Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Rob Lucci

'Dünya Hükümeti' forumunda Smoker tarafından 18 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Dönüşü muhteşem olacak!

  70 oy
  42.7%
 2. Canı yine zopa istiyor.

  94 oy
  57.3%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Rob Lucci (Robu Rucchi) CP9'nın eski bir üyesidiydi ve içlerinde en güçlü olanıydı. İlk olarak Galley-La Şirketi'nin 1 No'lu Tersanesi'nde doğrama ve cıvata ustası olarak tanıtılmıştır. Monkey D. Luffy'ye yenilmesinin ardından Spandam tarafından CP9 kadrosundan çıkarılmıştır. Şu an CP-0'ya bağlı olarak faaliyet göstermektedir.

  Görünümü

  Lucci ince ve uzun boylu biri olmasına karşı kaslı ve kalıplı bir görüntüye sahiptir. Kaşları ok gibi sivridir ve çenesinde U şeklinde keçi sakalı vardır. Omuzlarına kadar uzanan siyah ve dalgalı saçlarını açık bıraktığı gibi, bazı zamanlarda at kuyruğu yapar. Dövüşmediği zamanlarda, evcil güvercini olan Hattori onun sağ omzunda durur. Her iki omuzunda içlerinde çarpı işareti olan kutu biçimli dövmeler vardır. Sırtında top mermilerinin oluşturduğu büyükçe bir yara izi bulunur. İlginçtir ki, bu yara izi Dünya Hükümeti'nin sembolüne benzer.

  Üzerinde sepya renginde bir çember olan, yuvarlak ve siyah bir şapka takardı. Ancak Luffy ile olan dövüşünde bu şapkayı kaybetmiştir. Tersanede çalıştığı dönemde kahverengi askılıklara sahip kahverengi bir pantolon ve beyaz bir atlet giyerdi. Gerçek halinde ise genelde kollarını katladığı iki parçalı siyah bir takım elbise giyer. Siyah deri ayakkabıları vardır. Kravatı ve göğüs cebindeki mendili ise beyazdır.

  Iceburg'ün malikanesine yapılan saldırıda bir boğa maskesi takmış ve açık pembe renkte panço tarzı bir kıyafet giymiştir.

  Water 7 ve Gatherine'deki bazı kadınlar onun yakışıklı bir adam olduğunu söylemişlerdir.

  Lucci çocukken üzerinde "barış" (heiwa) yazan siyah bir tişört giyerdi. Elinde de bir zeytin dalı vardı. Yuvarlak şapkası kafasındaydı ve güvercini de yanındaydı.

  Kişiliği

  Galley-La

  Lucci, Water 7'da bir tersane işçisi olarak çalıştığı dönemde asla konuşmazdı. Kendisi karnından konuşur, evcil güvercini Hattori de sözlerine göre hareketler yaptığından, güvercin konuşuyormuş gibi görünürdü. Ancak bir CP9 ajanı olduğu ortaya çıkınca, normal şekilde konuşabildiği anlaşılmıştır. Hattori insan hareketlerini taklit eden sıradan bir güvercindir ve Lucci dövüşmediği zamanlarda onun omzunda durur. Dövüştüğü zamanlarda ise uçar ve dövüş bitince geri döner. Lucci, Paulie ile değişik türden bir rekabet içindeydi. Paulie genelde para meseleleri yüzünden Lucci'yi azarlarlardı. Aralarındaki bu çekişme yüzünden çoğu zaman birbirlerine girerlerdi. Bu dövüşler bir kazanan olmadan başkalarının araya girmesi ile sona ererdi. Bu dönemde Lucci, herkese karşı mesafeli davranmıştır. Hatta eski patronu olan Iceburg'a karşı bile soğuk tavırlar sergilemiştir.

  CP9
  Lucci bir ajan olarak çok soğuk ve ürkütücü biridir. Hiçbir zaman herhangi bir duygu belirtisi göstermez. Onca zamandır Franky'nin Pluton'un planlarını taşığı ortaya çıktığında bile pek şaşırmamıştır. İnanılmaz derecede merhametsiz bir insandır. Bu özelliğine örnek olarak beş yıllık arkadaşı olan Paulie'ye ölümüne saldırmasını verebiliriz. Acımasız kişiliği, uğursuz gülümsemesinde de kendini gösterir. Nico Robin'in asla geri dönemeyeceğini söylerken, Kaku ve Kalifa kendilerine verilen Şeytan Meyveleri'ni yerken ve Luffy'nin kendilerini takip ettiğini anladığı zaman bu gülüşü açıkça görülmüştür. Beş yıl boyunca yaşadığı şehirdeki kimse ile arasında bir bağ olmadığını kendisi söylemiştir. Aynı şekilde CP9 üyelerinden herhangi birine de bir his beslemez

  Lucci her ne kadar hissiz bir adam olsa da, aşağılandığı zaman oldukça sinirlenir. Luffy ile yaptığı dövüş esnasında Usopp tarafından aşağılandığında çok öfkelenmiştir. En sevmediği şeylerden biri, kendisine velet diye hitap edilmesidir. Bunu yapan Iceburg ve Franky'ye çok şiddetli bir şekilde tepki göstermiştir. Güç konusunda biraz takıntılıdır. Buster Call gemilerindeki korkak Denizciler'i azarlamış ve zayıf olduğu gerekçesiyle CP9'nın yeni üyesi olan Nero'yu öldürmeyi düşünmüştür. Lucci, güçsüzlüğün bir günah olduğunu düşünür. Bu düşüncesi yüzünden, henüz daha üçük bir çocukken sırf güçsüz oldukları için bir krallığın 500 askerini öldürmüştür. Güçsüz birinin, bir suçludan farkı olmadığına inanan bir adamdır. Üstleri dahil olmak üzere, diğer insanların görüş ve ideallerini önemsemez. Kendisine verilen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışır.

  Lucci dövüşlerinde başkalarına fiziksel ya da duygusal acı çektirmekten zevk alan sadist bir kişiliğe dönüşür. Hatta mutlu olarak göründüğü anlar, dövüşlerindeki bu sadist kişiliğinin ortaya çıktığı anlardır. İnsanları rahatça öldürebilmek için Dünya Hükümeti adına çalıştığı açıklanmıştır. Hasır Şapka Korsanları karşısındayken sırıtarak savaşın başlamasını beklemiştir. Lucci'nin şiddete olan eğilimi, Luffy'nin kendisini takip etmesine izin vermesinde ve o yaklaştıkça gülümsemesinde açıkça görülmüştür. Lucci'nin sadist ve yırtıcı doğası Şeytan Meyvesi'ni kullanırken daha da artmaktadır. Tam canavar moduna geçtiğinde, Luffy'ye daha şiddetli saldırılar yapmıştır. Sadizmine bir başka örnek de, yeraltı geçidine su basarak Hasır Şapka Korsanları'nı öldürmeye çalışması, bu sayede Luffy'nin her şeyini kaybetmesini istemesi verilebilir. Rakiplerini demoralize etmeyi çok sever. Luffy'ye sürekli Robin'i öldüreceğinden bahsetmiştir.

  Tüm bu ahlaksız, psikopat, sadist ve manyakça hareketlerine rağmen, içinde masum insanlara karşı azıcık da olsa sempati vardır. Şeker Korsanları küçük bir kasabaya saldırdığında, çabucak tayfanın kaptanını yenerek kasabayı kurtarmıştır. Bu davranışı derinlerinde onun tamamen kalpsiz biri olmadığını göstermektedir. Spandam, o anda dövüşecek durumda olmayan Robin'e saldırdığında Spandam'a karşı tiksinti duymuştur. Güvercini Hattori'yi tehlikeli bir durumda hemen olay yerinden uzaklaştırır. Bu ona değer verdiğinin bir göstergesidir. Luffy'ye yenilgisinin ardından hayatını kurtaran doktora şükranlarını sunmuştur.

  Yetenek ve Güçleri

  "Hiçbir savaşın sonucu kesin değildir... Rob Lucci'nin yenileceğini kim tahmin edebilirdi ki?"

  - Bartholomew Kuma, Gekko Moriah'ı Hasır Şapka Korsanları'nı hafife almaması konusunda uyarıyor.

  CP9 için çalıştığı dönemde, organizasyonun en güçlü ismi olan Lucci, gücü Shichibukai tarafından bile oldukça iyi bilinen bir adamdır. Daha on üç yaşındayken 500 askeri ve bir korsan tayfasını tek başına ortadan kaldırmıştır. Lucci, CP9'nın gelmiş geçmiş en güçlü üyesidir. 4000 Doriki'lik vuruş gücü, organizasyonda kendinden sonraki en güçlü ikinci kişi olan Kaku'nun neredeyse iki katıdır. Franky onun gücünün CP9 standartlarının çok ötesinde olduğunu ve eğer Luffy olmasaydı Lucci'nin karşısında çıkan herkesi öldüreceğini söylemiştir. Lucci, şimdiye dek sadece fiziksel güç kullanarak Luffy'yi ölümün eşiğine getirebilmiş tek karakterdir. Bilinen ilk ve tek yenilgisini Luffy'den almıştır. İki yıllık zaman atlaması esnasında eski halinden daha güçlü biri olmuş ve en güçlü CP birimi olarak bilinen CP-0 bünyesinde çalışmaya başlamıştır.

  Lucci'nin Dünya Hükümeti içerisinde sağlam bir itibarı vardır. Bu itibar onu efsane statüsüne taşımıştır. Öyle ki Kor-Amiraller, onun Buster Call saldırısından bile sağ çıkacağına inanmıştır.

  Lucci sahip olduğu bu süperinsan gücünün yanı sıra, oldukça zeki ve gelişime açık bir adamdır. Gizli görevde olmasına rağmen, beş yıl gibi kısa bir sürede birinci sınıf bir gemi ustası olmuştur. Pluton'un planlarının Iceburg'da olmadığını anladıklarında, planların ondan başka sadece Franky'de olabileceği çıkarımını da kendisi yapmıştır.

  Lucci'nin taktikçi bir yönü de vardır. Hasır Şapka Korsanları'nı (Luffy dahil) tek başına yok etmeye çok yaklaşmıştır. Hasır Şapka Korsanları'nın diğer üyelerini ortadan kaldırmak için Adalet Kapısı'na giden sualtı geçidini yıkmış ve geçide su dolmasına neden olmuştur. Gerçekten de eğer Kokoro gelmemiş olsaydı, geçittekilerin kurtulma şansı yoktu. Kısa bir analizin ardından Luffy'nin İkinci Vitesi'nin çalışma prensibini ve etkilerini anlayabilmiştir.

  Gemi Marangozluğu
  Lucci gizli görevi için tersanede çalıştığından, gemi marangozluğu ve gemilere dair birçok şey öğrenmiştir. Tersanede doğrama ve cıvata ustası olarak görev yapmıştır. Enies Lobby'de Franky'nin yaktığı planların gerçek olduğunu anlayacak kadar gemi planlarına hakimdir.


  Rokushiki
  Lucci, Rokushiki teknikleri üzerinde tamamen ustalaşmıştır. Birden fazla hamle yeteneğine sahiptir ve tek bir tekniğin yan formlarını da kullanabilir. Luffy ile yaptığı dövüşte, Rokushiki'nin gizli tekniği olan Rokuogan saldırını bildiği görülmüştür. Çok güçlü bir teknik olan Rokuogan, Darbe Kadranı'na benzer bir etkiye sahiptir. Luffy bu saldırıyı yediği zaman lastik bir bedeni olmasına rağmen, ağır bir iç yaralanma geçirmiştir. Lucci, Rokushiki'deki ustalığını Şeytan Meyvesi'nin gücüyle birleştirdiği zaman çok güçlü bir düşman olmaktadır. Hatta o kadar güçlü biri olmaktadır ki, Luffy'nin varını yoğunu ortaya koymasına sebep olmuştur.

  Şeytan Meyvesi
  Lucci, Zoan türü bir meyve olan Neko Neko no Mi'nin leopar modelini yemiştir. Meyve sayesinde tam bir leopara ya da dev leopar-insan karışımı bir forma girebilir. Zoan türü meyveler, Lucci gibi fiziksel yetenekleri üstün olan kişiler tarafından daha çok tercih edilirler. Bu yüzden bu meyvenin Lucci'ye büyük katkıları olduğu su götürmez bir gerçektir. Ayrıca meyvenin modeli etobur bir hayvana ait olduğu için, Lucci'yi diğer Zoan türü kullanıcılarına göre daha yırtıcı ve saldırgan biri yapmaktadır.

  Yeniden Doğuş
  Lucci, tıpkı Kumadori gibi Yeniden Doğuş tekniğini kullanabilir. Ancak bu tekniğin sadece Kami-e formunu kullanmıştır. Bu sayede insan-leopar karışımı formunu ince ya da iri bir şekle sokabilir.

  Ek Bilgiler

  - Lucci, CP9 üyeleri içerisinde adı ve soyadı açıklanmış tek kişidir.
  - Lucci, 5. One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 41. sıradadır. Bu da onu eski CP9 üyeleri içerisinde en popüler üye yapmaktadır.

  Künye

  Adı: Rob Lucci
  Okunuşu: Robu Rucchi
  İngilizce Adı: Rob Lucci
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 323, Anime 230
  Bağlantıları: CP-0, CP9 (Eski), Galley-La Şirketi (Eski)
  Unvanları: Cipher Pol Ajanı, Gemi Marangozu (Eski, Gizli)
  Yaşı: 30
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 2 Haziran
  Dorikisi: 4000

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Neko Neko no Mi, Model: Leopard (Tr. Kedi Kedi Meyvesi, Leopar Modeli, İng. Cat Cat Fruit, Leopard Model)
  Anlamı: Kedi
  Türü: Zoan

  Hak Sahibi

  Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Rob_Lucci
  Çeviren : Smoker
  Yayınlayan : www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 19 Şub 2016
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  İllaki Garp Roger'la kapışmış.. Lucci tam psikopat ya... Çevirirken ben bile şaşırdım yazanlara..
   
 3. canavvar Üye

  canavvar (Üye)
  Mesaj Sayısı 281
  Üyelik Tarihi26 Oca 2009
  Luffy bunu yenerken son saldırısında haki kullandı diye düşünüyorum. Çünkü Luffy'nin gözleri tam haki kullanır gibiydi ve Lucci aşırı korku içindeydi. Haki'yi hissedip korktuğunu düşünüyorum. Ki Luffy'nin o saldırısı kendini aşıcak kadar güçlüydü. Tam bir kararlılık örneğiydi.
  Normal hakisinin olmasından şüpheleniyorum. Rokuogan saldırısı haki ile yapılmış gibiydi. Yani Lucci aslında tahminimizden çok daha güçlü olabilir. Luffy ile bir daha karşılaşsalar Luffy yenilir gibi geliyor.
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Zoan daha iyi olmus bence..
   
 5. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Ayrıca daha sert saldırılara dayanmıştı...
   
 6. Triblanka (Üye)
  Mesaj Sayısı 69
  Üyelik Tarihi30 May 2009
  Hayranım bu adama :D
   
 7. cicer_ Bilkan

  cicer_ (Bilkan)
  Mesaj Sayısı 119
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  Ek bilgi.. Kendisi CP9'la birlikte artık hükemet için çalışmamakta
  [​IMG]
  Ayrıntıları manga kapaklarından öğrenebilirsiniz (Cipher Pol 9's Independent Report)
  Çeviri için teşekkürler Sumōkā
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim...
   
 9. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 20,500
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Teşekkürler çeviri için

  Sağlam karakterdi gerçekten ama ben luffynin gatlingi hakiyle yaptığını sanmıyorum tüm gücüyle yaptı gibi geliyor lucci saldırının gücünü görüncede tırstı sanki
  Eğer dediğiniz doğruysa crocodile da aynı şekilde yenildi kayalar parçalandi filan

  Şimdi kesin karar vermek mümkün değil ama ustalaşınca hakide öğreneceğiz o zaman j.gatlingin son seviyesini
   
 10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim.... Doğruluk payı var... Ama sinirlenince ortaya çıktığında unutma...
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık