Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Ope Ope no Mi Hakkinda

Bir ara biri teori olarak Şeytan meyvelerinin virüs gibi bir şey olduğunu, doğaya aykırı olduğunu, Vegapunk'ın da meyveleri cansızlara yedirme teknolojisini geliştirerek bu virüsten kurtulmaya çalıştığı ile alakalı yazmıştı. Yani meyveler yok olursa belki böyle cansızlara yedirilerek olur, öbür türlü yok olmaz bence.

Ope Ope hakkında konuşurken ölümsüzlük kelimesini kullanmaktan kaçınmak iyidir, yanlış intiba uyandırıyor. Ebedi Gençlik ifadesi daha doğru.

Ben de antik silahlardan birinin meyveleri iptal edeceğini düşünüyorum.
Bende aslinda bir kişinin sahip oldugu güçler olduğunu ve 'one piece' bulunduğunda ya da gerçekleştiğinde bu güçlerin tek kişide bir araya geleceğini düşünüyorum. Şeytan meyveleri yani. Şeytan uyanacak gibi bir şey :)) aklımdaki o.
Karasakal da belki de kendini Şeytan falan sanıyor olabilir birden fazla güç kullanabiliyor şu anda. Ama o oyle düşünüyor hatalı olduğunu beyazsakalin Roger in beklediği D. Sen değilsin dediğinde anladım. demek ki güçlerin toplanacağı kişi karasakal değil

3 yılı aşkındır söylüyorum. Seride dinamikleri bozacak, dengeleri değiştirecek 3 meyve var.
1- Su meyvesi- Imu'da olduğunu düşünüyorum.
2- Karanlık meyvesi
3- Şu gorosei'nin bahsettiği ismi değişen meyve.

Benim tahminime göre bu 3 meyve de birbirine göre dezavantajlı. (Birbirilerini nasıl counterladıkları uzun hikaye oraya girmeyeceğim).
Tekrar söylüyorum şeytan meyvelerinin 800 yıldan da önce var olduğuna dair bir kanıtımız yok. Benim fikrim bu savaş esnasında ileriye dönük planlarında D' ırkına mensup insanlar gelecekteki savaşı kazanabilmek adına güçlü olanları kendilerini feda edip Şeytan meyvelerini ortaya çıkardılar. Serinin en büyük dinamiğinin arkasındaki trajediyi durdurup insanları mutlu edecek.(Smile meyvesi de buna dahil)
Bir antik silah olduğunu düşünüyorum. Tabii uzak bir ihtimal, ama belli de olmaz.
Luffy dünyanın sonunda herkesi mutlu edecekken Smile'meyvesini edemezse bi eksiklik olur.

İnsan yapımı olduğunu sanmıyorum, o hâlde Antik Zoan meyveleri nasıl çıktı ortaya? Anka Kuşu görmeyen insanlar bu meyveyi nasıl var edebilir?

Elbet kendisinin bildiği sırlar da vardır. Ama Dof'un eski Tenryuubito olduğunu belirtmişsin. Bu bilgiye bu şekilde ulaştıysa, kadimler de kesinlikle biliyordur.
Öyleyse meyveyi ciddiye almıyorlar. Ya da meyve için anti bir güç var ellerinde tehlike sezmedikleri için kullanmiyorlar

Bir ara biri teori olarak Şeytan meyvelerinin virüs gibi bir şey olduğunu, doğaya aykırı olduğunu, Vegapunk'ın da meyveleri cansızlara yedirme teknolojisini geliştirerek bu virüsten kurtulmaya çalıştığı ile alakalı yazmıştı. Yani meyveler yok olursa belki böyle cansızlara yedirilerek olur, öbür türlü yok olmaz bence.

Ope Ope hakkında konuşurken ölümsüzlük kelimesini kullanmaktan kaçınmak iyidir, yanlış intiba uyandırıyor. Ebedi Gençlik ifadesi daha doğru.

Meyvelerin kendi bilinci olduğunu düşünüyorum. İnsan davranışlara göre meyve bile var, Tsuru'nun çamaşır asma meyvesi gibi. Mamut, Dragon, Anka Kuşu gibi meyveleri insan eliyle yapamazsın.

Öyleyse meyveyi ciddiye almıyorlar. Ya da meyve için anti bir güç var ellerinde tehlike sezmedikleri için kullanmiyorlar

İnan pek mantığım almıyor kadimlerin davranışlarını, belki ileride detaylandırıldığında mantıklı gelir.

İnsan yapımı olduğunu sanmıyorum, o hâlde Antik Zoan meyveleri nasıl çıktı ortaya? Anka Kuşu görmeyen insanlar bu meyveyi nasıl var edebilir?
İnançsal ya da dinsel bir tören olabilir. 800 yıl önce olan olayı bilmiyoruz fakat, 800 yıl önce yaşanan olayı da tetikleyen bir şey vardır muhtemelen.
Ben özellikle 1043'den itibaren, meyveye anlam yüklemesi üzerine meyveler konusunun arkasında ki hikayeyi çok gözardı ettiğimize tekrardan emin oldum.

İnançsal ya da dinsel bir tören olabilir. 800 yıl önce olan olayı bilmiyoruz fakat, 800 yıl önce yaşanan olayı da tetikleyen bir şey vardır muhtemelen.
Ben özellikle 1043'den itibaren, meyveye anlam yüklemesi üzerine meyveler konusunun arkasında ki hikayeyi çok gözardı ettiğimize tekrardan emin oldum.

Bu dünyayı çok iyi gözlemleyen ve geçmişini bilen birileri yarattı bence bu meyveleri. Gezegenin de, bizim gibi varsayıyorum, 4'te 3'ü suyla kaplı olduğu için bunu antisi olarak düşündüler. Ardından meyveler bilinç kazandı ve Karanlık meyvesi, kapı kapı meyvesi gibi mantık sınırlarını zorlayan meyveler türedi.

Belki de bu 2 meyve de bir mantık içerisinde yapılmıştır. Kapı meyvesiyle farklı boyutlar arasında seyahat düşünülmüştür. Karanlık meyvesi ise bütün meyveleri toplamak için üretilmiştir. Belli olmaz.

Bu dünyayı çok iyi gözlemleyen ve geçmişini bilen birileri yarattı bence bu meyveleri. Gezegenin de, bizim gibi varsayıyorum, 4'te 3'ü suyla kaplı olduğu için bunu antisi olarak düşündüler. Ardından meyveler bilinç kazandı ve Karanlık meyvesi, kapı kapı meyvesi gibi mantık sınırlarını zorlayan meyveler türedi.
Aynen öyle her çeşit ağacın meyvesine irade verdiler. Bu meyve ağaç üzerinde yıllarca kendine en yakın olan şeyi seyredip durdu. Bilinç kazandı ve adaptasyon sağladı. Örneğin Volkanın yakınlarında olan bir meyve sürekli volkan patlaması üzerine Magma meyvesi oluştu. (allahım nasıl sallıyorum ama) Bu arada sallama işinden ziyade geçenlerde gördüğüm önemli bir detayı da paylaşayım. Nasıl Enma'dan Oden aurası yayılıyorsa meyvelerden de eski sahiplerinin Aura'sı yayılıyor. Mesela Sabo meyveyi alır almaz hiç görmediği Ace'in kullandığı yetenekleri kullanıyor. Ve bu kısım en önemlisi bununla alakalı konu açacağım. Şeytan meyveleri içinde bulunan yeteneğin tadını alıyor. Mesela Ennies Lobi'de sabun meyvesi ve Zürafa meyvesinin yenilmesi esnasında tadının çok kötü olduğunu savunmuşlardı. Fakat Luffy meyveyi yerken tadında bir gariplik sezmiyor. Bu da reçine ya da bal meyvesi gibi bir meyve olma ihtimalini arttırıyor.

Doffy, kişilik naklinin peşindeydi. Yani ruh değişimi. Bununla dünyaya hükmedip hazineye sahip olacaktı. Nihai güçten insanların düşlediği olarak bahsediyor. Bunun hakkında çokça konuştuğum için tekrara girmeyeceğim. Sadece nihai gücün kullanılmasına karşıyım. Sebep her ne olursa olsun. Cora-san bunun için ölmedi. Luffy'e yakışacak bir şeyde değil.

Sitede kimin söylediğini hatırlamıyorum ancak " bu güç kötü karakterlerin isteyeceği bir güç anca onlar peşine düşer. " demişti. Bana göre olması gerekende bu. Doffy söke söke almaya çalıştı, Law'ı sadık adamı yapmaya çalıştı, düşman oldu tüm yolları denedi yine de olmadı.

• Like
Tepkiler: Law
Doffy, kişilik naklinin peşindeydi. Yani ruh değişimi. Bununla dünyaya hükmedip hazineye sahip olacaktı. Nihai güçten insanların düşlediği olarak bahsediyor. Bunun hakkında çokça konuştuğum için tekrara girmeyeceğim. Sadece nihai gücün kullanılmasına karşıyım. Sebep her ne olursa olsun. Cora-san bunun için ölmedi. Luffy'e yakışacak bir şeyde değil.

Sitede kimin söylediğini hatırlamıyorum ancak " bu güç kötü karakterlerin isteyeceği bir güç anca onlar peşine düşer. " demişti. Bana göre olması gerekende bu. Doffy söke söke almaya çalıştı, Law'ı sadık adamı yapmaya çalıştı, düşman oldu tüm yolları denedi yine de olmadı.
Kişilik nakli mi? Gençlik ameliyatı olmasın o :artiz: ölümsüz olma peşinde değilmiydi. Doffy sama
"
Ope Ope no Mi
https://onepiece.fandom.com/tr/wiki/Ope_Ope_no_Mi#articleComments

Ope ope no Mi: Kullanıcı nesnelerin yerleştirme ve oryantasyon üzerinde tam kontrole sahip kullanıcı bir küresel boşluk veya "oda" oluşturmanıza olanak veren bir Paramecia tipi Şeytan Meyvesidir.
Law meyvesi sayesinde gençlik ameliyatı yapabilir. Ama bu operasyonu yapan kişi ölür.

Doflamingo bu meyve ye sahip olsaydım marijonedeki kutsal ejder hazinesine sahip olup dünyayı yok edebileceği belirtmiştir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık