Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Örümcekler vs. Meruem

İlk mesajda tek yerler demeye getirmedim, Kuroro'nun Kral'a karşı diğerlerinden farkı olmaz dedim. Güç farkı çok fazla çünkü. Yoksa tek yemezler hemencecik. O kadar kişi planlı bir şekilde bir süre idare ederler ama sonları ezici bir yenilgi olur. Gerçi Kral hemen bitirmek isterse tek tek indirebilir kısa sürede.

Finks, Fıranklin ve Uvogin fiziksel güç ile savaşıyorlar ve takdir edersin ki fiziksel olarak Kral'a zarar veremezler. Bunları oyalama karakterleri olurlar en fazla. Nobunuga'nın ise gücü belli değil ama katana ile Kral'ı kesmesi de mümkün değil. Maçi desen Maçi'nin fiziki gücü Kral'ı zapt etmeye yetmeyeceği için ipleri iptal olur. Bonolenov desen o da fiziki güç ile saldırıyor nihayetinde. Şizuku, Kortopi ve Pakunoda'nın yeteneğini Kral'a karşı nasıl kullanacaksın bilemedim bile.

Feitan'ın güneşinden emin değilim,, tam potansiyelini görmedik ama gördüğümüz hali ile Kral'a zarar vermesi bile şüpheli, çizer en fazla. Netero'nun patlama ile arasındaki seviye farkı çok.

Kuroro ile Şalnark Kral için uygun yeteneklere sahip kişiler. Kral ile savaşacaksan büyü tarzı yeteneklerin olmalı yoksa şansın olmuyor. Fiziken saldırmak işe yaramaz. Netero zaten bunun kralını yaptı ama kar etmedi.

Şalnark'ın Kral'ı kontrol etmesini mümkün görmüyorum, kontrolün sınırları var, tam açıklanmasa da sadece kişi değil nen boyutu da önemli olmalı ve Kral o sınırların ötesinde doğal olarak. Olmasa bile Kral'a anten takmak kolay mı :D

Kuroro ise hangi yeteneği ile Kral'a zarar verecek bilemedim. Birçok yeteneği var, tartışılır ama evet kesin zarar verir diyebileceğim bir yeteneğini göremedim. Sorun bu zaten, nasıl zarar verecekler. Netero'nun en güçlü atakları bu karıncayı çizdi sadece ve sonrasında Gül'den bile hayatta çıktı. Zor yani dostum, cidden zor.
Haklısın normal şartlarda imkansız.Ama mangada gördüğümüz gibi tartışırsak şansları var.Chrollo'nun yeteneklerinden bazıları örümceği yenilmez kılıyor.Sadece animeyle ilgili konuşursak Chrollo'nun güçleri çok sınırlanıyor.Kortopi ve Shizuku için Kortopi şaşırtmak için kullanılır(kopyalar) Shizuku ise açılan minik yaralardan biraz kan emebilir belki.Şimdi düşününce biraz afalladım.:DAma manga için hala örümcekler diyorum.

Kurapika'nın zincir hapsi tekniği fiziki güç ile kırılabiliyor. Kral bunu çok rahat kıracaktır. Zincir Hükmü tekniği de Kral'a işlemez çünkü Kurapika Kral'ı zetsuya sokamaz. Zor, olmaz yani bence :D
Diğer insanlara etkisi nasıldı hatırlamıyorum ama Uvogin bile (en güçlüleri) Kurapika'nın zincirini kıramamıştı.
Yani örümcek olduğu sürece kıramıyorlar.

Meruem muhtemelen seride görüp görebileceğimiz en güçlü adamdı.Tabi nen yeteneği olmadığı için saf fiziksel güç ve ezici nen seviyesini kullanıyordu.Bunlara ek olarak bir de yetenek geliştirse idi bütün evrene solo girerdi herhalde.Lakin Chrollonun çok ilginç güçleri var.Ne olduğunu bile anlamasan tek de yiyebilir,tek de atabilir.HxH bu konuda biraz değişik bir manga.Yetenekler çok çeşitli ve buglu yetenekler de cabası.

Diğer insanlara etkisi nasıldı hatırlamıyorum ama Uvogin bile (en güçlüleri) Kurapika'nın zincirini kıramamıştı.
Yani örümcek olduğu sürece kıramıyorlar.
Örümcek olsa da fark etmez. Kurapika diyor ki "Zetsuya girileceği için zincirleri kırmanın tek yolu kaba kuvvettir."

Kurapika'nın ilk olarak Uvogin'i avlama nedeni fiziken en güçlü örümcek olarak görülen Uvogin'in zincirleri kırıp kıramayacağını görmekti. Eğer o kıramazsa zincirler tüm örümceklere karşı işe yarayacak kadar güçlü demekti.

Yani zincirler ancak fiziki güç ile kırılabiliyor. Kral'ın fiziki gücü Uvogin ile kıyas bile edilemeyeceği için kolayca zincirleri kıracaktır.

Örümcek olsa da fark etmez. Kurapika diyor ki "Zetsuya girileceği için zincirleri kırmanın tek yolu kaba kuvvettir."

Kurapika'nın ilk olarak Uvogin'i avlama nedeni fiziken en güçlü örümcek olarak görülen Uvogin'in zincirleri kırıp kıramayacağını görmekti. Eğer o kıramazsa zincirler tüm örümceklere karşı işe yarayacak kadar güçlü demekti.

Yani zincirler ancak fiziki güç ile kırılabiliyor. Kral'ın fiziki gücü Uvogin ile kıyas bile edilemeyeceği için kolayca zincirleri kıracaktır.
Yanlış hatırlıyor olabilirim tabi ama ben kralın saf gücünün çok büyük olduğunun gösterildiğini hatırlamıyorum. Nerede geçiyordu o?

Yanlış hatırlıyor olabilirim tabi ama ben kralın saf gücünün çok büyük olduğunun gösterildiğini hatırlamıyorum. Nerede geçiyordu o?
Başkan'a karşı sırf fiziki güç ile savaştı bu karınca. Pitou'yu kilometrelerce uçuran darbenin çok daga fazlasını hiçmiş gibi karşıladı. Bütün savaş gücünün örnekleri ile dolu. Kral'ın gösterdiği asıl gücü fiziki güç zaten.

Başkan'a karşı sırf fiziki güç ile savaştı bu karınca. Pitou'yu kilometrelerce uçuran darbenin çok daga fazlasını hiçmiş gibi karşıladı. Bütün savaş gücünün örnekleri ile dolu. Kral'ın gösterdiği asıl gücü fiziki güç zaten.
Nen sahibi avcıları yedikten sonra nen yeteneği ile güçlendi diye düşünüyordum ben.
Pitou gibi birinin Meruem'in nenini geliştereceğini varsaymıştım ama tabi izleyeli çok oldu.
Saf güç diyorsanız öyledir.

Nen sahibi avcıları yedikten sonra nen yeteneği ile güçlendi diye düşünüyordum ben.
Pitou gibi birinin Meruem'in nenini geliştereceğini varsaymıştım ama tabi izleyeli çok oldu.
Saf güç diyorsanız öyledir.
Nen etkisi var tabi, ren falan da kullanıyor ama Nen tam olarak fizik gücü demek değil. Nen'i fazla olan daha güçlü denemez. Kral'ın fiziki gücü insan ötesi. Resmi karakter puanlamalarında limit dışı görünüyor. Örneğin nihai Gon nen olarak Meruem civarı vardır ancak kolu Pitou tarafından kesiliyor. Ama Meruem Netero'nun sfırı'ında bile çizikle kurtuluyor. Çünkü fiziki gücü çok fazla.

Machi, Shalnark, Kortopi ve şu gözlüklü karının yetenekleri gram önemli değil.

Franklin desen iri kıyım olmak dışında hiç özelliği yok ve çok yavaş.

Dövüşçü olarak Chrollo, Feitan, Nobunaga, Uvogin ve Phinks var. Fakat bunlar bile Meruem'e karşı pek bir şey ifade etmiyorlar.

Meruem parçalar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık