Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

Bu Luthien olayında haklı șeyler yazmıș. Koskoca morgoth cılız bir elfin büyüsüne kapılıp uyumaya dalıyor, son savașın içine girse neler olurdu kim bilir. Beni orta dúnyada hayal kırıklılığına uğratan seylerden biride en kötü olarak bildigimiz vaların aptal bir elfin büyüsüne yenik düșmesiydi. Kartallardan bile mantıklı geldi bu senaryo bana :D
Bu biraz müziğin gücüyle ilgili bir şey. Netice itibariyle Arda müzikle yaratıldı ve bu evrende müziğin bambaşka bir yeri var. İşin içine Morgoth'un kibrini de katarsak (bana bir şey olmaz, en güçlü benim vs) çok mantıksız gelmiyor bana. Ayrıca Luthien çok özel bir karakter, annesi Melian bir maiar babası ise ilk doğan elflerden Elwe. İşin içine aşkını da kattığımız zaman müziğinin bu kadar güçlü olması sırıtmıyor.

Bu biraz müziğin gücüyle ilgili bir şey. Netice itibariyle Arda müzikle yaratıldı ve bu evrende müziğin bambaşka bir yeri var. İşin içine Morgoth'un kibrini de katarsak (bana bir şey olmaz, en güçlü benim vs) çok mantıksız gelmiyor bana. Ayrıca Luthien çok özel bir karakter, annesi Melian bir maiar babası ise ilk doğan elflerden Elwe. İşin içine aşkını da kattığımız zaman müziğinin bu kadar güçlü olması sırıtmıyor.
Luthien'in babası kadar kalitesiz bir başka karakter yok Orta Dünya'da.

Tolkienin gözünde elfler çok farklı zaten. İlk doğanlar olarak çok güçlü efsunlarla kutsanıyorlar. Silmarionları yapan da bir elf ve valarları kıskandıracak kadar ileri düzeyde bir efsunla yapılmış. Ama Luthienin gücü bana 'Aşkın Gücü' adına yapılan klişe bir senaryo gibi geldiği için biraz üzmüştü. Yoksa morgoth filan kim, elflerin hepsi toplansa morgotha diz çöktürürlerdi. Aynı saurona diz çöktüren Numenor Krallığı gibi...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık