Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Overlord (Ölümün Hükümdarı)

Serinin yazarı, Maruyama Kugane tüm manga, anime, light novel dünyası arasında edebiyatı en kuvvetli yazardır benim gözümde. Ne mangasını okuyun ne animesini izleyin. Eğer ilginiz varsa Light novel, yani asıl kaynağını okuyun. Manga ve animesi serinin yazarına yapılabilecek en büyük hakarettir.
Türkçe çevirisi vaar mı acaba? Varsa kaliteli mi?

Sanmıyorum olduğunu. Açıkçası oturup da araştırmadım o yüzden ne söylesem yalan olur. Ama ingilizce çevirisi gayet kalitelidir ona kefilim.

11i şimdi izledim de. Gene kopuk bölümler başlamış, bu biraz can sıkıcı. Kat muhafızları bu evrende yenilmezler, eğer yanlış hatırlamıyorsam ilk bölümlerde söylendiği kadarıyla her kat muhafızı seviye 100 dü. Sanırım tek sıkıntı yaşayacakları kişiler dünya hazinesi olanlar belki bir de oyuncular. Sezonlar arası bir kaç sene olunca bayağı bir şey unutmuşum maalesef, tam olarak hatırlayamıyorum çoğu şeyi.
Şu anlık tek sıkıntı ise Ainz'in hiç bir şey hakkında bilgisi olmayışı. Ne o dünya hakkında, ne o dünyanın kahramanları hakkında, ne de kendi gücü hakkında. Neredeyse hiç bir şey bilmeden kör topal ilerliyor. Gerçi serinin güzelliği de burası oluyor. :D

Platin ejder birini diriltmek istiyor, gitsin söylesin Ainz'a, ricada bulunsun. Geri çevireceğini sanmam, tek isteği ruhunu ona satması olacaktır. :ehe:

3. sezondayım güzel bir çerezlik seri, yan karakterlerin ilişkilerini çok fazla ön planda tutuyor bu sebepten olaylar daha detaylı işleniyor. Bitirelim bakalım.

3. sezondayım güzel bir çerezlik seri, yan karakterlerin ilişkilerini çok fazla ön planda tutuyor bu sebepten olaylar daha detaylı işleniyor. Bitirelim bakalım.
Ana karakter şu an için rakipsiz olduğu ve imparator edasıyla takıldığı(zorunlu diyebiliriz) için ilk sezon dışında yan karakterler üzerinde işliyor seri. Ve evreni tanımak için mükemmel bir etki yaratıyor bence. Son sezon biraz daha azaldı, karakterden çok olaylar üzerine işlendi biraz. Sonraki sezonlar ne olur bekleyip görücez. Ama bence oldukça iyi ilerliyor.

Güncele geldim, son bölümde Ainz ejder hükümdarına diz çökünce şok geçirdim. Sonra pandoras actor olduğu çıkınca rahatladım. Evrende ki yan karakterlerin bile bütün olayları ince ayrıntısına kadar analiz etmesi bende HxH etkisi yapıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık