Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Assasins creed odyssey oynayan var mı? Bu kara cuma muhabbetine ps4 de çektim hemen 469 dan 179 a düşmüş henüz oynama fırsatı bulamadım witcher 3 ve skyrim karışımı bir açık dünya rpg si olmuş diyorlar

Nier Automata
Ghost of Tsushima
Nioh
Dark Siders 2
Castlevania: Lords of Shadow 2

Bu oyunlar hakkında bilgisi olan, tavsiye eden var mı?

Nier Automata
Ghost of Tsushima
Nioh
Dark Siders 2

Nioh, aşırı zor bir oyun. Dark Souls veya Bloodborne oynadıysan bu iki oyuna çok benziyor mekanik olarak. Dark Souls ve Diablo karışımı bir oyun gibi düşünebilirsin. Amacın bölge bölge gezip bossları kesmek ve item lootlamak. Daha iyi item bul daha iyi kes mantığı hakim Diablo gibi. Ama gerçekten aşırı zor. Japon teması ve kullanılan silahlar bu konsepte ilgin varsa seni çok tatmin edecektir. Hele ki kombolar oyuna hakim olmaya başladığında aklını alacak daha iyisini hiçbir oyunda görmedim. Ama fazlaca vaktinin olması ve sabır göstermen lazım. Çerezlik bir şeyler arıyorsan açıkçası uzak dur.

Darksiders ve Casatlevania ise bildiğim kadarıyla tps bakış açılı hack & slash oyunlar. Güçlü bir karakterle zevkli ve eğlenceli kombolar yaparak yardırıyorsun diye hatırlıyorum. Devil May Cry gibi. Darksiders 2'de fazlaca bulmaca var yalnız. Bazıları eğlenceli bazıları adamı yıldırıyor.

Nioh, aşırı zor bir oyun. Dark Souls veya Bloodborne oynadıysan bu iki oyuna çok benziyor mekanik olarak. Dark Souls ve Diablo karışımı bir oyun gibi düşünebilirsin. Amacın bölge bölge gezip bossları kesmek ve item lootlamak. Daha iyi item bul daha iyi kes mantığı hakim Diablo gibi. Ama gerçekten aşırı zor. Japon teması ve kullanılan silahlar bu konsepte ilgin varsa seni çok tatmin edecektir. Hele ki kombolar oyuna hakim olmaya başladığında aklını alacak daha iyisini hiçbir oyunda görmedim. Ama fazlaca vaktinin olması ve sabır göstermen lazım. Çerezlik bir şeyler arıyorsan açıkçası uzak dur.

Darksiders ve Casatlevania ise bildiğim kadarıyla tps bakış açılı hack & slash oyunlar. Güçlü bir karakterle zevkli ve eğlenceli kombolar yaparak yardırıyorsun diye hatırlıyorum. Devil May Cry gibi. Darksiders 2'de fazlaca bulmaca var yalnız. Bazıları eğlenceli bazıları adamı yıldırıyor.
Bulmaca meselesinde takılırsam Youtube'dan bakarım sıkıntı olmaz. Teşekkürler :sapkali:

Nier güzel oyundur, tavsiye ederim. Ghost of Tsushima ise Ps4'e özel bir oyun. Henüz çıktı mı bilmiyorum ama beklentilerim çok yüksek bu oyundan. Samuray temalı oyunların şahı olacak gibi duruyor.
Bilgiler için teşekkürler. Ghost of Tsushima çıktı zannediyordum çıkmamış sanırım :) Pc için çıkmayacak olması kötü. Nier, Pc'de oynanabiliyor mu?

Bilgiler için teşekkürler. Ghost of Tsushima çıktı zannediyordum çıkmamış sanırım :) Pc için çıkmayacak olması kötü. Nier, Pc'de oynanabiliyor mu?
Evet, oynanabiliyor. Ben zevk alarak oynamıştım. Animemsi havası da sevmemdeki etkenlerden birisiydi. Denemekten zarar gelmez.

Nier Automata
Ghost of Tsushima
Nioh
Dark Siders 2

Dark siders 2 zamanı için gayrt güzeldi. Şimdi beğenmeyebilirsin.

Puzzle’ları yaratıcı. Prince of persia’yı oynadıysan oyundaki tırmanma mekanikleri nerdeyse onunla aynı. Savaş mekanikleri ise dmc kadar combo’ya dayalı değil. Lock on+dodge önemli baya. Biraz cooldown’ı olan skiller kullanma var ve ekipman baya önemli. Son boss 1-2 skille ölebiliyor ekipmanı güçlendirirsen. O derece fark yaratıyor yani.

Melekler ve şeytanlar hoşuma gitmişti. Kıyamet yaşanmış dünyaya gidiyorsun bi ara ve dünya baya akılda kalıcıydı benim için. Sanatsal açıdan da güzel oyun.
Belki hikaye ilerleyişi hoşuna gitmez. Genellikle olay şu:

Bi kapı buluyorsun. Sonra bikaç tane anahtarı olduğunu öğreniyorsun ve hepsini ayrı ayrı dungeon’ların sonundan alıyorsun.

Yarı açık haritası var ve benim hoşuma gitmişti. Parkour kullanıp gizli yerlere çıkarak collectible veya item toplayabiliyorsun.
________

Nioh benim en sevdiğim oyunlardan biri. Ama dark souls veya bloodborne oynamadıysan nefret edersin bence:D ben bloodborne oynadığım için alışıktım bu tarz combat systemine. Ama sıfırdan öğrenmek işkence olur. Ben sabırlıyım, öğrenene kadar bırakmam diyorsan dene ama en az 2-3 saatin ölerek geçecek şimdiden uyarayım.

Castlevania oynamadım. Ghost of tsushima çıkmadı. Nier’ı oynamadım ama izlediğim kadarıyla güzel görünüyor. Devil may cry tarzını seviyorsan bu oyunu da seversin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık