Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece'te Gerçekleşmesinden En Çok Korktuğunuz Senaryo

One Piece'te Olmasından En Çok Korkuğunuz Senaryo Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    146
Öncelikle güzel konu olmuş eline sağlık.Benim şuan seride en korktuğum iki şey gizemlerin açıklanmaması ve reenkarnasyon.Özellikle reenkarnasyona ayrı başlık açmak lazım.Hemen hemen her Shonen serisinde rastladığımız Japon'ların fetişine dönmüş birşey reenkarnasyon.Çoğu serinin gidişatına uymaması ve hikayenin içine etmesi de konseptin eksilerin arasından bana göre en büyüğü.

Reenkarnasyon, bu en çok çekindiğim kısım. O kadar emeği hiç etmek demek.

Edo tensei, gördüğümüz şekilde olmaz. En azından Naruto'daki kadar karın ağrısı olmaz.

Uçuk güçler, şonen kaçınılmazlığı bu. Tabi burada sadece im'den göreceksek np benim için.

Retcon, zaten dünya kadar yedik. Dahası göze batmaz:d

Kopuk hikaye, bu da kaçınılmaz duruyor. 4-5 yılda bitireceğim geyiğini sağolsun.

Sündürme, bu alışkanlığında vazgeçmez Oda. Udon madenleri gibi bölümlerden kaçamayız:d

Gizem, ana hatlarıyla önemli olanlar açıklanır. Ama kılıçtı, mızraktı falan Wano'dan sonra bir beklenti olmamalı. Wano'da ne verirse.

Final, o standart teoriyi işlerse kimseyi tatmin etmeyecektir. Ve her halükarda birçoğumuz tatmin olmayacak gibi hissediyorum.

Aksiyon, tayfa dışında bir aksiyon beklememek lazım. Tayfaya bile çizmiyor peşto...

Karakter hikayesi, birçoğu seri bittikten sonra çıkan zart zurtlar ile öğrenilir. Normal akışta çok zor.

Altyapı, Elbaf'ta 10 bölüm Loki fbsi kitleyecek. Kaçarı yok bunun. Hep beraber hoş geldin bebek Oden diyeceğiz.

Genel olarak reenkarnasyon dışındakiler çok da endişelenmiyor.

Reenkarnasyon, büyük ihtimalle işlenecek arkadaşlar. Hayallerin bitmemesi, iradenin devralınması gibi objelerle bunu belli etti bile Oda.

Edo Tensei beni pek rahatsız etmez. Hatta tam tersi sevinebilirim. Zira bu mangaka Xebec, Roger, Ryuuma gibi adamları anca bu şekilde bize gösterebilir.

Uçuk güçlerden kastımız eğer kozmik güçlerse bunlara da rastlayacağız ileride. Enel'in Ay macerasının boşu boşuna çizilmiş olacağını hiç zannetmiyorum. Zaman Zaman Meyvesi uçuk güç değil midir? En basitinden mesela.

Retcon abartılmadığı sürece rahatsız etmez.

Kopuk hikaye anlatımı bir tık rahatsız edebilir. One Piece'i okuma sebebim hikayesi.

Hikayenin sündürülmesi mangaka'nın en büyük yeteneği zaten.

Bazı gizemlerin açıklanmaması... En midemi bulandıran senaryo bu. Öyle bir küfür ederim ki Oda'ya, nefes alamaz.

Final zaten tatmin etmeyecek kimseyi.

Yeterince aksiyonu zaten yok..

Karakterlerin hikayesi zaten yarım yamalak bırakılıyor.

Altyapısı olmayan karakterler Mugiwara filosu bu tiplerle dolu.

Amaaa gel gelelim ki koca One Piece'te beni yukarıda sayılanlardan daha çok korkutan senaryo. Öyle bir korku ki bu, gerçekleştiği gün hem forumdan affımı isteyeceğim hem de mangayı finale kadar bırakacağım.

Shanks'ın ölmesi...

Son düzenleme:
Olmasına ihtimal vermediklerim, uçuk güçler, edo tensei, arka planı olmayan karakter ve karakter hikâyelerinin eksik kalması. Her ne kadar Oda çoğu tayfa üyesinin orijinlerine pek odaklanmasa da bir şekilde işlenir diye düşünüyorum. Arka planı olan bütün karakterleri göstermeye kalksa zaten klasik yavaşlığı ile mangayı bitmiş olur zaten.

Olabilecek bütün retconların 900lerde Tüm Kek arcı sonu, Wano flashbackleri ve perde arası bilgileri ile gerçekleştiğini düşünüyorum. Orada bir şeyler değişti ama mangaka bir şeyleri netleştirmiş gibiydi.

Aynı şekilde hızlı ve kopuk anlatımdan yana da pek korkum yok.

Yeterince aksiyon olmaması olasılığına karşı kendini hazırlamayan kaldı mı ki? Seriden beklediğim asıl aksiyon Luffy vs Teach'dir, bu dövüş adamakıllı, kafada soru işareti bırakmadan işlense bana yetecek.

Geriye Reenkarnasyon, Gizemlerin Açıklanmamadı ve Finalin Tatmin Etmemesi kaldı. Şimdi eğri oturup doğru konuşalım, hepimiz istemesek de Reenkarnasyon tarzı bir şeye kendimizi hazırladık. Gerek Roger Luffy benzerliği, gerek Poseidon ve Joy Boy muhabbeti derken artık Zaman Çarkındaki gibi bir Reenkarnasyon olsa pek de hayal kırıklığına ugramayacağız bence çünkü bayağıdır bırakılan ipuçları var. Mangaka gene de bu yola girmeyebilir ama girerse de şaşırtıcı olmaz. Hatta Narutodaki reenkarnasyon bile One Piecedekinden daha fazla şaşırtıcı olması lazım. Luffy'e ta ilk bölümden beri yatırım var.

Eleye eleye gittik, kaldı geriye Final ve Gizemler. Buradan ben gizemi seçerim. One Piecein özü gizemdir zaten.

Gecko Moria = Edo Tensei zaten. Moria nın yeteneği bir şekilde bir takım ölüleri ger getirmek için kullanılabilir. O ihtimal daima var. Gerçekleşmesinden en korktuğum senaryo Oda nın ölmesi olur herhalde. Onun dışında ben gizemlerin hepsinin açıklanacağını düşünüyorum. Gaiden yazmak var novel yazmak var herşey açıklanır onda bir sıkıntı yok

Bu seriyi takip etmemin tek sebebi merak uyandıran zengin hikayesi olması.
Eğer kopuk bir anlatım ve gizemlerin açıklanmaması durumuyla karşılaşırsam büyük ihtimal One Piece büyük bir balonmuş der geçerim.

Oden gerçekten bariz bir örnek. Açıklamada da özellikle onu vurguladım zaten. Retconlara sebebiyet verdi karakter. Karakter olarak sevsem de, serideki var oluş şekli rahatsız edici.
Oden karakter olarak sevilesi bir tip bile değil.Wano'da yılanın başına küçükken ezmek varken Roger ile dolaşan adamdan birşey beklenmez.Oden'in fanları Luffy tayfadan birine zarar geleceği halde macerasına devam etse en fazla linçleyen olurlardı kendi sevdikleri karakter aynısını yapmasına rağmen.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık