Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece'e Başlama Hikayeniz Veya One Piece'te Gördüğünüz İlk Sahne

Ben de startv'de görmüştüm fakat o aralar tüplü televizyonumuzun tüpü cortlamıştı :T Belki yarım yamalak izlediğim bi 20 bölüm vardır. Animesini biliyordum ama mangasına başlamam Naruto animesi sayesinde ki onun hikayesi de budur.
Naruto'yu 5-6 sene önce google'da şimşek efekti görsellerine bakarken keşfettim.

Sasuke'nin gif i vardı chuunin sınavında Gaara'ya ilk defa chidori kullanıyordu. Bu ne la dedim böyle yardıra yardıra gidiyor bu derken youtube'da vsleri izlerken buldum kendimi. 1 Haftada ben güncele gelene kadar Orochimaru 3.Hokage'yi öldürdü.

Animeleri az çok biliyordum arkadaşlardan falan ama ilk okuduğum manga Narutodur. Naruto sayesinde de OP'u keşfettim zaten.

Naruto çok güzeldi be. Sanki en pahalısından lux çerez gibiydi. Ama şimdi sanki o tabağımdaki lux çerez bitmiş ve dibinde şans eseri büfecinin çerezi doldururken yan bölmeden düşürdüğü ay çekirdeği var ve o ay çekirdeğinin acı çıkıp yediğim tüm çerezi zehir etmiş hissine kapılıyorum. Üzülüyorum. Niye böyle oldu ya sebebi neydi ki?!
Naruto'nun çevirildiği siteleri veya tartışıldığı forumları arıyordum. Türkçe çeviri ararken kendimi yabancı bi forumda buldum :T İnsanın biri imzasına şunu koymuş.
Ahahahahsdashdjaasdalşdhasd
Dedim noluyo lan kim bu :D Sonra yardırdım.

Çok etkilenmiştim reyizden. :D
Ki bazen olurdu da. :a:

Bir ara muhabbetini edelim senle bunun.

Ek: Seriye sonradan başlayanların geleneği Ace spoilerı yemek zaten. Onu yemeden başlayan varsa tebrik ediyorum.
Bende yedim onu. Zaten google tuzak kurmuş. Ace görüyon googlea bi yazıyon direk ''ace'in ölümü'' diye lönk diye önüne veriyor.

Spoiler yemek hiç bir zaman zoruma gitmedi daha Alabasta bölümlerindeyken Marineford bölümlerini açar okurdum. Keşke yapmasayımışım.

Edit:Kamu spotu gibi olmuş.

Sene 1995 1999 yılları arasında çizgi kuşağını izlerkene op a denk geldim baratie delerdi o sırada bir aşçı sigara içen sarışın bi adama şanji diye seslendi ve o günlerden itibaren karakabusları baslatan bir domino taşi silsilesinin başlangıcı oldu. Bu lanet hala devam ediyor bakalım ölmeden sonunu gorebilecezmi:D

Ya 7 ya da 8in sonu tam hatırlamıyorum, The West oynuyordum. Orada rakip ittifağın adı One Piece'ti tabi direk tek parça olarak düşündüğüm için araştırmamıştım. Bir ramazanda kale savaşı gece sahurdan sonra, dedim yatmayayım. Genel sohbette 10 kişi falan var. Bir muhabbet dönüyor. Rakip ittifakın lideri Kage Bun Shin nickli biriydi. Konuya bodoslama daldım. Dediler, pokemon, Beyblade, Yu-Gi-Oh bunlar hep anime diye. Sonra Pokemon'a başladım.
Tabi o zamanlar alt yazılı izleyemediğim için yarım kaldığı için boşluğa düştüm. Dedi ulan bu adamlar animeciyse nicki de onunla alakalıdır diye. Öyle Naruto'ya başladım. Kısa birkaç seriyi bitirdikten sonra o zaman güncelinde kaç bölüm olduğunu hatırlamadığım bir seri var, ''One Piece'' Uzun olduğu için sıralamaya bile alamamıştım.Bu arada liseye başladım. Sınıf arkadaşımla bir anime muhabbeti döndürdüğümüzde dedi, bizim arkadaş var One Piece hayranı deli gibi. Öyle başladım, ilk bölümleri güzel gelmemişti. Sonra alışınca bırakamadım. Çok tembel kişiliğimle bütünleşince güncele gelene kadar okulda bile One Piece izliyordum. Ne günlerdi be... :D

Herkes gibi küçükken pikachu beyblade felan izlerdim ama bunların anime olduğunu bilmezdim taki lise 1 de hayao miyazaki denilen zatın Howl un yürüyen şatasonu izleyene kadar adamın tüm animelerini izledim hastası odum.Sonra animeler hakkında araştırma yaptım baktım bu pikachu neyinde animeymiş derken death note u bi oturuşta izledim arkasında FMA Brotherhood u ve sonunda 3 büyükle karşılaştım narutoyu hiç açmadım ninja felan benlik değil OP u izledim nedense beğenmedim :D Bleach i açtım onuda beğenmedim.Baya övdüler yok öle 3 büyük izle bırakamazsın felan OP u tekrar açtım 2. bölümden sonra 1.5 ayda 690 bölüm izledim :D:D:D bağımlılık yaptı manga ve animede güncelim hal vaziyet ortada

Fairy tail takip ediyordum son birkaç yıldır sadece ve de çok seviyordum özellikle başlarda. Güncel beklemesi yorucu tabi insan arayışlara başlıyor sonra :)
Bi arkadaşım önerip duruyordu çok güzel diye. Bi sahnesini anlatmıştı, Vivi'nin artık savaşmayın diye bağırdığı yeri anlatmıştı tabi o zaman pek anlamamıştım sonradan izleyince fark ettim :)
İlk 100 bölüme yakın mangadan gittim o zamanlar manga okuyordum daha çok. Sonra animenin müziklerine tav olup daha fazla dayanamadım animeye geçtim. Bu seri sınavlarımın içine etti tabi sonra :D

Ace'in öldüğünü ben de animeyi izlerken öğrenmiştim. Bizim arkadaşlar sağolsun.
Ace Teach'e yenildi yaaa nolacak dedim. Demez olaydım. :D Ölüyo ya bir şey yok dediler. :/ Zaten mangada yeni ölmüş o aralar.

Bir de Dragon'un Luffy'nin babası olduğunu yedim spoiler olarak.
Gene heyecanla bir adam geldi Luffy'yi kurtardı Smoker'ı durdurdu dedim. Demez olaydım gene verdiler spoilerı. :/

10-15 yıl önce hatırlamıyorum tam hangi yıl olduğunu.Starda Lastik Çocuk diye bir çizgi film izliyordum.İsim yanlışta olabilir.Orda görmüştüm.Sonra 2010 yılında tekrar aramaya kalktım.Ama o zamanlar ttnet olduğu için videolar yaklaşık 3 saatte felan yükleniyordu.Sonra 2012 de felan buldum animeymiş daha yeni haberim oldu.Arc olarak başlamam Balık adam arc'ında oldu.Ace'in öldüğünü spoiler yemiştim zaten amv'lerden dolayı.Whitebeard'ın öldüğünü gördüğümde şok oldum.Dedim böyle bir seride en güçlü karakterin ölüşü Luffy'nin ileride sıkıntı çekmemesi içindir diye düşündüm.Yaklaşık olarak 2 haftada tabi ramazan ayında 550 bölümü bitirdim.Anime dışında sadece yemek, tuvalet ve uykuyla beraber.Sonra manga denen şeyin olduğunu öğrendim.Seriyi bitirdikten sonra başladım.Daha güzel olduğunu yeni yeni anlıyorum.

Luffy'nin, Buggy'i uçurdugu sahne. O aralar Pokemon izliyodum hatta.

Bizim anime çok saçma gelmişti. :D

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık