsun" dediği katakuri'yle aynı pozisyonda değildi reyleigh. zoro katakuri değil reyleigh gibi bir sağ kol olma yolunda şuan.

Zoro daha güçlü ve daha dayanıklı lakin Sanji de daha hızlı ve daha çevik. Birbirini nötrleyen yetenekler yani vs atsalar berabere biter, fanlığin lüzumu yok. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık