Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Orta Dünya'daki En Kötü Karakter

En kötüsü?

• Melkor

Kullanılan: 40 78.4%
  • Sauron

Kullanılan: 5 9.8%
  • Ungoliant

Kullanılan: 1 2.0%
  • Gothmog

Kullanılan: 0 0.0%
  • Ancalagon

Kullanılan: 0 0.0%
  • Witch King

Kullanılan: 1 2.0%
  • Glaurung

Kullanılan: 4 7.8%

• Kullanılan toplam oy
    51
Vala, Feanor'dan daha kötüdür, ılık liboşlar :oleyo2:

Earendil bile giremiyordu adamların yanına eğer taşı takmamış olsaydı.
Yanlız onun sebebi Elflerin kendi kibirinden dolayı. Feanor kendi kafasına göre Valar'a laf atcak, Melkor'a tek başına kafa tutacak ve ondan sonra af bekliyeceksin. İyi yine affetmişler, yoksa şimdi bile Melkor onlara hükmediyor olurdu :oleyo:

Sauron insan hakları için mücadele etmiş bir kahramandır. İnsanların ölümsüz olmasını istedi. Önderim kahramanım.
Kahraman falan değil abi; bencil, fırsatçı ve alçak bir kötü adam. Eru ve Valar'ın ikincil kıymetlisi elf dostu insanları bile kendi tarafına çekip kullanınca adaletsizce müdahale edilmiş yüksek deha.

Pek öyle denemez açıkcası, Melkor dediğimiz eleman Sauron'a kötülüğü öğreten, ve o evrende kötülüğü yaratan diyebileceğimiz bir eleman. Ben genelde hünerlerini yazdım yoksa Melkor'da benzer şeyleri yapmıştır. Hatta Manwe, Melkor'un artık kötülükten vazgeçdiğini düşünüp onun serbest dolaşmasına izin vermiş fakat sonunda Melkor ihanet edip Finwe'yi öldürüp, İki Ağacı devirmiştir.
Teşekkür ederim.

Yanlız onun sebebi Elflerin kendi kibirinden dolayı. Feanor kendi kafasına göre Valar'a laf atcak, Melkor'a tek başına kafa tutacak ve ondan sonra af bekliyeceksin. İyi yine affetmişler, yoksa şimdi bile Melkor onlara hükmediyor olurdu :oleyo:
Feanor babasının keyfi için yapmadı onu ama öyle değil mi ? Sonuçta Feanor'un babasını öldürüp taşları çalan onlardan biriydi ve yaratığa yüz verip salıp duranlar da valar.

Feanor'a sen yapamazsın, sülalene kıymış olsa bile Vala o diyeceklerine bir köşesinden tutabilirlerdi işin.

Feanor babasının keyfi için yapmadı onu ama öyle değil mi ? Sonuçta Feanor'un babasını öldürüp taşları çalan onlardan biriydi ve yaratığa yüz verip salıp duranlar da valar.

Feanor'a sen yapamazsın, sülalene kıymış olsa bile Vala o diyeceklerine bir köşesinden tutabilirlerdi işin.
Manwe iyi kalplı. Hakkında kötülük nedir bilmez diye geçiyor kitapta. Yapılmayacak hata yapmış. Feanor haklı evet ama haddini bilmesi lazım. Valar Feanor'u daha çok kayıp vereceği hakkında uyardı. Eğer şimdi Valar'ı dinleyip Valinorda kalsaydılar hepsi hayatta olucaktı. Valar'ın Melkor'a saldırmamalarının sebebi çok büyük yıkım olacağıdır aynı Güçlerin Savaşı'nda olduğu gibi, yoksa yardım ederlerdi.

Manwe iyi kalplı. Hakkında kötülük nedir bilmez diye geçiyor kitapta. Yapılmayacak hata yapmış. Feanor haklı evet ama haddini bilmesi lazım. Valar Feanor'u daha çok kayıp vereceği hakkında uyardı. Eğer şimdi Valar'ı dinleyip Valinorda kalsaydılar hepsi hayatta olucaktı. Valar'ın Melkor'a saldırmamalarının sebebi çok büyük yıkım olacağıdır aynı Güçlerin Savaşı'nda olduğu gibi, yoksa yardım ederlerdi.
Yardım etmediler de daha az mı yıkım oldu diye sorarım ben de :bilmem:

Doğrudur fakat Valar savaşsaydı çok daha büyük yıkım olurdu. Bence böyle sonuçlar doğuracağını bilseler en baştan hallederlerdi. Belki Melkor'a karşı korkmuşlardır :D
Olayı insanlar, Cüceler üzerinden de değerlendir sonuçta bunlardan biri gitmiş tüm canlıların başlarına bela olmuş ama tatlı mekanlarından çıkmayıp bize yanlış yaptılar diye takılıyorlar. Hadi Noldor'u anladık peki geri kalanların suçu günahı nedir de Valar'ın arasından çıkan bir sadist psikopat tarafından mundar ediliyorlar ?

Olayı insanlar, Cüceler üzerinden de değerlendir sonuçta bunlardan biri gitmiş tüm canlıların başlarına bela olmuş ama tatlı mekanlarından çıkmayıp bize yanlış yaptılar diye takılıyorlar. Hadi Noldor'u anladık peki geri kalanların suçu günahı nedir de Valar'ın arasından çıkan bir sadist psikopat tarafından mundar ediliyorlar ?
Orasını bilmiyorum. Uğraşmak istememişler. Bencede insanlara ve cücelere haksızlık yapılmış. Bu Valar Elfleri diğer ırklara göre daha çok seviyor. Kitapta daha çok zarar istemedikleri için Melkor'la savaşmadıkları geçiyor. Bir bakımdan Elflere ceza gibi birşey ama suçu olmayan diğer ırklarda etkilenmiş bu olaydan. Hem de çok.

Orasını bilmiyorum. Uğraşmak istememişler. Bencede insanlara ve cücelere haksızlık yapılmış. Bu Valar Elfleri diğer ırklara göre daha çok seviyor. Kitapta daha çok zarar istemedikleri için Melkor'la savaşmadıkları geçiyor. Bir bakımdan Elflere ceza gibi birşey ama suçu olmayan diğer ırklarda etkilenmiş bu olaydan. Hem de çok.
Gördüğün gibi Eru'nun suçlandığı yerde Valar daha fazla suçlanabilir. Sauron'a bile karışmıyorlar mesela yıkım olur diye, Morgoth'a karışmazsın anlaşılır sonuçta ilk başta daha güçlü olan bir varlık ve yıkım boyutu inanılmaz oluyor ama Sauron kim ? Bir tane Vala gönder tutsun kulağından getirsin :oleyo2:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık