Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Dünya Savaşı

Marco tarafların tam olarak belli olduğu bir savaş olsa haklısın(gelmiş geçmiş tüm korsanlar vs g.g tüm marine ler)
Ama öyle değil ki ,edo tensei olayı var belki roger ı ve bir sürü efsane korsanı denizciler diriltecek?
Aynı şekilde korsanlarda olacak eskiden ne kadar denizci olursa, kafamızdan fantezi yapamayacağımıza göre, şuanki dengeye göre konuşmaktan başka çare yok
denizcilerde efsane diye bildiğimiz iki kişi var sengoku ve garp, birde kong, kong'un efsaneliğini duymadık belkide amiral seviyesi düz bir marine idi bilemeyiz
buna karşılık wb-roger gibi efsaneler var, üstüne kaidou-shanks-bigmam-blacbeard-shicibukai seviyesi birçok korsan var,novalar vs... ve tayfaları var, bu durumda korsanlar vs denizciler olsa savaş marinefordda bile olsa korsanlar ezer geçer.

Erkan abi tamamen hayali bir şekilde konuşuyoruz bizim başka efsane denizci bilmiyor oluşumuz başka efsane denizci yoktur demek değil. Edo Tensei diye bir teknik var sonuçta ve bu teknik ile ölüler diriltiyor. Denizcilerin ölülerinin yerleri bellidir. Hemen hemen hepsi diriltilir ama korsanlar için aynı şey söz konusu değil...

Edit: Erkan abi Naruto izlemediğinden bilmiyor olabilirsin o edo tensei ile herhangi bir kemik parçasına ulaştığın kişi senin emrinde diriliyor ve normal olarak ölmüyorlar normal insan öldürmekten kat be kat zor...

Aynı şekilde korsanlarda olacak eskiden ne kadar denizci olursa, kafamızdan fantezi yapamayacağımıza göre, şuanki dengeye göre konuşmaktan başka çare yok
denizcilerde efsane diye bildiğimiz iki kişi var sengoku ve garp, birde kong, kong'un efsaneliğini duymadık belkide amiral seviyesi düz bir marine idi bilemeyiz
buna karşılık wb-roger gibi efsaneler var, üstüne kaidou-shanks-bigmam-blacbeard-shicibukai seviyesi birçok korsan var,novalar vs... ve tayfaları var, bu durumda korsanlar vs denizciler olsa savaş marinefordda bile olsa korsanlar ezer geçer.
Erkan sana hak veriyorum zaten olay senin dediğin gibi gelişse bence de korsanlar yener ama Mehmet in aşağıda da belirttiği gibi işin içine biraz varsayım katıyoruz konu gereği,en azından Smoker onu beklemiş,bu sebepten bence denizciler kazanır

Kimin daha çok güçlü karakter dirilteceğine bağlı,asıl olay bu
Devlet kurulduğun'dan roger a kadar korsanlar pek birşey yapamamış belli.Roger 3 yılda dağıtmış ortalığı çağ başlatmış.Bunun yanında alana etki eden WB akainu oak un meyvesi gibi meyveler çok ön plana çıkar ama denizciler birliktelikten ve geçmişden kazanır bence

O edo tensei olayını bilmediğim için sadece eski devirlere göre konuşmuştum ezer geçer diye, tabi ölülerin yerleri bilinmesi önemli, ancak görüldüğü gibi korsanlarada mezar yapılıyor wb ve ace'e yapıldığı gibi, yani güçlü korsanların mezarları bilinir muhtemelen, hazinesi ile birlikte kendini gömdüren ve hatta kemikleri bulunan korsanların olduğunu düşünürsek, sonuç yine değişmez korsanlar rahat alır diyorum.
Devlet kurulduğun'dan roger a kadar korsanlar pek birşey yapamamış belli.Roger 3 yılda dağıtmış ortalığı çağ başlatmış.Bunun yanında alana etki eden WB akainu oak un meyvesi gibi meyveler çok ön plana çıkar ama denizciler birliktelikten ve geçmişden kazanır bence
Öyle bişey varsa roger'ın ünvanının herhangi bir özelliği olmuyor o vakit, Korsanlar Kralı.... bütün korsanların kralı denmiş, roger dünyanın en güçlü adamıysa bu ünvanın nedeni olmalı, nedenide o dönemde güçlü korsanların olması, garp roger'ın ölümüyle korsanların şevki kıralacak buda işimizi kolaylaştıracak diyordu, yani hükümetin roger'ın idamına ihtiyacı varmışki böyle birşey diyor, ama tam tersi oldu, şuanki dengeden sonra en güçlü ve esas bölge olan yeni dünyayı marineler değil artık korsanlar yani yonkoular yönetiyor, korsan çağından öncede mi yeni dünyayı korsanlar yönetirdi onu bilemiyoruz ama muhtemelen öyledir.

Striker

Supriz guc olarak Luffy,Zoro,Sanji diyorum baska birsey demiyorum zaten luffy marine ford ta herkesi hakisiyle sasirtmisti.(Korsanlar yer bitirir marinleri :) )

O edo tensei olayını bilmediğim için sadece eski devirlere göre konuşmuştum ezer geçer diye, tabi ölülerin yerleri bilinmesi önemli, ancak görüldüğü gibi korsanlarada mezar yapılıyor wb ve ace'e yapıldığı gibi, yani güçlü korsanların mezarları bilinir muhtemelen, hazinesi ile birlikte kendini gömdüren ve hatta kemikleri bulunan korsanların olduğunu düşünürsek, sonuç yine değişmez korsanlar rahat alır diyorum.

Öyle bişey varsa roger'ın ünvanının herhangi bir özelliği olmuyor o vakit, Korsanlar Kralı.... bütün korsanların kralı denmiş, roger dünyanın en güçlü adamıysa bu ünvanın nedeni olmalı, nedenide o dönemde güçlü korsanların olması, garp roger'ın ölümüyle korsanların şevki kıralacak buda işimizi kolaylaştıracak diyordu, yani hükümetin roger'ın idamına ihtiyacı varmışki böyle birşey diyor, ama tam tersi oldu, şuanki dengeden sonra en güçlü ve esas bölge olan yeni dünyayı marineler değil artık korsanlar yani yonkoular yönetiyor, korsan çağından öncede mi yeni dünyayı korsanlar yönetirdi onu bilemiyoruz ama muhtemelen öyledir.
Orada kasdettiğim şey her asır'da bir roger gibi adam gelse devlet bu şekilde olamazdı.Korsanlar sürekli yeni dünya ya gitmeyi hedeflediğin'den orası onların mekanı gibi birşey olmuş.Yonkou ya da alt seviye korsanlar la dolu savaşmak uzun olur asker para vs.şeyler lazım bol bol.Ama Roger bunu değiştirmiş tamam kral olmak için önüne gelen korsanı yeneceksin devlete gücünü göstereceksin ki o ünvanı versinler ki roger a vermişler.Ondan önce böyle bir şeyden bahsedilmedi ki tam kapasite olmamasına rağmen WB gibi en güçlü meyvelerden birine sahip adamı yendiler ha alan avantajı WB nin eli, kolu bağlıydı falan doğru ama koşullar değişseydi denizcilerin'de taktiği değişirdi.Sonuçta imkanları çok

WB özel durum Erkan abi. Cesedi verilmeyecekti hatırlarsan. Ve tabi ki kaç binlik bir filonun komutanıydı WB, korsanların cesetlerinin gömüldüğüne inanmıyorum yakılmıyor veya denize atılıyordur bence

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık