Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece'teki Tüm Karakterlerin Güç Sıralaması

Bu Tiermaker işi fena tetikledi beni, saatlerdir uğraşıyorum. Şöyle bir şey çıktı ortaya, gruplar da kendi içinde sıralamalı:

Fazla kalabalık olmasın diye Beyazsakal Korsanları, Karasakal Korsanları ve Devrim Ordusu gibi gruplardan çok kişi almadım, bunun bir de daha bol karakterlisini yapacağım sanırım. Onu da atarım başlığa.

Bu arada @TiksavLee 'nin oluşturduğu şablon listeden karakter seçme açısından epey kullanışlı oldu. Şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Eline sağlık Prime Hallerine göre yaptıysan Prime Garp Denizcilerin zirvesi olarak en tepededir. Bende bir liste yapıyorum şuanda yakında paylaşırım

Eline sağlık Prime Hallerine göre yaptıysan Prime Garp Denizcilerin zirvesi olarak en tepededir. Bende bir liste yapıyorum şuanda yakında paylaşırım
Prime hallerine göre almadım ya, güncel Garp'ı o şekilde yerleştirdim.

Ben özellikle carrot için yazmıstım. Nami,usopp,robin,chopper gibi isimlerin üstünde olması, brook'la aynı klasman olması falan garip geldi.
Carrot için pek tartışma olacağını düşünmemiştim ben ya, Whole Cake Island'da Nami ve Chopper'a kıyasla daha ciddi rakiplerle yüzleşmişti ki Nami ve Chopper'ı birkaç sefer kurtardığını da hatırlıyorum hızlı refleksleri sayesinde. Pedro da Carrot'ın gücüne kefil oluyordu zaten.

Bu Tiermaker işi fena tetikledi beni, saatlerdir uğraşıyorum. Şöyle bir şey çıktı ortaya, gruplar da kendi içinde sıralamalı:

Fazla kalabalık olmasın diye Beyazsakal Korsanları, Karasakal Korsanları ve Devrim Ordusu gibi gruplardan çok kişi almadım, bunun bir de daha bol karakterlisini yapacağım sanırım. Onu da atarım başlığa.

Bu arada @TiksavLee 'nin oluşturduğu şablon listeden karakter seçme açısından epey kullanışlı oldu. Şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
İyi bir liste olmuş. Eline sağlık.
Garp, Roger ve Wb'nin yeri pek olmamış sanki. Çok değil şu iki sayfa arasında 15 bölüm falan var. Diğer yonkolar bu iki yaşam formu ile aynı tierin canlıları gibi durmuyorlar, bence.

Sulong Carrot gayette aşıyor knk Nami, Chopper'ı
Zeus ve monster point düşündürüyor ama olabilir.
Garp, Roger ve Wb'nin yeri pek olmamış sanki. Çok değil şu iki sayfa arasında 15 bölüm falan var. Diğer yonkolar bu iki yaşam formu ile aynı tierin canlıları gibi durmuyorlar, bence.
o biraz karşılaştığın rakip ile de alakalı. Wb roger'la kılıc tokusturamadı, shanks ile gok yarıldı, oden ile ise sadece sert bir rüzgar oluştu.

Zeus ve monster point düşündürüyor ama olabilir.

o biraz karşılaştığın rakip ile de alakalı. Wb roger'la kılıc tokusturamadı, shanks ile gok yarıldı, oden ile ise sadece sert bir rüzgar oluştu.
Yonkolar birbirine denk sayılır(Wb hariç)
Bu yüzden karşılaştıklarında 500 bölüm öncesiyle benzer etki oluştu. Fakat Wb ve Roger karşılaşması bambaşka bir hava verdi bana açıkçası.

Teşekkür ettim. İki kişi için ayrı tier açmak istemedim ya. Newgate'i zaten prime haliyle değil Marineford Savaşı'ndaki haliyle düşünmüştüm ki o zamanlar bile kendisinin Dünya'nın en güçlüsü olduğu söyleniyordu ama muhtemelen diğer imparatorlardan çok da fazlası yoktu. Bir de asıl içine düşerek düşünmeyi sevdiğim kısımlar az kişinin olduğu seviyeler değil, genelde süpernova ve onların biraz aşağısı seviyelere fazla mesai harcıyorum bu listelerde.

Bu arada yerleştirmede en sıkıntı çektiğim karakterler Dokuz Kın'ın zamanda atlama yapan üyeleri oldu. Kin'emon, Kanjuro, Raizo ve Kikunojo'nun yerlerini belirlemek çok zor.

Teşekkür ettim. İki kişi için ayrı tier açmak istemedim ya. Newgate'i zaten prime haliyle değil Marineford Savaşı'ndaki haliyle düşünmüştüm ki o zamanlar bile kendisinin Dünya'nın en güçlüsü olduğu söyleniyordu ama muhtemelen diğer imparatorlardan çok da fazlası yoktu. Bir de asıl içine düşerek düşünmeyi sevdiğim kısımlar az kişinin olduğu seviyeler değil, genelde süpernova ve onların biraz aşağısı seviyelere fazla mesai harcıyorum bu listelerde.

Bu arada yerleştirmede en sıkıntı çektiğim karakterler Dokuz Kın'ın zamanda atlama yapan üyeleri oldu. Kin'emon, Kanjuro, Raizo ve Kikunojo'nun yerlerini belirlemek çok zor.
Aşağı indikçe verilen emek belli oluyor zaten. Alt kısmı ayarlamak gerçekten zor. Yaptığına benzer bir şey yapayım diye uğraşayım demiştim ama içim sıkılmıştı. Özellikle B+ ve aşağısı tam bir cehennem shshshsj
Geleceğe giden kınlar çok büyük soru işareti. Fakat kalanlar için koyduğun yerler baya iyi durmuş.

0- Xebec (Garp ve Roger'a karşı 1v2 attı ve nerdeyse ikisini de öldürdü)
1- Roger
2- WB (Prime)
3- Kaido
4- Garp (Prime)
5- Akainu
6- Big Mom
7- Shanks (Hiçbirşey görmedik bişey bilsek de yorumlayabilsek)
8- Teach (Son hali hepsinden güçlü olur)
9- Amiraller
10- Sağkollar

Seviyesi bilinmeyenler: Dragon, Im, Mihawk.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık