Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece'teki Tüm Karakterlerin Güç Sıralaması

Roger bu yarışta geri kalsa çoktan ölürdü. Ayrıca Roger her ne kadar 50 küsür yaşta KK olsa da onun dönemi ile bu dönem bir değil. Bu dönemde bir yarış var. Roger'ın zamanında KK diye bir ünvan yoktu. Doğal olarak böyle bir amaçta yoktu. Ama şu an bir yarış var.

Ve Roger'ın ölümü ile gösterilen isimler arasında Dof'ta var. Dof, Crocodile, Moriah, Shanks, Mihawk ,Teach aklıma gelen isimler bunlar bir de Dragon'u gördük. Her birinin şu an ki mevkileri ne yapabileceklerini gösteriyor. Dof bu yarışta geride kaldı bariz. O adamlar kadar güçlü olamayacak. Çünkü iradesi o kadar. Karşısına doğrudan o güçleri alamıyor. Benim anladığım budur Manga'dan.
Ben sana potansiyelden bahsediyorum sen oralara gelememiş diyorsun. Ace'de o zaman öldü bu mu yani. Luffy'yi de Aokiji harcasa her şey bitmişti. Herkesin kaderi ana karakter ve yanındakiler gibi olmuyor işte. Ama h. hakin varsa sınırın yok gibi bir şey benimde mangadan anladığım bu yoksa amirallerin h. haki için tepki vermelerinin hiçbir mantığı yok.

Hayat herkese karşı adil değil. Ray Luffy'yi eğitti, tam 1.5 sene düşün kendi 20 yılda yaptığı birikimi 2 senede bir çocuğa aktardı. Kendi kendine dövüşmeyi falan öğrenebilirsin ama boks salonuna giden ve eğitmeni olan çocuk herhalde daha şanslıdır. Senin potansiyelin daha yüksekte olsa ona yenilebilirsin. Bir de salona senin gittiğini düşün. Hancock, Kafa dede veya Dof'un elinden tutan mı vardı?

Ben sana potansiyelden bahsediyorum sen oralara gelememiş diyorsun. Ace'de o zaman öldü bu mu yani. Luffy'yi de Aokiji harcasa her şey bitmişti. Herkesin kaderi ana karakter ve yanındakiler gibi olmuyor işte. Ama h. hakin varsa sınırın yok gibi bir şey benimde mangadan anladığım bu yoksa amirallerin h. haki için tepki vermelerinin hiçbir mantığı yok.

Hayat herkese karşı adil değil. Ray Luffy'yi eğitti, tam 1.5 sene düşün kendi 20 yılda yaptığı birikimi 2 senede bir çocuğa aktardı. Kendi kendine dövüşmeyi falan öğrenebilirsin ama boks salonuna giden ve eğitmeni olan çocuk herhalde daha şanslıdır. Senin potansiyelin daha yüksekte olsa ona yenilebilirsin. Bir de salona senin gittiğini düşün. Hancock, Kafa dede veya Dof'un elinden tutan mı vardı?
Yahu Luffy eğitim aldı da Luffy belki de 20 küsür yaşında Korsan Kral olacak.Bulundukları deniz için en güçsüz deniz tanımını yapıyorlar. Bunun ben direk haki ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Adamların hakiden haberi yok. Dof eğitim alsa o da olurduya getiriyorsun ama öyle bir şey yok. Ki Luffy'nin bulunduğu şartlar ile Dof'un ki bir değil. Dof zaten hakiden haberdar olunan bir bölgede küçüklüğünden beri gelişime açık bir haldeydi. Meyvesini her şeyini hazırladılar. Adama gül gibi baktılar. Geldiği seviye ortada. Daha fazlası yok. H.haki önemli bir etken ama sınırsız değilsin. İraden ne kadar ise o kadar sınırsız olursun. Ama Dof'un irade bu kadar işte. O yüzden bu noktaya kadar gelişebildi. Öyle Shanks ya da Kaido'nun gücüne erişebilecek bir potansiyel bekleme Dof'tan.

H.haki açması bir şeyleri kanıtlar. Ama bugün h.haki seviyeleri arasında da fark var. Shanks ile Dof'un h.hakisi bir mi? Ki bugün h.haki direk eğitimle olabilecek bir şey değil. Kişinin ruhuyla alakalı.

Son düzenleme:
Dragon, teach, kaido, shanks, garp
Sengoku, bigmom,akainu
Kizaru, aokiji, rayleigh, mihawk, fujitoro, sabo, marco, ban backman...

1 - Roger - genç Garp - Genç WB
2 - Kaido
3 - Shanks - Teach - Dragon - BM
4 - Mihawk - Akainu
5 - Kizaru - Aokiji - Fujitora - Ryokugyu
6 - Marco - Beckman - Katakuri -

A

Roger&Wb

B

Kaido

C

Dragon
Shiki
Garp&Sengoku
Shanks&Mihawk
Rayleigh
Big Mam
Teach

D

Kizaru
Sakazuki&Kuzan
Ryokugyu
Fujitora
Edward Weevıl( Fazlası çıkarsa şaşırmam. Duruma göre C ve D'nin arasında bir klasmanda yer alabilir)
Shiryuu
Shogun

E

Beckmann
Marco
Katakuri
King (bu klasmandaki karakterler duruma göre D klasmanına terfi edebilir)
Enel

F

Smoothie
Queen
Mingo
Kuma
Jozu
Kraker
Jack

G

Sabo ( Ilerde yukarı çıkar çakma Ace)
Zoro
Luffy
Kid (Sadece beklenti)

H

Jinbe
Inu&Neko (uzuvlarını kaybetmeleri nedeniyle)

J

X-Drake
Urouge
Croco
Apoo
Hawkins
Law
Hancock
Cavendish
Sanji
Magellan (İki yıl sonra)

K

Killer
Vergo
Pica
Ivankov (gücü kestirilemeyen ender karakterlerden. Çok güçlü izlenimi vermiyor ama zor durumlardan kurtulmasını çok iyi biliyor. Bir alta yazsam ayıp olacak gibi hissettim)

L

Sai
Bartolomeo
Ceasar
Kinemon
Bege
Bonney

M

Smoker
Franky

Gerisi çok da mühim değil.

Son düzenleme:
A

Roger&Wb

B

Kaido

C

Dragon
Shiki
Garp&Sengoku
Shanks&Mihawk
Rayleigh
Big Mam
Teach

D

Kizaru
Sakazuki&Kuzan
Ryokugyu
Fujitora
Edward Weevıl( Fazlası çıkarsa şaşırmam. Duruma göre C ve D'nin arasında bir klasmanda yer alabilir)
Shiryuu
Shogun
Enel (normalde goro goro ile olması gerektiği yer)

E

Beckmann
Marco
Katakuri
King (bu klasmandaki karakterler duruma göre D klasmanına terfi edebilir)

F

Smoothie
Queen
Mingo
Kuma
Jozu
Kraker
Jack

G

Sabo ( Ilerde yukarı çıkar çakma Ace)

H

Zoro
Luffy
Kid (Sadece beklenti)

J

Jinbe
Inu&Neko (uzuvlarını kaybetmeleri nedeniyle)

K

X-Drake
Urouge
Croco
Apoo
Hawkins
Law
Hancock
Cavendish
Sanji
Magellan (İki yıl sonra)

L

Killer
Vergo
Pica
Ivankov (gücü kestirilemeyen ender karakterlerden. Çok güçlü izlenimi vermiyor ama zor durumlardan kurtulmasını çok iyi biliyor. Bir alta yazsam ayıp olacak gibi hissettim)

M

Sai
Bartolomeo
Ceasar
Kinemon
Bege
Bonney

N

Smoker
Franky

Gerisi çok da mühim değil.
Garp'ı Kaido'nun yanına çek, Shiryuu'yu sağ kollara indir, Enel'i de aşağı indir, Luffy'i Sabo'nun yanına çek, Killer'ı bir üste al, F kategorisini ikiye böl ve altına imzamı çakayım :good:

Edit: Smoker'da çok aşağıda olmuş, L kategorisine alalım onu da. Franky'i de M'ye alalım N'ye gerek yok.

100 KK
97 WB
92-95 Yonkou
85-90 Akainu ve Dier amiraller
83-87 Yonkou 1. adamları
70-80 Yonkou 2.,3.,4, adamlar + Luffy + Doflamingo + Jinbei gibi adamlar.
60-70 Kalibresi belli karakterler= Law- Kid - Zoro - Bege falan
55-65 Cavendish, Smoker, Bartolomeo, Franky

Roger 100
Wb 99
Garp 97

Kaido 96
Shanks 95
Dragon 95
Linlin 94

Akainu 92
Kizaru 91
Aokiji 91
Ishoo 90

Marco 89
Beckman 89
Katakuri 88
Yami Teach 88

Doflamingo 87
Ace 87
Jozu 86
Smothie 86

Jack 85
Cracker 85

Vista 83
Nekomamushi 83
Inurashi 83
Luffy 83
Kuma 83
Kid 83

Rob Lucci 82
Jinbei 81
Crocodile 81

Law 79
Drake 78
Apoo 78
Vergo 77
Hawkins 77
Roronoa Zoro 77
Killer 77

Bege 75
Kaku 75
Jyabura 74

Sanji 73
Pedro 73
Smoker 73
Tamago 73

Barto-Sai 72

Shogun Franky 71
Oars 71
Rob Lucci(2 sö) 70
.
.
.

Zoro ve Sanji gibi karakterleri şuana kadar gördüğümüz gücü üzerinden değerlendirdim. O yüzdendir ki Sanji koka yapmadığından Jyabura'nın altına attım.
Aynı şekilde Zoro'yu Asura olmadan düşündüm.

Doflamingo-Luffy kıyaslamasını önceden çok yaptım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık