Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Rob Lucci vs. Crocodile

• Konbuyu başlatan Marco El Phoenix
  • Başlangıç tarihi

Lucci vs Crocodile

• Kullanılan toplam oy
    179
http://www.mangareader.net/103-2529-3/one-piece/chapter-422.html

Adam 13 yaşındayken cp9'un gizli ajanı olmuş. Luffy denize açıldığında 17 yaşındaydı. Lucci son 5 yılda marangozluk bile yapsa Luffy'den çok daha fazla deneyimlidir. Luffy kaç yıl geçirdi denizde? Zaman atlamasını çıkar, 1-2 yıl zaman kalıyor. Büyük adamlarla savaştı, çok şey yaşadı ama Lucci nerden baksan 10-15 yıldır cp9'da. 5 yılı düşsen gene Luffy'den çok daha tecrübelidir.

Zaten Lucci'yi överek anlatan adamın kendisi yardımcı amiral. Nasıl tecrübesiz olabilir ki bu adam.
Ben Luffy daha tecrübelidir demiyorum.Crocodile gibi 40lı yaşlarında Roger' dönemine yetişmiş bir korsan kadar tecrübeli değildir diyorum.

Roronoa Zoro

Luffy zaten Crocodile'ı tamamen Oda sensei torpiliyle yendi. Luffy zaten 10 kere vursa işlemese 11. ye gene aynı saldırıyı yapsa şaşırmayacağımız bir karakter. Bir yerden sonra akıllanıyor ama çocuktan farkı yok. Enel dövüşünde 1-2 düşünüp bir şeyler yapmıştı ama öyle kafasını kullanıp dövüşen birisi değil. Crocodile bile "Hep aynı şeyleri yapıyorsun hala akıllanmadın mı?" diyordu Luffy'ye.

Lucci dövüşürken düşünen birisi. Crocodile'ın kum olduğunu anlayınca aynı saldırıları tekrar yapacağına önce düşünecektir. "Bu adam kum logiası, buna vuramıyorum, tekniklerim işe yaramıyor. Vurabilmemim bir yolu var mı?" diye düşünecektir. Eğer bir yol bulamazsa yakınsa denize atmayı dener yoksa savaşı bırakır.

Lucci vuramayacaksa zaten dövüştürmek için konu açmanın mantığı yok, rakip Caribu bile olsa yenemeyecek sonuçta. O yüzden oy kullanırken bir şekilde kan/su olayını farkedebilmiş şeklinde düşündüm.

İyi gözlem yapsa bile farketmesinin kolay olmadığını düşünüyorum ben de. Ama Nami, Punk Hazard arc-ta kar kıza iklim aygıtındaki "heat ball" ile saldırmayı düşünebildi mesela. Lucci de belki su olayını düşünebilir.

Ayrıca Crocodile büyük savaşta Dof'u ve Mihawk'ı durdurabildi ama nasıl bir dövüş geçti aralarında göremedik. O nedenle gücünü Alabasta arc-taki yeteneklerine göre değerlendirebiliyoruz sadece. Dof ve Mihawk neden haki kullanıp yenmedi, kullandı da Crocodile savunabildi mi bunları göremedik. Yeni dünyada tekrar karşımıza çıkarsa yeteneklerini daha iyi görebiliriz belki.
Lucci Sandersonia ve Marigold'u yener hatta diyorum bak Pekoms la bile kapışır Zoan meyvesinin ex.leriyle. Ama sırf haki bilmediğinden Crocodile'a dokunamaz diyorum. Crocodile arc ı tamamen Şans ve Dalga geçme arc ıydı. 2.dövüşte farketmişsindir Luffy saçma sapan teknikler kullandı su içme fırlatma Zıplayıp vurmalar, sağ gösterip Sol çakmalar falan. Luffy'i ciddiye bile almadan iki kere yendi. Attığı suyuda kuruttu, kibirli olması dezavantajı bunun dışında dezavantajı yok adamın. Yine söylüyorum Lucci Luffy'nin lastik olduğunu bildiği halde saçma sapan yumruklar tekmeler atmaya devam ediyor, hatta Tekkai utsugi saldırısı var bir tane bu saldırıyı normal bir insan olsan gebermiştin diyip övünmesinide biliyor. Madem kendinle övünüyon o kadar gidip bi koşu bıçak al gel kes Luffy'i :D Luffy'e zarar veremeyecek ne varsa kullandı, attığı yumrukların bir kaç tanesinde kan çıktı Luffy'den. Sonra Uçan shiganlar baya yordu Luffy'i. En son 2 tane Rokugan attı o işte Luffy'i bitirdi. Dövüşün başından sonuna kadar zarar verebildiği tek saldırı o idi. Zeka falan ilgilendirmiyor beni neticeye bak boşaydı hepsi. Luffy'nin g2 sini anlaması yine önceden görmesinden, daha önce Luffy i görmeseydi onu anlaması mümkün değil. O arc Lucci'den ziyade Luffy'nin savaş zekası önplana çıktı. Adam gear 2 ve gear 3 tekniği üretti bundan dehalığı var mı? Aptal görünüyor ama alayından zeki.

Crocodile'ın Luffy e karşı dövüşünde kibri dışında hiçbir saçma sapan dezavantajı olmadı, Luffy'e zarar verecek herşeyi kullandı. Lucci ise boşa enerjisini yoruyordu :üzgünüm:

Yine ben Lucci'nin bir çok koramiralden güçlü olduğunu düşünüyorum forum bu konuda yanılsada, Doberman'ın sözleri bunu açıklar nitelikte en nitelikli Koramirallerden sonuçta. Momonga, Dalmatian, Bastille, Onigumo halt yemiş bu adamın yanında. En rütbelisi Doberman'ın söylediği sözlerden sonra ve Rob Lucci yenildi dendi dedikten sonra hepsinin yüz ifadesi ortada ( Özellikle Doberman'ın ) . Adamların suratı öyle asıldıki Luffy'den korktular resmen. Vergo gibi koramiraller olmadığı sürece Lucci koramirallerin gerisinde değildir.

Lucci herhalde 2 sene önce bile maynard gibi çapsız koramirallerden güçlüdür.Sırf tecrübesi bile yeter.Odanın 2 sene önce bile koramiral ayarında olmayan birisiyle luffyi bu denli ciddi bir dövüşe sokacağını sanmıyorum.

thosy

Lucci Sandersonia ve Marigold'u yener hatta diyorum bak Pekoms la bile kapışır Zoan meyvesinin ex.leriyle. Ama sırf haki bilmediğinden Crocodile'a dokunamaz diyorum. Crocodile arc ı tamamen Şans ve Dalga geçme arc ıydı. 2.dövüşte farketmişsindir Luffy saçma sapan teknikler kullandı su içme fırlatma Zıplayıp vurmalar, sağ gösterip Sol çakmalar falan. Luffy'i ciddiye bile almadan iki kere yendi. Attığı suyuda kuruttu, kibirli olması dezavantajı bunun dışında dezavantajı yok adamın. Yine söylüyorum Lucci Luffy'nin lastik olduğunu bildiği halde saçma sapan yumruklar tekmeler atmaya devam ediyor, hatta Tekkai utsugi saldırısı var bir tane bu saldırıyı normal bir insan olsan gebermiştin diyip övünmesinide biliyor. Madem kendinle övünüyon o kadar gidip bi koşu bıçak al gel kes Luffy'i :D Luffy'e zarar veremeyecek ne varsa kullandı, attığı yumrukların bir kaç tanesinde kan çıktı Luffy'den. Sonra Uçan shiganlar baya yordu Luffy'i. En son 2 tane Rokugan attı o işte Luffy'i bitirdi. Dövüşün başından sonuna kadar zarar verebildiği tek saldırı o idi. Zeka falan ilgilendirmiyor beni neticeye bak boşaydı hepsi. Luffy'nin g2 sini anlaması yine önceden görmesinden, daha önce Luffy i görmeseydi onu anlaması mümkün değil. O arc Lucci'den ziyade Luffy'nin savaş zekası önplana çıktı. Adam gear 2 ve gear 3 tekniği üretti bundan dehalığı var mı? Aptal görünüyor ama alayından zeki.

Crocodile'ın Luffy e karşı dövüşünde kibri dışında hiçbir saçma sapan dezavantajı olmadı, Luffy'e zarar verecek herşeyi kullandı. Lucci ise boşa enerjisini yoruyordu :üzgünüm:

Yine ben Lucci'nin bir çok koramiralden güçlü olduğunu düşünüyorum forum bu konuda yanılsada, Doberman'ın sözleri bunu açıklar nitelikte en nitelikli Koramirallerden sonuçta.
Luffy'ye normal saldırılar da zarar veriyor ama normal insandan daha az zarar veriyor. Sağlam vurduklarında kan kusturuyorlar Luffy'ye. Kesme saldırıları da normal birine olduğundan daha az zarar veriyordur Luffy'ye ama normal saldırıdan çok daha efektiftir. Rokugan da normal vurma saldırısı değil miydi?

Ben de su/kan olayını bulabilirse vurabilir diyorum hakisi var demiyorum. Bulma şansı az olabilir ama var. Ayrıca bulamazsa zaten kim yener diye dövüşmenin anmalı yok. Seçeneklerde de Crocodile yener ya da berabere kalır olması gerekirdi. Konuyu açan arkadaş hakisi olmasa bile vurabileceğini düşünerek açmış olsa gerek, ya da o şekilde sormak istemiştir.

Lucci'nin dokunabileceğini varsayarak yazıyorum o yüzden yorumumu.

Crocodile, Lucci'ye pek fazla vuramaz diye düşünüyorum çünkü Lucci çok hızlı. Normal kum saldırılarından Luffy g2 kullanmadan sağa sola haraket ederek kurtulabiliyordu, "saru" kullanan Lucci rahat kaçabilir. İş Crocodile'ın yakalayıp yakalayamamsında. Zehir kullanırsa işler biraz daha değişir ki muhtemelen kullanmak zorunda kalır ama Lucci daha avantajlı benim gözümde.

Crocodile çok hızlı olmayan bir rakibe karşı rakibin hakisi olsa bile çok tehlikeli rakiptir. Lucci çok avantajlı diye düşünmemin sebebi çok hızlı olması ve uçabilmesi(havada yürüyebilmesi).

Ben Luffy daha tecrübelidir demiyorum.Crocodile gibi 40lı yaşlarında Roger' dönemine yetişmiş bir korsan kadar tecrübeli değildir diyorum.
O konuda haklısındır diye düşüüyorum. Zaten dediğim gibi, saldırılarının yeterince hızlı olduğunu düşünmediğimden Lucci'yi avantajlı görüyorum. Crocodile'ın Luffy'ye karşı olan dövüşünde eleştirebileceğimiz bir nokta yok zaten. 3 kere dövüştüler 3 kere öldü Luffy. :D

Crocodile yakalarsa çok tehlikeli rakip.

Roronoa Zoro

İşte ben dokunabileceğini varsaymanın sadece fantezi olduğunu söylüyorum. Sen diyorsunki yüzde 80 Rob Lucci yener en kötü berabere kalır diyorsun. Berabere kalma diye bir durum yok en kötü geri çekilip dövüşmekten vazgeçerler. İki türlüde kolay bir galibiyet olur Lucci içinde Crocodile içinde. Ben genel bir gözlem yaptım Luffy'nin Enel e bile düşünmeden vurduğu stratejik olayı gördüm Cp9'un yaptığı tekniği kopyalaması Blueno bile şoka giriyor nasıl aldı, daha önce böyle birşey yapan korsan görmedim diye. Crocodile'da ise hiçbir stratejik olayını görmedim, bildiğin baldı o arc. O arc dediki Oda aslında One piece de Su zayıflığını bilen yok belki bir kaç kişi, Luffy geldi şans eseri iki kere anladı. Yoldan koşarken akan kanı gören adam az objektif bakan adam bunu anlayabilir. Lucci mümkünatı yok Crocodile'ın zayıflığını bulamaz şans faktörü olmadığı sürece, Crocodile onu Luffy gibi görmeyecektir ve dövüşü 1 dakikada bitirecektir ya da geri çekilip dövüşmeyeceklerdir. Lastik adama daha fazla etki edecek Rokugan ı hemen kullanması gerekti yine dediğin gibi olsaydı ondan önce yaptığı dövüş tamamen zaman kaybıydı bunu söylemeye çalışıyorum. Luffy pek zarar almıyordu o tekme yumruklardan boşa yani.

Yani bu dövüşün sonucu Maynard vs Bartolomeo gibidir.

thosy

İşte ben dokunabileceğini varsaymanın sadece fantezi olduğunu söylüyorum. Sen diyorsunki yüzde 80 Rob Lucci yener en kötü berabere kalır diyorsun. Berabere kalma diye bir durum yok en kötü geri çekilip dövüşmekten vazgeçerler. İki türlüde kolay bir galibiyet olur Lucci içinde Crocodile içinde. Ben genel bir gözlem yaptım Luffy'nin Enel e bile düşünmeden vurduğu stratejik olayı gördüm Cp9'un yaptığı tekniği kopyalaması Blueno bile şoka giriyor nasıl aldı, daha önce böyle birşey yapan korsan görmedim diye. Crocodile'da ise hiçbir stratejik olayını görmedim, bildiğin baldı o arc. O arc dediki Oda aslında One piece de Su zayıflığını bilen yok belki bir kaç kişi, Luffy geldi şans eseri iki kere anladı. Yoldan koşarken akan kanı gören adam az objektif bakan adam bunu anlayabilir. Lucci mümkünatı yok Crocodile'ın zayıflığını bulamaz şans faktörü olmadığı sürece, Crocodile onu Luffy gibi görmeyecektir ve dövüşü 1 dakikada bitirecektir ya da geri çekilip dövüşmeyeceklerdir. Lastik adama daha fazla etki edecek Rokugan ı hemen kullanması gerekti yine dediğin gibi olsaydı ondan önce yaptığı dövüş tamamen zaman kaybıydı bunu söylemeye çalışıyorum. Luffy pek zarar almıyordu o tekme yumruklardan boşa yani.
%80 alıcağını yazdığım olay 2. maddenin içinde. Yani dokunabildiği bir dövüşteki olasılık. Dokunabildiği bir dövüşte %80 kazanır, Croco zehir kullanırsa oran düşer ama yine Lucci kazanır.

Lucci dokunamayacağını fark ederse zorlamaz geri çekilir.

Nami'nin burada ısının işe yarayabileceğini anında fark ediyor.
http://www.mangareader.net/one-piece/686/11

Kumu ıslatmak biraz daha zor fark edilebilecek bir şey ama Lucci de belki fark edebilir. Sen bence fark edemez, ben belki fark edebilir diyorum. Aslında bunda tartışacağımız pek bir durum da yok. :D Bu kişisel görüş.

Luffy tecrübe ederek öğrenen birisi. Karşısına çıkan rahip hakkında hiç "Bu adam bu yeneteğe sahip olduğuna göre belki bunu yaparsam şu olur. Önce şunu deniyim." diye düşünen birisi değil. Luffy önce gomu gomu no pistol dener, baktı rakip hızlı ya da güçlü olduğundan işe yaramıyor gomu gomu no jet pistol dener. Zaten 10sn bir şey düşünürse yüzü gözü kızarıyor vaz geçiyor. :D g2 ve g3 tekniklerini bulması çok takdir edilecek bir şey. :D Bir Usopp'un, bir Nami'nin dövüşme stili Luffy'den farklı. Nami ve Usopp dövüş sırasında gerekirse geri çekilip ne yeni taktikler düşnür. Luffy daha güçlü saldırı dener. Nadiren şaşırtıcı şeyler yapıyor Luffy ama onlar da ana karakter bonusu.

Marco El Phoenix

Ayrıca Luffy can havliyle o kum bıçakları kırdı. hem de lastik fiziksel saldırıları daha az yiyor ve kum zerrecikli olduğu için metal bıçak gibi değil. Lucci ondan kıyma olur mu,olmaz mı bilemeyeceğim. Bir de Croco yere dokunup özellikle de Enies Lobby'i kuma döndürüp batırabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık