Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Portgas D. Ace †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 248 69.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 109 30.5%

• Kullanılan toplam oy
    357
Bu sefer oylar görünür. :D

Büyük adamdı. Fakat bu atarla fazla yaşamazdı kısmına da katılıyorum. Ancaaaaak. Seride atarını yapıp yaşayan bir sürü karakter var. Hem de kendilerinden baya güçlülere atar yapıpda yaşayanlar var. Seride kurguya gittiği çok açık. Ama en büyük potansiyelinde Luffyde .
Niye Luffy'de oluyor? Roger'ın oğlu Ace, zaten karakteri de aşağı yukarı aynı. H. hakisine kadar var.

@Smoker, tek başına çer çöp bir tayfayla denize açılıp logia meyve elde edip, shichibukai teklifi almak bence başarı? Üstelik teklifi reddedecek kadarda delikanlıdır, yere göğe sığdırılamayan bir çok hükümet köpeği karakter var.

Bu sefer oylar görünür. :D

Büyük adamdı. Fakat bu atarla fazla yaşamazdı kısmına da katılıyorum. Ancaaaaak. Seride atarını yapıp yaşayan bir sürü karakter var. Hem de kendilerinden baya güçlülere atar yapıpda yaşayanlar var. Seride kurguya gittiği çok açık. Ama en büyük potansiyelinde Luffyde .
Kurgu'ya gitmedi Akainu götürdü :D Dövüşülecek en son adama saldırdı.Kizaru'ya,Aokiji'ye filan atarlansaydı yaşıyodu şimdi.Luffy dahil birçok karakterde geri vites yok.Atarlandığın adamı bilcen :D Aynı mantık Yonkoular içinde geçerli Kid ölmeliydi.Kurgu da yeri var diye yaşıyor.

Eziklik ve korkaklıkla ne alakası var? Adamı kurtarmışlar, tek yapması gereken koşup gemiye binmek ve kurtulmak. Sakazuki bile bile bunu kışkırtacak şeyler söylüyor. Oradaki adamların alayı Beyazsakal Korsanları'na mensup ve hepsi de Sakazuki'nin bunu bile bile yaptığının farkında. İçlerinden bir tek Ace gidip de atar yapıyor adama. Üstelik etrafındaki herkes onu buna karşı uyarıyor. Ölmeyebilirdi, o kadar emeği boşa çıkarmayabilirdi, oradan kurtulup babasının adını ve yerlerini savunabilirdi. Fakat o boş yere ölmeyi, emekleri hiç etmeyi seçti. Teach'in bu konumda olması tamamen Ace'in suçudur. Onun üzerine de gitmemesini söyledikleri halde gitti, bak bunlar oldu.

Konunun Teach ile hiçbir alakası yok. Şu an Ace'in yaptığı hatalardan ve doğrulardan bahsediyoruz. Gerçi doğrusu da yok bunun. Eğer ki Newgate zalim bir adam olsaydı, Ace daha korsanlığın ne olduğunu anlamadan geberir, giderdi. O zaman da daha çaylak bir korsanken, dünyanın en güçlü adamına atar yapıyordu. Newgate'in koruması altına girmeseydi, çok daha önce ölürdü.
Ohooo onlara bakacaksak Luffy'nin atar yapmadığı adam yok seri de misal Kuzan'a bile atar yaptı. Garp'ın torunusun diye dokunmadı. Savaşta gelip Wb'ye de atar yapmışlığı var. Serinin ana karakteri de atarların kralı yanlız geri vites yapması gerekn zaman da yapıyor ve başka karakterlerin yardımıyla kurtuluyor. Ace aynı babası gibi bir adam kaçmayan kaçamayan bir insan. Luffy olmasaydı Akainu onu sittin sene öldüremezdi. Zaten ölümü de onu kurtarmaya gelen Luffy'i Akainudan kurtarırken oldu.

Ayrıca şu seride ölmesi gereken milyonlarca karakter var Dofun ölmemesi, Diamante bile ölmedi la Diamente Hadi Dof neyse de sonuçta sağlam bir karakter alt yapısı çok Diamante ne la. Kyros tarafınında yenilmesine rağmen adam karısının intikamını almıyor. Hemde o kadar kışkırtmaya rağmen. Böyle bir kurguda Ace'in ölmesi gerekmeseydi. E Oda yarattığı bu karakteri öldürmezdi.

@Smoker, tek başına çer çöp bir tayfayla denize açılıp logia meyve elde edip, shichibukai teklifi almak bence başarı? Üstelik teklifi reddedecek kadarda delikanlıdır, yere göğe sığdırılamayan bir çok hükümet köpeği karakter var.
Ben gücünden bahsetmiyorum. Güçsüz olduğunu da söylemedim zaten. Delikanlı olmasına da lafım yok. Ancak nerede ne yapması gerektiğini bilmeyen bir mal olduğunu söylüyorum.

Ben gücünden bahsetmiyorum. Güçsüz olduğunu da söylemedim zaten. Delikanlı olmasına da lafım yok. Ancak nerede ne yapması gerektiğini bilmeyen bir mal olduğunu söylüyorum.
Bir tane başarısı yok dedin ya o yüzden dedim öyle. Mallık olduğunu bende kabul ediyorum ama sırf bir hata için, üstelik doğuştan gelen yapısı yüzünden(Roger'ın asla geri adım atmaması) yaptığı bir hata için karakter çok gömülüyor bence.

Ohooo onlara bakacaksak Luffy'nin atar yapmadığı adam yok seri de misal Kuzan'a bile atar yaptı. Garp'ın torunusun diye dokunmadı. Savaşta gelip Wb'ye de atar yapmışlığı var. Serinin ana karakteri de atarların kralı yanlız geri vites yapması gerekn zaman da yapıyor ve başka karakterlerin yardımıyla kurtuluyor. Ace aynı babası gibi bir adam kaçmayan kaçamayan bir insan. Luffy olsamasaydı Akainu onu sittin sene öldüremezdi. Zaten ölümü de onu kurtarmaya gelen Luffy'i Akainudan kurtarırken oldu.

Ayrıca şu seride ölmesi gereken milyonlarca karakter var Dofun ölmemesi, Diamante bile ölmedi la Diamente Hadi Dof neyse de sonuçta sağlam bir karakter alt yapısı çok Diamante ne la. Kyros tarafınında yenilmesine rağmen adam karısının intikamını almıyor. Hemde o kadar kışkırtmaya rağmen. Böyle bir kurguda Ace'in ölmesi gerekmeseydi. E Oda yarattığı bu karakteri öldürmezdi.
Roger kadar gücü var mı da, geri vites yapmıyor. Önce yerini bileceksin, sonra artistlik yapacaksın. Ayrıca Luffy'ye hiç suç atmayın. Luffy'nin kurbanlık koyun gibi kalmasının sebebi de tamamen Ace'tir. Manga sayfalarını atayım da, kafa karışıklığı giderilsin.

Gördüğün gibi yanında Luffy ile birlikte kaçıyorlar. Sonra Ace paşamız lafları yediremiyor kendine, duruyor.

Adamlar yapma etme diyor. Hatta tutmaya çalışıyor, ama Ace paşada geri vites yok. Luffy'nin suratında bile "Ne yapıyorsun?!" bakışı var zaten.

Sonraki sayfada da Ace yüzünden duran Luffy'nin gücü tükeniyor, yere çöküyor. Öyle bir anlatıyorsunuz ki; sanki Sakazuki, Luffy'yi yakalamış da, Ace'de onu kurtarayım derken ölmüş.

Bir tane başarısı yok dedin ya o yüzden dedim öyle. Mallık olduğunu bende kabul ediyorum ama sırf bir hata için, üstelik doğuştan gelen yapısı yüzünden(Roger'ın asla geri adım atmaması) yaptığı bir hata için karakter çok gömülüyor bence.
Kendi düşen ağlamaz demişler. Mal geldi, mal gibi öldü gitti. Ben kendisini boş yere öldürmesine kızıyorum aslında. Kurtulmuşken hem de.

Roger kadar gücü var mı da, geri vites yapmıyor. Önce yerini bileceksin, sonra artistlik yapacaksın. Ayrıca Luffy'ye hiç suç atmayın. Luffy'nin kurbanlık koyun gibi kalmasının sebebi de tamamen Ace'tir. Manga sayfalarını atayım da, kafa karışıklığı giderilsin.

Gördüğün gibi yanında Luffy ile birlikte kaçıyorlar. Sonra Ace paşamız lafları yediremiyor kendine, duruyor.

Adamlar yapma etme diyor. Hatta tutmaya çalışıyor, ama Ace paşada geri vites yok. Luffy'nin suratında bile "Ne yapıyorsun?!" bakışı var zaten.

Sonraki sayfada da Ace yüzünden duran Luffy'nin gücü tükeniyor, yere çöküyor. Öyle bir anlatıyorsunuz ki; sanki Sakazuki, Luffy'yi yakalamış da, Ace'de onu kurtarayım derken ölmüş.
Sakazuki, Luffy'yi öldüreyazken Ace'de onu kurtarayım derken öldü. Bende mi atayım manga sayfası nedir yani. Hayrı sen nerden biliyorsan O vs.ye Luffy dahil olmasa Ace'in bir şekilde kurtulamayacağını. Ace gayette tutardı bu adamı öyle bir yumrukta gitmezdi. Ki orada Hala bir Wb ve tümenleri var. İlla biri yardıma gelirdi. Belli bir tutmadan sonra. Ki Wb'nin Akainu^nun üzerine kaç saniyede gelip dünyanın merkezine seyahat yaptırdığını söylememe gerek yok. Öldürmücek olsa öldürmezdi. Jinbe gelip magmayı falan avuçlardı falan filan milyon tane senaryo üretilir.

Sizin anlamadığınız yada anlamak istemediğiniz adamın huyu böyle ve Tutsak edilmiş bir adam onu kurtarmak için tümenlerini feda etmiş babasını geride bırakırken olan durumu Akainu'nun iyi manipule etmesi. Ki hala manga sayfasını mı görmüyorsunuz nedir. Ama Ace Luffy'e atılan yumruğun önüne geçip öldü. Gelip Akainu adil vs şartlarında teklemedi. Akainu ondan güçlü bu zaten belli bir şey meyve hiyerarşisi Haki kullanımı deneyim gibi lakin. Yenemicek güçte olsa bile saldırmasına aptallık deyip Luffy'i örnek verildiğinde de kabullenmemek çok absürd. 2y öncesi Luffy Croco-boy'u ilk denemesinde hançeri yedi 2. denemesinde vücüdü kurdu falan 3. denemesinde bir şekilde yendi Keza Lucci'yi de aynı ilk görülldüğünde her türlü ikisi de Luffy'den daha güçlü rakiplerdi ama Luffy bunları yenmeyi başardı. Ha benim burda kasteetiğim Akainu ile Ace dövüşürken Ace'in onu yenecek kadar güçleneceği değil şimdi biri yanlış anlar boş boş oraya çeker açıklayayım dedim.

Düşünüyorum da bu adama cidden bi gıcıklığım yok. Eğlenceli de bir adamdı. Ortada sadece kendine karşı gelememesi var ki bu da bence hatadır. Şundan dolayı diyorum : adam kimsenin lafını dinlemeyip Teach in peşinden gidiyor. Sebep Beyazsakal'ın onuru. Sonra bu adam yakalanıyor. Beyazlara tayfası ile birlikte bu adamı kurtarmaya geliyor ve bu adam kızıyor niye geldiniz diye. Yakalanmasının sebebinin kendi güçsüzlüğü olduğunun farkında. Buna rağmen kurtarılıyor ama aynı sebepten geri dönüp kendisi için harcanan emekleri hiç ediyor. İlk durumla ikincisi sebep olarak aynı ama ikincinin bedeli daha büyük. Hem kendisini kurtarmaya gelen arkadaşlarını hem de babası dediği adamı tekrar ölüme gönderiyor. Bu net olarak artistliktir. Sakazuki, Teach ten güçsüz bir adam mıydı sanki. Biliyorsun işte güçsüzsün. Sonra güçlen gel gene gebert. Bu adamın bu hareketinin savunulacak tarafı yok bence.

Salağın teki Luffy bile bazen mantıklı düşürken kaç yaşına gelmiş hala salak salak hareketler yapıyor(du).

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık