Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Ölmek İçin Yer Arayan Bir Adam: Kaido!

Kaido Ölecek mi?

• Kullanılan toplam oy
    99
1v1'de yenilmez denilen Kaido, şuan Luffy ile 1v1 atıyor ve denk gözüküyorlar. Hal böyle olunca, ölmez denilince de ölür. Zaten Oda, sever öyle efsane karakterleri, efsane şekilde öldürmeyi. Önce FB'sini görürüz, sonra yavaş yavaş ebediyete uğurlanır. Luffy bile gurur duyar Kaido ile, dövüş içinde dost oldular zaten :D

Bence ölmez derdim ama Oda'ya belli olmuyor her şey olabilir bu yüzden.Dillerde dolaşan Büyük Savaş ta bir rolu olsaydı sevinirdim.

Çok güzel konu olmuş yahu.

Kaido'nun ne kadar derin ilmek ilmek işlendiğini çok güzel açıklamışsın. Kaido cidden çok önemli bir karakter. Kaido ile Luffy arasında kesinlikle bir muhabbet döneceğine eminim.

Luffy ve Kaido ikisinin de bahsettigin şekilde çok ince bir şekilde diyaloglar ile sözler ile nasıl inşa edildiğini çok güzel açıklayan gösteren yazı olmuş.

Bir daha okurum konuyu. Çünkü hem Kaido'ya hem Luffy'e olan saygım arttı.

Bu ikisinin dövüşü bundan sonra sonuna kadar teke tek geçer.

Büyük ihtimal de Kaido'yu öldürecek kişi onun isteği üzerine Luffy olacak.

Ve önümüzdeki 10 bölüm içerisinde müthiş şeyler okuyacağız gibi hissediyorum.

@William cutting

Luffy ile Kaido baya baya artık ölüme ramak gelene kadar savaşacaklar. Sonda adaya büyük baskın olacak ya Denizciler ya da Hükümet tarafından.

Sonda çarpıcı bir şekilde Kaido Joy Boy'un Luffy olduğunu anlayacak.

Bu yüzden gidip öleceği yeri seçecek ve istediği gibi bir adam olacak?

Ama bu biraz klişe. Oda'nın ne yapacağı da tam belli olmuyor. Kaido'nun git gelli halleri psikolojik bunalımları da farklı senaryolara yola açabilir.

Ya Kaido öyle bir oislik olacak ki Luffy tamamen ölümüne savasacak bir moda girecek. Ya da birbirlerine saygı duyacakları bir sonla bitecek. Ortası yok.

Keşke konu başlığını ölmek için yer arayan bir adam: Kaido şeklinde yazsaydın, zira OP evreninde ölecek yer arayan kişi deyince akla Jinbei geliyor. MF BAA WCI WANO nereye gitse burda ölecem diyor ama ölmüyor adam. :)

Konuya gelirsek Kaido da ölmez. Fiziksel hasar almayan karakter sonuçta. Pert sekilde teslim edilse bile ölmüyor herif. Ama Law mudahale ederse anca o zaman ölür. :)

Kaido'nun ölmesine gerek yok aslında, Queen ya da King ile birlikte kendi yoluna giden bir ayyaş gibi korsanlıktan elini ayağını çekebilir.

Canavar Korsanları zaten bu savaşla birlikte dağılmış bir tayfa. Uçan Altılıdaki her bir kaptanın kendi tayfası mevcut ve Kaido'nun yenilmezliğinden korktukları için herşeyden vazgeçmişlerdi. Drake, Apoo çoktan ihanet ettiler; Hawkins için de bir sebep yok gitmemesi için. Geriye kalan yetenek bahşedilmişler Tama'nın kontrolünde iken yeteneksizlerin büyük kısmı Queen sayesinde taraf değiştirdi. Kaido'nun son bir yenilgi sonrası "korsancılık" oynaması için ya da Wano'ya tekrar musallat olması için hiç bir sebep kalmıyor.

Bu adam cidden ölmek isteseydi Punk Hazard'daki Amiral dövüşünü basardı. Ya da direkt Holy Land'a dalardı Fisher Tiger gibi. Ne de olsa tek aktif Amiral Kizaru'ydu. Kaido'nun isteği ölmek değil şimdilik. Luffy'nin Joy Boy olduğunu öğrenince canı sıkılır ve ölür ancak. Buluttan atlaması sarhoşluk.

Eline sağlık nasıl bir boş zamanın vardı ki bu kadar kapsamlı bir teori hazırladın kaç saatini aldı kim bilir bu.Çok güzel anektotlar var ayrıntıları iyi yakalamışsın hepsini birleştirince taşlar yerine çok güzel oturuyor çalışmanı okuyana kadar Kaido'nun ölmeyi gerçekten istemekten ziyade aşırı gücün verdiği şımarıklıktan kaynaklı bir meydan okuma olarak görüyordum bunu ama adamın gerçekten kendi öleceği yeri ve zamanı seçme konusunda bir takıntısı olduğuna yani gerçekten ölmek istediğine ikna oldum.Buradaki sorun şu mangakanın da karakterleri öldürmemekle ilgili takıntısı var :D Kaido'nun buradan çıkmaması gerekiyor burada ölmesi gerekiyor wanolulara yaptıklarından sonra ve seride yarattığı saf ve katıksız kötülükten dolayı Oda'nın bile dayanamayıp burada öldürmesi gerekiyor.Herşey öleceğini işaret etse de dediğim gibi çocukluğunda gençliğinde artık hayatının hangi alanında ne yaşadıysa adamın ölüme karşı büyük bir alerjisi var bunun artık serinin türünden dolayı mesafeliden daha öte bir şey olduğunu düşünüyorum.Bu arc sonu Kaido bir şekilde ölmezse artık emin olacağım Oda'nın psikolojisinde büyük sorun var ölüm konusunda.

Eline sağlık nasıl bir boş zamanın vardı ki bu kadar kapsamlı bir teori hazırladın kaç saatini aldı kim bilir bu.Çok güzel anektotlar var ayrıntıları iyi yakalamışsın hepsini birleştirince taşlar yerine çok güzel oturuyor çalışmanı okuyana kadar Kaido'nun ölmeyi gerçekten istemekten ziyade aşırı gücün verdiği şımarıklıktan kaynaklı bir meydan okuma olarak görüyordum bunu ama adamın gerçekten kendi öleceği yeri ve zamanı seçme konusunda bir takıntısı olduğuna yani gerçekten ölmek istediğine ikna oldum.Buradaki sorun şu mangakanın da karakterleri öldürmemekle ilgili takıntısı var :D Kaido'nun buradan çıkmaması gerekiyor burada ölmesi gerekiyor wanolulara yaptıklarından sonra ve seride yarattığı saf ve katıksız kötülükten dolayı Oda'nın bile dayanamayıp burada öldürmesi gerekiyor.Herşey öleceğini işaret etse de dediğim gibi çocukluğunda gençliğinde artık hayatının hangi alanında ne yaşadıysa adamın ölüme karşı büyük bir alerjisi var bunun artık serinin türünden dolayı mesafeliden daha öte bir şey olduğunu düşünüyorum.Bu arc sonu Kaido bir şekilde ölmezse artık emin olacağım Oda'nın psikolojisinde büyük sorun var ölüm konusunda.
Kaido bana saf katıksız bir kötü gibi gelmedi. O psikolojik bunalımları farklı karakterler yaratmış onda. Bazen saf öfke oluyor adam. Bazen ağlıyor. Baya sorunlu bir tip ne yaşadı, Joy Boy'a olan takıntısı felan hepsinin altında sağlam hikaye var.

Seride saf kötü diyebileceğimiz net isim Dof'tur bence.

Kaido bana saf katıksız bir kötü gibi gelmedi. O psikolojik bunalımları farklı karakterler yaratmış onda. Bazen saf öfke oluyor adam. Bazen ağlıyor. Baya sorunlu bir tip ne yaşadı, Joy Boy'a olan takıntısı felan hepsinin altında sağlam hikaye var.

Seride saf kötü diyebileceğimiz net isim Dof'tur bence.

Kaido'nun bir olayı çıkacak gibi, en azından Oda her zamanki gibi bu sözleri boşa söyletmediyse; Wano'yu falan özellikle seçmiş Kaido.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık