Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Ne Ara Bozdu?

arkadaşlar sıkıntı one piece te değil one piece i takip etme biçiminizde. skype arc ı bölüm bölüm takip etseniz de bu muhabbetler olurdu. tutkulu şekilde her hafta bekleyip bekleyip Oda gibi bir çizerin eline bakınca hep hayal kırıklığı hep ara mara insan soğuyor. burada da konuşuyoruz konuşuyoruz adam çizmiyor insan soğuyor. neyseki seriyi cok takip etmesemde biraz hızlandı . en güzel sistem aylarca okumayacaksınız kaç bölüm çıktıysa bi anda okuyacaksınız o süreçte senede 3-4 kere iste. aynı diziler gibi 1 sene bekleyip hepsi çıkınca bir anda izliyoruz ya bu da aynı kafada olmalı yoksa bayıyor. forum olmasa bu kadar kişinin haftalık takip edeceğini de hiç sanmıyorum.
Ben bu argümana dayanarak seriyi hep savunmaya devam ettim. Ancak Wano arc sonunda ortaya çıkan saçmalıklar asla görülmemiş tarzda şeylerdi bence. Bunun haricinde zaman atlamasından sonra konuların çok uzaması gibi unsurları da gözardı etmemek gerek.

Aslında bozmadı. Sadece biz zaman atlaması sonrası tayfayı ve rakiplerinin gücünü tam kestiremiyorduk. Sandığımızdan güçlüymüş bizimkiler.

Ben bu argümana dayanarak seriyi hep savunmaya devam ettim. Ancak Wano arc sonunda ortaya çıkan saçmalıklar asla görülmemiş tarzda şeylerdi bence. Bunun haricinde zaman atlamasından sonra konuların çok uzaması gibi unsurları da gözardı etmemek gerek.
evet doğru cok aktif takip etmediğim ana dinamiklerini eleştiremiyorum . dinamikler sağlam olsa da yazdığım yorum hala geçerli olur diye düşünüyorum. yoksa luffy nin kaido yu yenerkenki transform u falan komik şeyler one piece d hiç yakışmadı . suanda seride her şey olabilir

Op'un bozduğu gerçek ama artık eskide olsa üzerine düşünme gereği duymayacağımız şeyler özellikle gözümüze batıp rahatsız olabiliyoruz, ayrıca ciddi mânâda arclar icerisinde kendini tekrarlama olayı var bu yeni bir şey değil ama kimisi rahatsız olmazken kimisi daha ilk tekrarda rahatsız olabiliyor mesela bu kaçıncı ölüp diriliş ya da ayni arc senaryosunu daha ne kadar kullanacak

Op'un bozduğu gerçek ama artık eskide olsa üzerine düşünme gereği duymayacağımız şeyler özellikle gözümüze batıp rahatsız olabiliyoruz, ayrıca ciddi mânâda arclar icerisinde kendini tekrarlama olayı var bu yeni bir şey değil ama kimisi rahatsız olmazken kimisi daha ilk tekrarda rahatsız olabiliyor mesela bu kaçıncı ölüp diriliş ya da ayni arc senaryosunu daha ne kadar kullanacak
Bu yoruma katılıyorum ama time-skip sonrası One Piece ruhunu kaybetti bana göre. Hakinin işin içine girmesi One Piece'teki yaratıcılığı öldürdü. Hikâyedeki bazı noktaları çözümlemek için böyle bir kavram ortaya çıkardı ama gereğinden fazla merkezîleşti haki. Şeytan meyvelerinden önemli hâle geldi.

Sürekli geçmişe yönelik bölümler çizmesi de bozdu seriyi. Biz yeni adalar, yeni karakterler, yeni güçler görmeyi seviyorduk. Hikâyeyi birbirine bağlayacağım, eski karakterlere yeni roller vereceğim diye Büyük Çöküş yaşamaya başladı One Piece evreni resmen.

One piece’i en çok sevdiren şey kastığı gizemdi, göstermediği karakterler ve dünyayı yöneten gruplardı.

Meğer adam kendi de bişey düşünememiş zaten bugüne kadar. O büyükmüş gibi gösterdiği, bizim merak ettiğimiz evren aslında yok. Fanfic’lerden esinlenip bitirecek seriyi. Bunu belli etmeye başladığında bozdu seri.

Bu yoruma katılıyorum ama time-skip sonrası One Piece ruhunu kaybetti bana göre. Hakinin işin içine girmesi One Piece'teki yaratıcılığı öldürdü. Hikâyedeki bazı noktaları çözümlemek için böyle bir kavram ortaya çıkardı ama gereğinden fazla merkezîleşti haki. Şeytan meyvelerinden önemli hâle geldi.

Sürekli geçmişe yönelik bölümler çizmesi de bozdu seriyi. Biz yeni adalar, yeni karakterler, yeni güçler görmeyi seviyorduk. Hikâyeyi birbirine bağlayacağım, eski karakterlere yeni roller vereceğim diye Büyük Çöküş yaşamaya başladı One Piece evreni resmen.
Haki serinin en başından beri vardı. Böyle bir gücün olmaması zaten düşünülemezdi. Dövüş temelli bir çok eserde o evrendeki karakterlerin gücünü, çapını, potansiyelini niteleyen ve var olan güç unsurları içerisinde tepede yer alan bir kavram vardır. Çakra, reiatsu vs. OP için bu haki. Haki serinin başına gelmiş en güzel şeylerden biri keza iki yıl sonrası aksiyon bazında okuyucuyu doyuran, coşturan ne varsa işin içinde haki var. Oda'nın bu konudaki en büyük hatası zirve savaşı diye adlandırdığı MF'de hakiyi yeteri kadar detaylı işlememiş olmasıdır. Koka bile çizmedi çünkü ne bok varsa Luffy'nin hikayesiyle birlikte tanıtıp okuyucunun ilgisini sürekli taze tutma derdinde geri zekalı.

Biz yeni adalar, yeni karakterler, yeni güçler görmeyi seviyorduk.
Bu yoruma pek katılmıyorum açıkçası. Uzun ara vermiş olsam da 10 senelik mazisi var ben de. O yeni karakterler adalar olayı seriyi toplu okuyanlara çekici geliyor olabilir ama güncel takip edenler için değil. Devrimciler Shanks mhanks falan varken bunlarla ne zaman kaybediyoruz diye isyan ediliyordu.

Kaldı ki final arca girmişken artık bu yola da girmesi lazımdı eserin. Yani artık ada dramı, yeni karakterler falan zamanı geçti bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık