Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sonunda God of War elime geçti ve bitirdim. Gayet güzeldi ama GoW 3 kadar eğlendirmedi beni nedense.

Assassin's Creed Odyssey oynuyorum bu aralar. İlk başta oyuna yeni başlamanın hevesiyle haritada tamamlanmamış görev falan bırakmadan ilerliyordum ama bir yerden sonra çok sıkıcı gelmeye başladı. MMORPGlerdeki lüzumsuz görevlerle uğraşıyor gibi hissettim bir süre sonra. Sanırım dümdüz ana hikaye görevlerini yaparak ilerleyeceğim bundan sonra. Dövüş mekanikleri falan zevkli geldi bana. Zorda başlatmıştım ama duruma göre bir tık daha arttırabilirim.
Efsanedir AC Odyssey 122 saat ben de şuan.

Düşman ölçekleme sistemi mi var? Witcher 3'te de ayarlardan yapabiliyorsun. Sıradan köpek bile sana zorluk çıkartmaya başlıyor.
Var. Seviye atlayınca düşman ve görev seviyeleri de atlıyor. En fazla iki level falan altında kalıyor. Ha sen kendinden yükseklere yetişebiliyorsun ama fark atamıyorsun. Kapatma yöntemi var mı bilmiyorum.

Edit: Yokmuş :(

Sonunda God of War elime geçti ve bitirdim. Gayet güzeldi ama GoW 3 kadar eğlendirmedi beni nedense.

Assassin's Creed Odyssey oynuyorum bu aralar. İlk başta oyuna yeni başlamanın hevesiyle haritada tamamlanmamış görev falan bırakmadan ilerliyordum ama bir yerden sonra çok sıkıcı gelmeye başladı. MMORPGlerdeki lüzumsuz görevlerle uğraşıyor gibi hissettim bir süre sonra. Sanırım dümdüz ana hikaye görevlerini yaparak ilerleyeceğim bundan sonra. Dövüş mekanikleri falan zevkli geldi bana. Zorda başlatmıştım ama duruma göre bir tık daha arttırabilirim.
Dostum sana bir şey diyim mi ben 100 saatten fazla oynamışımdır odyssey'yi ve o kadar pişmanım ki. Benim bir takıntım var bir oyuna başladığım zaman o oyunu yan görevleriyle sağı soluyla bitirmeye çalışırım neyse odyssey'ye bi başladım günlerce haftalarca oynadım sonra bir gün şöyle bi baktım ve dedim ki ''ben napıyorum?'' görevler desen hikayesi farklı olsa bile yaptıklarımız hep aynı. Sığınaklar, mağaralar falan hep aynı. O kadar mağaraya girdim ki artık nasıl ve nerede copy-past yaptıklarını bile çözdüm. Harita o kadar gereksiz doldurulmuş ki göz yoruyor bir zaman sonra ve insan haritanın karanlık yerlerini açmaya korkar oldu. Yahu oyunda ''Assassin'' kavramı bir kere bile geçmiyor. Parkur desen yok. Suikast desen yok. Oyun adıyla tamamıyla çelişiyor. Sadece dövüş mekaniği biraz iyi o bile güzel sayılmaz aslında. Hikayesi desen eh işte farklı bir oyunda daha iyi işleyebilirdi bu senaryo. Oynadığımız karaktere değinmek bile istemiyorum:( Kassandra az çok iyi tasarım olarak ona lafım yok ama Alexios... Avon dergi kapaklarında olan modellerden birini oynuyor gibiydim. Karakter mimikleri desen vasatın ötesi hiçbir şekilde duyguyu oyuncuya aktaramamışlar.

Assassins creed demek binadan binaya atlamak demek, Bir mitolojiyi muazzam bir hikayeyle assassin kavramıyla işlemek demek. Tepeye çıkıp doya doya notre dame-big bang'e bakmak demek. Sokaklarda koşarken insanlara çarpıp etraftaki canlılığı ve gerilimi hissetmek demek. Bir suikast girişiminde plan kurup nereden gideceğime ve kendi taktiğini kurmak demek, PARKUR demek. Son olarak Brotherhood demektir Assassins Creed. Bunların hiçbiri odyssey'de yok adları aynı sadece. Oyunun kendisi adıyla da uyuşmuyor ki. Abi Hidden Blade nerede??? wtf oldum tam çıldırmalık olay. Origins en azından bir şekilde Assassinlere bağlanmıştı ve türünün tek örneği olduğu için göz yumduk ama odyssey bir zaman sonra çekilmez bir hal almaya başladı. Odyssey iyi satış yaptı ama oyunu kaç kişi bitirmiş diye bakarsan oranlar karşısında dehşete düşersin. Origins'i satın alanların sadece %18'i oyunu tam anlamıyla bitirmiş diye hatırlıyorum ve okuduğum çoğu yorum da eğer buna benzer bir oyun daha çıkarırlarsa alınmayacağı yönünde. 100 saatten fazla boşa kürek çektim o kocaman bitmek bilmeyen haritada, ve şunu üzülerek söylemeliyim ki etkilendiğim tek bir sahne bile olmadı oyunda sadece bazen manzaranın tadını çıkarırdım ve o kadarıyla da kaldı. Oh rahatladım.

Son düzenleme:
Öğlenden beri Pokémon Fire Red'de Mewtwo adlı kanser varlığı yakalamaya çalışıyorum. Şerefsiz paralize da olmuyor ya yanlışlıkla öldürüyorum ya da benim elemanları harcıyor. İyice kanser olmaya başladım, gir şu topa artık.

Odyssey parkur olarak pek kötü değil. Ha bi Unity olamaz tabii. Suikast olarak ise üzücü bir durumda. Evet hâlâ gizlenerek hiç yakalanmadan suikast yapabiliyorsunuz ama her zaman değil. Kimi güçlü düşmanlara karşı suikastiniz yarım ya da 3/4 can götürüyor ve dövüşmeye zorlanıyorsunuz. Yine oyuna normal ve güçlü suikast diye kavram getirerek ayıp etmişler cidden. Hidden Blade'in bulunmamasına hiç girmeyeyim.

Onun dışında ana görevler güzel. Mekan çok güzel ve geniş. Bütün Yunanistan'ı gezebiliyorsun :D Tarihsel karakterlerle karşılaşmak çok hoş. Onların verdiği yan görevler de. Deniz savaşları fena değil. Malum barut falan yok o dönem için uygun. Meydan savaşlarının ve şehir ele geçirmeye çalışmanın bir anlamı yok. Oyunun gidişatına bir etkisi yok zaten. Yan görevler ortalama ve üstü seviyede. Kontrat görevleri çöp. Hiç uğraşmayın.

Karakterler de güzel bence. Kassandra ile bitirdim Alexios için bir yorumum yok. Kassandra gayet olmuş bir karakter.

Bunun dışında fast travel sistemi hoşuma gitmedi. Origin de köylere ve şehirlere de ışınlanabilirken burada sadece bakış noktalarına ışınlanabiliyoruz, boşa zaman kaybı yaratıyor. Dövüş sistemi Origin'e göre daha da gelişmiş, daha iyi olmuş. Eski AC dövüşlerini özleyenlerin hoşuna gitmeyecektir ama elbette.

Oyun güzel hoş da düşmanların ve görevlerin benimle birlikte seviye atlamalarına uyuz oldum. Şöyle bi gideyim kasayım sonra da ezeyim diyorum. Yok illa uğraştıracak.
Aynen Origins gibi değil o muhabbeti ama ben severim o tarz şeyleri. Senin dediğin gibi olsa ana karakter çok güçlü oluyor ezer geçer bir nevi Demigod çarlar.

Odyssey parkur olarak pek kötü değil. Ha bi Unity olamaz tabii. Suikast olarak ise üzücü bir durumda. Evet hâlâ gizlenerek hiç yakalanmadan suikast yapabiliyorsunuz ama her zaman değil. Kimi güçlü düşmanlara karşı suikastiniz yarım ya da 3/4 can götürüyor ve dövüşmeye zorlanıyorsunuz. Yine oyuna normal ve güçlü suikast diye kavram getirerek ayıp etmişler cidden. Hidden Blade'in bulunmamasına hiç girmeyeyim.

Onun dışında ana görevler güzel. Mekan çok güzel ve geniş. Bütün Yunanistan'ı gezebiliyorsun :D Tarihsel karakterlerle karşılaşmak çok hoş. Onların verdiği yan görevler de. Deniz savaşları fena değil. Malum barut falan yok o dönem için uygun. Meydan savaşlarının ve şehir ele geçirmeye çalışmanın bir anlamı yok. Oyunun gidişatına bir etkisi yok zaten. Yan görevler ortalama ve üstü seviyede. Kontrat görevleri çöp. Hiç uğraşmayın.

Karakterler de güzel bence. Kassandra ile bitirdim Alexios için bir yorumum yok. Kassandra gayet olmuş bir karakter.

Bunun dışında fast travel sistemi hoşuma gitmedi. Origin de köylere ve şehirlere de ışınlanabilirken burada sadece bakış noktalarına ışınlanabiliyoruz, boşa zaman kaybı yaratıyor. Dövüş sistemi Origin'e göre daha da gelişmiş, daha iyi olmuş. Eski AC dövüşlerini özleyenlerin hoşuna gitmeyecektir ama elbette.
Alexios balta Kassandra daha duygusal yansıtılmış tepkileri daha çok belli oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık