Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Roger'ın Reenkarnasyonu

• Konbuyu başlatan Teorist D.
  • Başlangıç tarihi
Luffy o zaman önemsiz mi oluyor? Roger'ın girdiği bir beden.:D

Ellerine sağlık, çin novelleri hep reenkarne üzerine ama bu mangada çıkmaz böyle bir şey.
Luffy'i geçtim Roger'da önemsiz oluyor. Çünkü 800 yıl öncesinden beri bu olay tek bir adamın reenkarne olmasıyla gerçekleşmiş oluyor. Diğer taraftan bu olay Roger ile başlamış ise o zaman da yüzyıllardan beri aktarılan irade denmesi yalan olmuş oluyor. Çünkü aktarılan irade o zaman ancak reenkarne olmak ile sağlanabiliyor. O zaman da Manga'da sürekli söylenen yüzyıllardan beri aktarılmış irade yalan oluyor.

Luffy'i geçtim Roger'da önemsiz oluyor. Çünkü 800 yıl öncesinden beri bu olay tek bir adamın reenkarne olmasıyla gerçekleşmiş oluyor. Diğer taraftan bu olay Roger ile başlamış ise o zaman da yüzyıllardan beri aktarılan irade denmesi yalan olmuş oluyor. Çünkü aktarılan irade o zaman ancak reenkarne olmak ile sağlanabiliyor. O zaman da Manga'da sürekli söylenen yüzyıllardan beri aktarılmış irade yalan oluyor.
Yok bu çinlilerin hikayelerinde çok var, adam öleceği zaman hatta öldüğünde işte sıradan eziklenen bir çocuğun içinde doğuyor. Hem çocuk bilincine sahip oluyor hemde geçmiş hayatının bilinci duruyor. Dünyanın altını üstüne getiriyor.

Çıkmaz bu seride öyle şeyler. Yoksa Luffy iç sesini falan duymalıydı zorda kalınca. Roger taktik vermeliydi.
Ama belkide her şeyin sesi falan Roger sayesinde oluyordur. Belki zorda kalınca H. hakiyi içeriden Roger salmıştır. Ace'yi kurtarayım diye.:D

Bence roger ben ölmeyeceğim ortak derken d iradesinden bahsediyordu.Roger ın reenkarnasyon şeklinde luffy olması luffye haksızlık olur.

Yok bu çinlilerin hikayelerinde çok var, adam öleceği zaman hatta öldüğünde işte sıradan eziklenen bir çocuğun içinde doğuyor. Hem çocuk bilincine sahip oluyor hemde geçmiş hayatının bilinci duruyor. Dünyanın altını üstüne getiriyor.

Çıkmaz bu seride öyle şeyler. Yoksa Luffy iç sesini falan duymalıydı zorda kalınca. Roger taktik vermeliydi.
Ama belkide her şeyin sesi falan Roger sayesinde oluyordur. Belki zorda kalınca H. hakiyi içeriden Roger salmıştır. Ace'yi kurtarayım diye.:D
Onu diyorum. Öyle bir şey olsa idi bu Poenglyph'den öğrenilecek bir şey olmaması gerekirdi. Çünkü Roger'ın bir şeylerin farkına varması Poenglyph'leri bulması ile alakalı.

Aktarılan irade denmesi niye yanlış olsun.İrade yine aktarılıyor ama reenkarne ile aktarılıyor.
Ha şunu da sanmayın.Roger reenkarne olunca luffy olarak eskileri hatırlayacak.Luffy birşey hatırlamıyor sadece tanıdık gelir dejavu yaşar en fazla.Fakat tüm Roger ile ilgili özellikler mevcut.Saçma ama adamların mantığı böyle.

Aktarılan irade denmesi niye yanlış olsun.İrade yine aktarılıyor ama reenkarne ile aktarılıyor.
Ha şunu da sanmayın.Roger reenkarne olunca luffy olarak eskileri hatırlayacak.Luffy birşey hatırlamıyor sadece tanıdık gelir dejavu yaşar en fazla.Fakat tüm Roger ile ilgili özellikler mevcut.Saçma ama adamların mantığı böyle.
Meyve de aynı çıkarsa zaten tam olur.

Bence meyve için nabız yokluyor. Duruma göre Roger'da ya lastik çıkacak ya da çekinip vermeyecek. Roger meyveli ise normal şartlarda herkesin aynı meyveye sahip diye tepki vermesi gerekirdi.

Bu her şeyin sesi olayı güzel ayrıntı aslında. Luffy'de mükemmel birk. haki yok ama BAA'da bir Roger bir Luffy duydu.

Ben sana Ace örneğini verdim. Bu sembolik bir olay. Ace Luffy'de reenkarne mi oldu yani? Aynı sembolik olay Hiluluk Chopper'da hatta bugün seriyi baştan okusam bir çok karakter için derim. Benim için durum böyle. Şu an içni reenkarne olma ile alakalı bir şey görmüyorum. Her şeyin sesini duyma var diyorduk şimdi farklı karakterlerde bu tarz şeyler görmeye başladık. Tam olarak nasıl bir güç bilemiyoruz. Ama farklı olarak Momo'nun bunun üstüne hem duyup hem de emir verebildiğini gördük. Tam olarak neyle alakalı bir görmek lazım bence.

Niye yanlış olsun sorusunun cevabını verdim. Aktarılan irade sözcüğü şöyle yanlış oluyor. Eğer ki Roger ile birlikte bu reenkarne olayı başladıysa o zaman yüzyıllardan beri aktarılan irade olayı yanlış oluyor. Çünkü şu ana kadar yüzyıllardan beri böyle bir irade aktarıldıysa Roger'a da birinden miras kalmıştır demek oluyor bu. Durum böyleyken aynı şekilde Luffy'de miras kalabilir. Reenkarne olayına gerek kalmıyor o zaman.

Lastik değil Shanks'ı kılıç ustalığı konusunda uzman yapan kişi olabilir :D Yalnız ilk resimdeki yüz çizimi nasıl bir şeydir :(

Meyve de aynı çıkarsa zaten tam olur.

Bence meyve için nabız yokluyor. Duruma göre Roger'da ya lastik çıkacak ya da çekinip vermeyecek. Roger meyveli ise normal şartlarda herkesin aynı meyveye sahip diye tepki vermesi gerekirdi.

Bu her şeyin sesi olayı güzel ayrıntı aslında. Luffy'de mükemmel birk. haki yok ama BAA'da bir Roger bir Luffy duydu.
Roger lastik yediyse tam şenlik olur. :D
Herşeyin sesini duyan hep aynı ruh işte.Aynı Poseidon gibi bu işler farklı değil.Roger ve Luffy antik silah çıkabilir o yüzden.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık