Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece'teki Tüm Karakterlerin Güç Sıralaması

Yaralı halde g4 açan Luffy = Yaralı Kata ancak Sağlam halde g4 açan Luffy - Yaralı Doffy eşit değil birbirine.Bunları da düşün istersen.Birde üzerine Doffy’nin Law ve diğer adamlara karşı birden çok rakiple dövüşmüş olması var arc içinde.Kata geldi sadece Luffy’e odaklandı.
Luffy'nin yaralı ya da yarasız bir şekilde Kata'ya k.haki kaybı eksikliğinde üstünlüğü yok.Adam kendini topladıktan sonra g4ü dövüyor.Öyle dediğin gibi uzaklaştırma da değil sadece.Baya baya kan alıyor döve döve heriften.Doflamingo ise çizik atamıyor g4 formuna.Kata da 3 saat boyunca karnı deşilmiş bir biçimde,kan kaybederek dövüştü Luffy'le bu arada :D

Şimdi şu da var.Luffy için g4 ile böyle bir seviye biçmek zor değil kolay.Ama dediğin gibi hakisi bitti ipten döndürüldü senaryo olayını işin içine katarak seviye belirlemesi zor.O şekilde seviye belirlediğimizde g4 ile bile Kata ve Doffy’den zayıf.Ama g4 süresi içinde bu ikisinden güçlü genel toplamda ise yeniliyor.O bakımdan net bir ortalama vermek seviye biçmek zor.O dakikalık süredeki halini baz almak zorunda kalıyoruz yani hakisi bitene kadar.Şimdi içten patlatma ve g4 ile hakisi bitmeden bir amirale üstün gelir ve yenebilir.Yada tam tersi olur üstün gelir ama hakisi biter sağ kollarda olduğu gibi.Şimdi adam çizmeden süresi dayanacak mı dayanmayacak mı ben bunu bilemem ki.O bakımdan yener mi yenmez mi ile değil G4 açtığında artık üstün gelip gelmeyeceğine göre veriyorum amiralle kıyas seviyelerini.İçten patlatma hakisini de dikkate alarak.
G4'ün süresi yetmedikten, hakisi yetmedikten sonra üstünlük kurmasının bir manası var mı? Dof'a da üstünlük kurdu ama Dof kazandı o dövüşü. Katakuri'ye de üstünlük kurdu ama Katakuri kazandı o dövüşü. Ben bir sonraki arc yendiği rakibin seviyesine geldiğini hesap ediyorum genelde.

Yoo hepsi aynı seviyede değil bence de :D
Tabi. Hepsi aynı seviyede değil ama aralarında çok ufak farklar var dimi ? :)

Ryuma - Roger - Newgate - Ss Luffy - Ss Teach - Yaşasaydı ss Ace
Xebec - Garp - Rayleigh - Sengoku - Kong - Kaido - Linlin - Ss Zoro
Akainu - Aokiji - Mihawk - Shanks - Dragon - Oden
Beckman - Marco - Fujitora - Greenbull - Weevil
Katakuri - King - Gaban - Sabo

Luffy'nin yaralı ya da yarasız bir şekilde Kata'ya k.haki kaybı eksikliğinde üstünlüğü yok.Adam kendini topladıktan sonra g4ü dövüyor.Öyle dediğin gibi uzaklaştırma da değil sadece.Baya baya kan alıyor döve döve heriften.Doflamingo ise çizik atamıyor g4 formuna.Kata da 3 saat boyunca karnı deşilmiş bir biçimde,kan kaybederek dövüştü Luffy'le bu arada :D
Ben oraya denklemi yazmışım.Topkek aksine eşit olmadıklarını göstermişim dressrosa arcta.Hala performans diyorsun neden olabilir acaba:hmm:Başka söze gerek yok.

G4'ün süresi yetmedikten, hakisi yetmedikten sonra üstünlük kurmasının bir manası var mı? Dof'a da üstünlük kurdu ama Dof kazandı o dövüşü. Katakuri'ye de üstünlük kurdu ama Katakuri kazandı o dövüşü. Ben bir sonraki arc yendiği rakibin seviyesine geldiğini hesap ediyorum genelde.

O mantık her rakibi için geçerli değil.O mantık 2 sene öncesi için çalışıyordu.2 sene önce eğitim ve g4 gibi şeyler olmadığı için her dövüştüğü rakipte güç seviyesini vitese takar gibi arttırarak gidiyordu.Şu an o kadar basite indirgemek doğru değil.Dediğim gibi süre - limit çok haki kullanmak gibi birden fazla parametre var.Güçlü bile olsan doğru taktik olmayınca vs kaybedebilirsin.

Son aldığı içten patlatma power up ile Kaido bekle beni diyor Luffy.Nasıl amirali yenemeyecek ? Önceden bile şansı vardı.Luffy Alabasta'da kendinden güçlü Croco'yu ve kendinden güçlü rakipleri bile yenmiş bir adam.Patlatma power up + G4 ile amiral artık yenilmekten kaçamaz.Kaido için hazırlanıyor amiralden üst hedef.

Araya sıkıştırma yok.Oden'in dövüştüğü sıralardaki Kaido'yu gördük gayet güçlü.Kafa tutabilmek için sağlamından komutan etmen lazım.Moria bunu yapmış sonrasında güçten çok düşmüş.Crocodile de öyle hayata küsmüş ve kolunu da kaybetmiş.Gördüğümüz hallerini değil nam saldıkları bu hallerini baz aldım.

Lucci Cp0 lideri şu anda.Mantıksız gelmiş olabilir ama adamın zoanı öyle çalışıyor.Ne kadar eğitim o kadar güçlenme yırtıcı zoanda.

Cp0 Law-Sezar herkesin üçbuçuk attığı bir yapılanma.Karasakal korsanlarını geri vitese takmışlar.Bunları neden benden başka veri olarak kabul eden olmuyor bilmiyorum ama durum böyle.Şu an Lucci amirallerle dövüşebilecek kadar güçlü olmalı.

Katakuri konusuna gelince.Luffy bu adamla dövüşürken çağ falan atlamadı öyle bir algı nasıl oluşmuş.Adam Kata'yı yeneceğini biliyor ama bunu fırsat olarak görmeliyim diyerek geleceği görmeye çalışıyor Kata üzerinden.Seni yenerim ama tam gücünde gel bakalım yorarak yenmeyeceğim geleceği görerek yeneceğim diyor.Farklı bir alanda gelişim sağlayarak yenmek istiyor.Yoksa zaten yenebileceğini anlamış.Haki - bilek gücü olarak vs bir power up almasına gerek yok adam karşısında.G4 o dövüşte icat edilmemiş.Dövüşe tekrar bakmanı tavsiye ederim Luffy neler söylemiş.
Lucci 2 yıl önce bile 280-290 milyonluk adamlara denkti zaten. Daha aşağısı olmazdı.

Pekoms gibi adamlar yonkou adamı olduklarından en az 50 milyon fazla ödül alıyorlar. Pekoms 330 milyonluk bir adam değil yani Kaptan olsa, 280 milyonluk bir adam diyebiliriz. Tamago'nun Pedro'dan güçsüz olması gibi Tamago normalde 379 milyonluk adam, Pedro 382 milyon. Pedro kıl payı daha güçlü yani mantığı görebildin mi?

Haki konusu Oda'nın sıvaması olsada, son sayılardaki açıklamaya göre Zoro , Alabasta'da bile silahlanma hakisi kullanmış yaşlı Hyo'nun açıklamasını unutulmasın. Zoro, Daz Bones'ı haki kullanarak yendi yani. Yani Luffy'de dövüşlerinde pekala haki kullanmıştır, mantıken bunun olması doğru olan, hakiyi bilmeden hakiyi kullanabiliyorsun çünkü.

Seride 2 yıl önce KOKA EFEKTİ YOK DİYE güçsüz sanılıyor bu adamlar ama bilmedikleri şey şu Luffy'nin Lucci'ye sergilediği veya Croco'ya sergilediği irade ya da Moria'ya sergilediği irade bambaşka bir seviye, bunları tutupta dandik Px robotlarıyla kıyaslayamayız yani. Px'ler atlama sonra 88,92 milyonluk adamları yani 100 milyonun altında olan adamları avlıyorlar gösterilen. 88 milyonluk adama tek atması buna örnek gösterilebilir. Ama 100 milyon üstü adamları alması biraz zor şuanki şartlarda. 2 yıl önceki tayfa vs Px olayınıda bu bağlamda abartmaya gerek yok, çünkü Franky'nin bizzat sözü var '' Lucci orada hasırşapkayı tutmasaydı bazılarımız ölürdü '' diye. Px denilen robot tayfadan hiç kimseyi götürememişken, Lucci bazılarını öldürecek seviyede dendi, hatta Luffy gücünü iyi gördü ve '' Tayfamı öldürürsün '' dedi.

Birde şu her tekniğin aynı olma mevzusu var. Hannibal'a atılan Jet gattling ile Lucci'ye atılan arasında dağlar kadar fark var yahu, belli oluyor bu ışıltıdan, ne diyelim yani Hannibal > Lucci mi diyelim bu mantıkla? Hannibal Jet Gattling'e dayandı wowww diyelim geçelim yani, bu kadar basit değil. Her teknik aynı şekilde abanılmıyor, evet genel olarak teknikler üzerinden güç kıstası yapabiliriz ama her zaman geçerli değil bu.

Oda seride belli bir mantıkla güç dengesi kuruyor, bazı yerlerde hata varmış gibi gözüküyor sadece, yoksa sanıldığı gibi değil yani olay.

2 yıl önce 2 schi indirmiş, enies lobby impel down basmış Luffy'i hangi mantıkla 2 yıl sonra gördüğümüz her karakterin altına koyiyimki ben? Bunları yapan adam LOGİA DIŞINDA 400 milyonu zaten hakediyor rahatlıkla. Yani tamam 2 yıl önceki Luffy'den güçlü bir sürü karakter gördük yeni dünyada ama hepsi için geçerli değil bu.

Şu gelişim mevzusuda net, bunun potansiyel ile pek alakası yok, yırtıcı zoanım var dedi adam '' Ne kadar çalışırsam o kadar güçlenirim '' dedi, adam zoandan dolayı EN AZ 1-0 önde başlıyor zaten güçlenme yolunda, zoanı sayesinde çok potansiyeli olmasa bile HIRSLANMIŞ ve gayette baya güçlenmiştir, bunda anlaşılmayacak birşey yok yani. Oda boşuna karaktere bu lafı söyletmedi bence, gayette Lucci'nin önünü açmak için söyledi.

Lucci 2 yıl önce bile 280-290 milyonluk adamlara denkti zaten. Daha aşağısı olmazdı.

Pekoms gibi adamlar yonkou adamı olduklarından en az 50 milyon fazla ödül alıyorlar. Pekoms 330 milyonluk bir adam değil yani Kaptan olsa, 280 milyonluk bir adam diyebiliriz. Tamago'nun Pedro'dan güçsüz olması gibi Tamago normalde 379 milyonluk adam, Pedro 382 milyon. Pedro kıl payı daha güçlü yani mantığı görebildin mi?

Haki konusu Oda'nın sıvaması olsada, son sayılardaki açıklamaya göre Zoro , Alabasta'da bile silahlanma hakisi kullanmış yaşlı Hyo'nun açıklamasını unutulmasın. Zoro, Daz Bones'ı haki kullanarak yendi yani. Yani Luffy'de dövüşlerinde pekala haki kullanmıştır, mantıken bunun olması doğru olan, hakiyi bilmeden hakiyi kullanabiliyorsun çünkü.

Seride 2 yıl önce KOKA EFEKTİ YOK DİYE güçsüz sanılıyor bu adamlar ama bilmedikleri şey şu Luffy'nin Lucci'ye sergilediği veya Croco'ya sergilediği irade ya da Moria'ya sergilediği irade bambaşka bir seviye, bunları tutupta dandik Px robotlarıyla kıyaslayamayız yani. Px'ler atlama sonra 88,92 milyonluk adamları yani 100 milyonun altında olan adamları avlıyorlar gösterilen. 88 milyonluk adama tek atması buna örnek gösterilebilir. Ama 100 milyon üstü adamları alması biraz zor şuanki şartlarda. 2 yıl önceki tayfa vs Px olayınıda bu bağlamda abartmaya gerek yok, çünkü Franky'nin bizzat sözü var '' Lucci orada hasırşapkayı tutmasaydı bazılarımız ölürdü '' diye. Px denilen robot tayfadan hiç kimseyi götürememişken, Lucci bazılarını öldürecek seviyede dendi, hatta Luffy gücünü iyi gördü ve '' Tayfamı öldürürsün '' dedi.

Birde şu her tekniğin aynı olma mevzusu var. Hannibal'a atılan Jet gattling ile Lucci'ye atılan arasında dağlar kadar fark var yahu, belli oluyor bu ışıltıdan, ne diyelim yani Hannibal > Lucci mi diyelim bu mantıkla? Hannibal Jet Gattling'e dayandı wowww diyelim geçelim yani, bu kadar basit değil. Her teknik aynı şekilde abanılmıyor, evet genel olarak teknikler üzerinden güç kıstası yapabiliriz ama her zaman geçerli değil bu.

Oda seride belli bir mantıkla güç dengesi kuruyor, bazı yerlerde hata varmış gibi gözüküyor sadece, yoksa sanıldığı gibi değil yani olay.

2 yıl önce 2 schi indirmiş, enies lobby impel down basmış Luffy'i hangi mantıkla 2 yıl sonra gördüğümüz her karakterin altına koyiyimki ben? Bunları yapan adam LOGİA DIŞINDA 400 milyonu zaten hakediyor rahatlıkla. Yani tamam 2 yıl önceki Luffy'den güçlü bir sürü karakter gördük yeni dünyada ama hepsi için geçerli değil bu.

Şu gelişim mevzusuda net, bunun potansiyel ile pek alakası yok, yırtıcı zoanım var dedi adam '' Ne kadar çalışırsam o kadar güçlenirim '' dedi, adam zoandan dolayı EN AZ 1-0 önde başlıyor zaten güçlenme yolunda, zoanı sayesinde çok potansiyeli olmasa bile HIRSLANMIŞ ve gayette baya güçlenmiştir, bunda anlaşılmayacak birşey yok yani. Oda boşuna karaktere bu lafı söyletmedi bence, gayette Lucci'nin önünü açmak için söyledi.

O mantık doğru bende daha önce söylemiştim.Yani kabaca 650 milyon ödül almış bir adam Perospero ile denk.Ödülü tek başına almış ise.

Tabii bu ödüller konusunda kafa karıştırıcı nokta o kadar güçlü olmalarına rağmen Ace ve Sabo'nun ödülünün gücüne göre düşük olması.Yaşla ilgili mi diye düşündürüyor.Luffy de ne yapsa 400 üstü vermediler ilk yarıda.Yani hakkaten sansasyonel imparator mekanı basmak gibi şeyler dışında genç karakterlere 1 milyar civarı vermiyor olabilirler.

Px Luffy haricindeki tayfa üyelerinden güçlüydü.Ancak şöyle bir farkla.Tayfa biraraya gelse Luffy olmadan tek Px indirebilirlerdi ama 2 yıl evvel biraraya gelseler Lucci'yi bence indiremezlerdi Luffy olmadan.

Her vuruş aynı değil.O da doğru.Saitama'nın ciddi yumruk ve basit yumrukları gibi o mesele.Adamına göre nasıl vurduğu değişiyor jet pistol bile.

Lucci'nin meyvesi fiziksel güç kasmaya müsait olduğu için gayet güçlenebilir.Haki de koyduysa üstüne tamam.Adam marangozken bile 4k douriki olmuş durduğu yerde.Ölçen adam eskisine kıyasla güçlendi diyor.Geçmişteki hali daha zayıfmış yani E.Lobby arcında bile.Sürekli güçlenen bir karakter bu.Birde sürekli meyve açıp antrenman yapsa düşünün işte.Bunları hesaba katmıyorlar.

Mr1 Shishi Sonson > Kaku Shishi sonson
Lucci Jet Gatling Gun > Sandersonia&Marigold Jet Gatling Gun
Teach Jet Pistol > Hyouzou Jet Pistol

Gibi gibi çoğaltılabilir aslında bu konuda hak veriyorum.

Ben oraya denklemi yazmışım.Topkek aksine eşit olmadıklarını göstermişim dressrosa arcta.Hala performans diyorsun neden olabilir acaba:hmm:Başka söze gerek yok.

O mantık her rakibi için geçerli değil.O mantık 2 sene öncesi için çalışıyordu.2 sene önce eğitim ve g4 gibi şeyler olmadığı için her dövüştüğü rakipte güç seviyesini vitese takar gibi arttırarak gidiyordu.Şu an o kadar basite indirgemek doğru değil.Dediğim gibi süre - limit çok haki kullanmak gibi birden fazla parametre var.Güçlü bile olsan doğru taktik olmayınca vs kaybedebilirsin.
Bunun denklem ile alakası yok diyorum ben.Dof'un yaralı olup olmamasının g4e karşı neden ezildiğini açıklayamayacağı bariz diyorum çünkü.Dof'un gamma yemiş olması G4e neden hasar bile veremediğini açıklamıyor.

Hayır Shiryu şu an en zayıfı aralarında açık ara.

Bunu ben zamanında çok dedim ama Luffy vurup şu Dof'un tayfadaki elamana tek atamadı diye G2 Luffy'e çöp diyorlardi. Ben Lucci'ye vurduğu Jet Gatling ile diğerleri bir değil diyordum ama sallanıyordu. Zaten atakların cizilisinden de anlaşılıyordu bu durum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık