Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

Yönetmen'in bir iki filmini izlemiştim. Herhalde TOM of FİNLAND'dı. Fena sayılmazdı. Senaristleri de pek bilindik sayılmazlar ama umut vadediyor gibiler. Başrol desen ben de birçokları gibi James McAvoy bu filmi parıldatırdı diye düşünüyorum ama önemli olan psikolojiyi iyi işleyebilmeleri.. Sonuç olarak endişe ile karışık umut içerisindeyim.
Tanınmış oyuncu olmaması daha iyi ya. Tolkien oynamak için ekstrem bir oyunculuğa gerek yok sonuçta, kendi halinde dilbilim profesörü bir yazar. Ünlü olsa çok meta hissederdik. Tanınmayan birini doğrudan onla özdeşleştirebiliriz. Başka rolleriyle bilmiyoruz çünkü.

Senaristlerinin stajyer gibi bir şey olduğunu duymuştum da fragmana göre işleyiş tarzları hiç fena görünmüyor. Alegoriyi bolca öne çıkarmışlar. Tabi herkes çıkıp Ne alegorisi leyn diye kavga çıkaracak ama ben katılıyorum.

Kişisel hayatını iyi işlerler umarım. Aklımda kalacak bir film izlemek istiyorum. Edith Mary'nin dans sahnesi tekrar tekrar izlemelik olmalı.
Biyografi filmlerini çok severim ve bu Tolkien'in biyografisi. Yani benim için beklenti çok yükseklerde.

Funduska

Demek hala konuşmaya başlamadınız he. İlk fikirleri alalım o zaman. @Smoker @çiköfte

Ben umutlandım gibi. Edith Mary'nin ormandaki dansını fragmana eklemeleri gönlümü fethediyor.
Bir parça Roverandom izi de görebilirdik. Heyecan yaratırdı. Daha teaser ama, yorum yapmamayı tercih ediyorum.
Bu film yüzünden orklar türk mü,elfler ingiliz mi gibi deli saçması muhabbetler ortaya çıkacak yine diye endişeliyim.

baş rolde ki adama hiç ısınamıyorum yapmacık geliyor hep bana keşke başka biri olsaydı
Ben daha bi vibe alamadım adamdan. Biraz daha detaylı görmek gerek. Ama tipini beğendim ya.

Bu arada hep Benedict Cumberbatch'in oynamasını istemişimdir Tolkien'i. Ama ünlü olmaması daha iyi. İzlerken aklıma sürekli Sherlock'un, Alan Turing'in gelmesini istemem.

Bu film yüzünden orklar türk mü,elfler ingiliz mi gibi deli saçması muhabbetler ortaya çıkacak yine diye endişeliyim.
O tartışmalar hiç bitmiyor zaten. Neyse ki Tolkien fanlarının neredeyse tamamı aksini kabul ediyor.

IMDB puanı 6,5 falan olacak bir filme benziyor. Ama tabii lotr fanboylarını düşünürsek 7 üstüne muhakkak çıkacaktır.

Ben daha bi vibe alamadım adamdan. Biraz daha detaylı görmek gerek. Ama tipini beğendim ya.

Bu arada hep Benedict Cumberbatch'in oynamasını istemişimdir Tolkien'i. Ama ünlü olmaması daha iyi. İzlerken aklıma sürekli Sherlock'un, Alan Turing'in gelmesini istemem.

O tartışmalar hiç bitmiyor zaten. Neyse ki Tolkien fanlarının neredeyse tamamı aksini kabul ediyor.
Bu da Tolkienin alegoriden nefret ederim demesinden dolayı kabul ediliyor zaten.Yoksa orkları türk olarak kabul edip Sauron reyizin izinden koşuyor olurduk.

Bu da Tolkienin alegoriden nefret ederim demesinden dolayı kabul ediliyor zaten.Yoksa orkları türk olarak kabul edip Sauron reyizin izinden koşuyor olurduk.
Onu sırf başına üşüşenleri tamamen savmak için dedi muhtemelen. Herkes durmadan alegori diyordu adama.
Ben basbaya alegori yaptığını düşünüyorum. Ama spesifik benzetmelere katılmıyorum. Orclar belli bir millet değil, sadece tüm insanlığın kötü olanları. Çoğunluğu da doğudan tabi.

Sauron Hint olsa bile severdim ya. Öyle müthiş bir karakter. :a:

Sauron>Gandalf>All

Onu sırf başına üşüşenleri tamamen savmak için dedi muhtemelen. Herkes durmadan alegori diyordu adama.
Ben basbaya alegori yaptığını düşünüyorum. Ama spesifik benzetmelere katılmıyorum. Orclar belli bir millet değil, sadece tüm insanlığın kötü olanları. Çoğunluğu da doğudan tabi.

Sauron Hint olsa bile severdim ya. Öyle müthiş bir karakter. :a:

Sauron>Gandalf>All
Hani ufak bir umut bulursun da tutunursun ya mevzu tamamen o.Yoksa neyin ne olduğu belli zaten.

Demek hala konuşmaya başlamadınız he. İlk fikirleri alalım o zaman. @Smoker @çiköfte

Ben umutlandım gibi. Edith Mary'nin ormandaki dansını fragmana eklemeleri gönlümü fethediyor.
Bir parça Roverandom izi de görebilirdik. Heyecan yaratırdı. Daha teaser ama, yorum yapmamayı tercih ediyorum.
Ben de az önce izledim fragmanı, foruma tam yazacaktım gözüm, ama sen benden çok yaşayacaksın demek ki.
Bir Tolkien 'fangirl'u olarak duygulandım traileri izlerken. Luthien sahnesi içimi bir hoş etti benim de. Melkor-Sauron göndermesi de hoştu. Rohan'in gelişinin tasvirini görmemek ise ayrı bir hoştu. Roverandom'la ilgili filmde bir şeyler olacaktır bence. Tolkien'i canlandıran oyuncuyu severim, ama o minnoş burnuna bir hamle yapabilirdi makyaj ekibi. Ben tatmin oldum yine de, tarafsız bakamiciğim.

Ayrıca Faramir>= Sam>Sauron

Son düzenleme:

Fragmanı güzel görünüyor, ancak sanki Tolkien'in gerçekte yaşadığı şeyler hikayeyi etkilemiş gibi anlatacaklar. Fragmanda Fellowship diyor, bu ilk filme gönderme, ama aynı anda sahnede gerçek arkadaşları var. Yaşanan olayların hikayeye entegre edilmiş olması hoşuma gitmez açıkçası.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık