Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Star Wars Jedi Fallen Order 18 saat gibi bir sürede bitirdim. Bu sürede bir gezegen hariç diğerlerinde ki tüm gizemleri aldım. Yazacaklarım ağır spoiler içerir oynamayanlar bakmasın lütfen.

Öncelikle belirteyim oyundan zevk aldım. Oyunun tüm zorluk seviyelerini denedim. Bu oyun kesinlikle bir soulslike değil onu söyleyeyim. Oyunun oynanışı ve hikayesi güzel olsa da harita tasarımını ve boss dövüşlerini zerre beğenmedim.

Beğenmediğim noktalardan başlayayım. Oyunda haritalarda kat sistemi yani haritada ilerledikçe harita dallanıp budaklanıyor. Bu tarz oyunlarda genelde haritaların her köşesine direkt ulaşamazsın bazı ana görevleri yapıp veyahut yeterli yetenek puanı kazanıp o bölüme ulaşmak için gerekliliği yerine getirmelisin. Oyunda bir yerlere ulaşmanı sağlayan 4 yöntem var. İlki zamanı yavaşlatmak için Force kullanmak oyunun hemen başında açılıyor. 2. yöntem İtmek için Force kullanmak oyunun 3-4. saat civarlarında kazanıyorsun ve son olarak Çekmek için Force kullanmak bir de bunların yanında oyunun 12-13. saatlerinde çift zıplamayı öğreniyorsun ve haritada her yere ulaşmana imkan sağlıyor. İşte sıkıntı da burada başlıyor. Her şeyi öğrendiğinde zaten oyunun sonlarına gelmiş oluyorsun ve ilk gezegenlerle işin bitmiş oluyor. Oyunu %100 bitirmek istiyorsan aynı haritayı baştan aşağı tekrar koşman gerekiyor ki bu hiç zevkli değil. Zaten meditasyon noktaları arasında hızlı iletim yok oyunda bile bir çok sıkıntı yaşıyorsun bu konuda. Hadi oyunun haritaları nispeten kısa bu yüzden hızlı iletim kullanmadın ama bu sefer de haritanın iğrenç tasarımı daha çok göze batıyor. Örneğin haritanın sol tarafından aşağı iniyorsan sağ tarafından yukarı çıkabilirsin geldiğin yerden geri dönüş yok. Bu arada bir şeyi unutmuşum çift zıplamayı aldığın zaman suya dalmak için alet ile iplerden geriye doğru tırmanmak için de bir özellik alıyosun onları yazmayı unutmuşum.

Boss dövüşleri ise özgün tasarıma sahip değil. Kolay zorluk modunda bosslar karşılık bile veremiyor, en zor modda ise tek zorlukları durdurulamaz saldırılarını atlatmak çünkü atlatamazsan tek yiyorsun. Oyunda özgün diyeceğim bosslar Second Sister, Ninth Sister, Gorgoro, Malicos diğer boss olarak gözümüze sokulanlar ise haritadaki yaratıkların biraz daha gelişmiş halleri hatta sıradan yaratıklardan hiç bir farkları bile yok. Sadece isim verilmiş. Özgün olarak bahsettiğim Gorgoro 2 fazlı bir dövüşe sahip ilk fazı iyi olsa da 2. fazı gerçekten çok iğrençti. Second ve Ninth ile Malicos ise ışın kılıcı dövüşleri nispeten iyiydi. Bunda da şöyle bir şey var ki ya staminalarını kırıp anlık olarak vuracaksın ya da durdurulamaz saldırılarını dodgelayıp arkadan vuracaksın. Bu yüzden zerre sevemedim boss dövüşlerini. Bir oyunun sonunda Darth Vader'in girişi ve mutlak gücü çok hoştu. Zaten oyundaki tek epik an o andır herhalde.

Oynanış gerçekten hoş. Işın kılıcı kullanmak falan gayet hoş. Hani jedi olduğunu hissediyorsun normal düşmanlar sana hasar bile veremiyor. Skiller çok daha çeşitli olabilirmiş orası ayrı. Oyunda bu jedi hissini daha iyi hissetmen için oyunda kalabalık düşmanlarının olduğu yerlerden geçiriyor zaten seni. Hikayede ise beğendiğim yerler var beğenmediğim yerler var. Karakterin düştüğü ikilemlerle bakış açısı falan hoştu. Yan karakterler olarak Merrin ve Cere ilgi çekiciydi. Bir jedi olarak Merrine Force'un gücünü keşke gösterebilseydik. Bunun dışında hikayede sevmediğim tek nokta koskoca Jedi Ustasının 3-5 tane klon'un mermileri ile düşmesiydi be.

Son olarak Oyunun zorluk sistemi leş gibi. En zor modu dışında diğerlerini 5 yaşında ki kişinin eline versen yine ölemezsin. Koskoca Boss'un durdurulamaz saldırısı canını %5 ancak götüryor.

Oyun bana göre oynanabilecek düzeyde bir oyun. Çok mu heyecanlı derseniz hayır. Sıkılıyor musun dersen yine hayır derim. Ama akıyor kaptırıyorsun kendini.

Son düzenleme:
Bloodborne severler buna çok gülecek. Adama acıdım.

Bana acı dolu geçmişimi hatırlattı. Yine de bu tür durumlar souls türünde normal karşılıyorum. Muhtemelen bu tür ile ilgili ilk oyunudur.

Zamanında Nioh benim ilk souls türü oyunumken bu durumla karşılaşmıştım. İlk bossta 219 kez öldüm ki öldüğüm ilk patron Nioh'un en kolay patron canavarıdır. Sinir olunca sabredemiyorsun sabredemeyince yiyorsun küsküyü. Bir de bu tarz oyunlarda Patronlar komboyu yakalamadı mı kaçmak imkansız hale geliyor.

Yazıldı mı bilmiyorum ama EA Origins artık Türk para birimi ile işlem alıyor. Eskiden Euro bazlı işlem yaparlardı ve kur farkı alırlardı yani 110 liralık bir oyunu 130-140 lira civarına denk gelirdi. Darısı Blizzard'ın başına inşallah. Galiba bir o kaldı kendi uygulamasında Türkiye'ye özel fiyatlandırma getirmeyen.

Bana acı dolu geçmişimi hatırlattı. Yine de bu tür durumlar souls türünde normal karşılıyorum. Muhtemelen bu tür ile ilgili ilk oyunudur.

Zamanında Nioh benim ilk souls türü oyunumken bu durumla karşılaşmıştım. İlk bossta 219 kez öldüm ki öldüğüm ilk patron Nioh'un en kolay patron canavarıdır. Sinir olunca sabredemiyorsun sabredemeyince yiyorsun küsküyü. Bir de bu tarz oyunlarda Patronlar komboyu yakalamadı mı kaçmak imkansız hale geliyor.
Bu videodaki Orphan of Kos, Souls türü oyunlardaki en güçlü bosslardan biriymiş sanırım. Bu kadar dayak yemesi normal.

@Dattebayo..! sana kötü bir haberim var:/
Bam diye söylemek istemiyorum.
Kendini mental olarak hazırlayıp haber verirsin.
Last of Trans ödül rekoru falan mı kırdı?
Bloodborne severler buna çok gülecek. Adama acıdım.

Oyunun en zor bosslarından biri diyorlar buna ama ben tekte almıştım bunu ki aşırı zorlanmayı bekleyerek girdim dövüşe ama gerçekten öyle aşırı zorlanılacak bir tarafı yok. Ben seksi bir oyuncu olabilirim ama bu benim seksiliğimden kaynaklanan bir şey değildi. Öyle uçuk kaçık bir canı yok ve çok kolay bir şekilde parryleyerek canını azaltabiliyoruz. Canının 10 da 1'i kalana kadar sadece parryledim güle oynaya dans ettim dövüş esnasında. NG+2 olması lazım hatta öyle ilk versiyonu da değil yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık