Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Oden?

Oden necidir?

• Kullanılan toplam oy
    189
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Okumadıysanız diye bırakayım http://www.korsanfan.com/konu/paradoks-oden.9338/ . Aynı şeyden bahsediyoruz gibi. Odenin kaidoya yenildiğinde hapishaneye atıldığı sırada toki ile görüşüyor. Orada kılıçlarını tokiye veriyor ve ardından oden şaşırıyor ben idam edilirken sen niye üzgün değilsin diye. Sonra ölmeyeceksin gibi bir imalar yapıyor toki.

Bu hapishanede toki ile görüşürken bir şeyler oldu gibi geliyor bana. O sırada geleceğe gönderilmiş olma ihtimali olabilir hem kılıç olayı da mantıklı şekilde açıklanmış olur. Paradoksun olmaması için de oden gelecekte yapacağı şeyleri halledip tekrar o hapishane sahnesine geri geliyor. Nasıl ki lawın meyvesi bir kereye mahsus bir kişiye ölümsüzlük operasyonu yapmasını sağlıyorsa tokinin de böyle yasaklı bir tekniği olduğunu düşünüyorum. Tabi sonrasında yaşamayacağını bildiği için kendisi kalenin içinde ölmeyi tercih ediyor.

Diğer dikkatimi çeken sahne

Oden: "Fırsatın varken güçlenmeye çalış"
Bu sözler belki kınlara olan güveninden kaynaklanıyor diyebiliriz ama sonraki sözleri de garip. O kazanda ki odenin geleceği gördüğünü farz edersek diğer sözler daha farklı bir anlam kazanıyor gibi.
İlk giden ben oldum kısmı da ilginç. Galiba çıkan gerçekten oden

Gördüğümüz kazandan önceki Oden in ölmeden önceki zamandaki geleceğe gönderilmiş hali büyük ihtimal.Bence asıl mesele silüet olarak gördüğümüz eşi onu getirmek için canını feda ettimi? Oda böyle şeyleri sever.Yani gelecekten geçmişten birisini getirmenin acı sonucu bu olabilir.Eğer meyve kullanıcısı kafasına göre geçmişten birisini sınırsız getirse aşırı abartı olurdu.Özet olarak tek bir hakkı vardı onuda bu şekilde kullandı.

Şu ana kadar ortaya atılmış en uçuk ve muhtemelen zort olacak teoriyi ortaya atıyorum:

1007'de gördüğümüz Oden aslında 20 yıl yaşlanmış Momonosuke.

Şu ana kadar ortaya atılmış en uçuk ve muhtemelen zort olacak teoriyi ortaya atıyorum:

1007'de gördüğümüz Oden aslında 20 yıl yaşlanmış Momonosuke.
Film vardı bi tane adını unuttum aklıma o geldi. Çocuğun annesi-babası ve çocuğun kendisi aynı kişiydi yanlış hatırlamıyorsam ? o kadar da zortlatmaz Oda

Vegapunk demem tamamen his. Bir mantığı yok. Ama Onimaru'nun bu kadar az oy almasına şaşırdım. Onimaru seriye tekrardan dahil olacaksa şu an tam sırası. Oda'nın bu hareketi çok ucuz olur ama kimse Oda sen saçmaladın demez, sadece 2 haftalık arada yapılmaması gereken harekete kızar.

Vegapunk demem tamamen his. Bir mantığı yok. Ama Onimaru'nun bu kadar az oy almasına şaşırdım. Onimaru seriye tekrardan dahil olacaksa şu an tam sırası. Oda'nın bu hareketi çok ucuz olur ama kimse Oda sen saçmaladın demez, sadece 2 haftalık arada yapılmaması gereken harekete kızar.
Kaido en büyük rakibi Oden ile tekrar dövüşebilmek için kendi rızası ile Vegapunk'a teslim olmuş. Karşılığında Oden'i diriltmesini istemiş.

Beyin fırtınası yapmak gerekirse,

Oden 20 yıl önce mutlak bir şekilde öldü, en azından Oda hiç bir kuşkuya mahal vermeyecek şekilde gösterdi bunu.

Oden'in bir çizim olduğunu ilk önce var sayalım. Yani Kanjuro seçeneğini düşünelim. Oda'nın kötüleri iyi yapıp doğru yolu buldurmaktan çok hoşlandığını biliyoruz. Pek âlâ Kanjuro en sonunda pişman olup hak yoluna geçtiğini farz edersek son bölümde gördüğümüz Oden bizzat kendini boyayan Kanjuro olabilir. Özellikle rol yapma yeteneğini düşünürsek son bölümdeki Oden'in sözleri bile anlaşılır.

Ancak Kiku ile yapılan dövüş, Kınlar baygın halde dururken birinin gelip onları sarması, ama onlar uyanırken orda olmaması(Çakma Oden olamaz, Oden o kadar ufak değil) Kanjuro seçeneğini zayıflatıyor. Ancak, Hiyori Kanjuro'dan bi haber gelip gitti denilse, belki olabilir deriz.

İkinci seçenek olarak Toki. Oden belirmeden önce yaralı Kınların yanında olan siluet, Oden'in geçmişten gelmişcesine epey yaşlanmışsınız deyip odaya dalması gibi bir çok gösterilen sahneyi açıklıyor(Toki gelmemiş olsa bile, siluetin Hiyori olduğunu farz ediyorum, sadece Oden'i göndermiş olabilir). Ama, 20 yıl önce bize gösterilen hiçbir şeyi açıklamıyor tam tersine sarsıyor.

Belki Toki, mangayı iyice cılkını çıkartıyor olsa da meyvesinin bilmediğimiz bir özelliği sayesinde Oden henüz idam edilmemişken kendisini ve Oden'i ya da sadece Oden'i "bir süreliğine" 20 yıl sonrasına atmış olabilir.
Oden, Roger Raftel'den sonra Toki'den bağımsız olarak 20 yıl sonrasına atıfta bulunuyor. Keza Toki de aynı şekilde son sözlerini söylerken 20 yıl sonrasına atfediyor. Bunun için Momo ve bulabildiği Kınları 20 yıl sonrasına gönderiyor. Şimdi buradaki esas soru; Toki ve Oden zamanda bir süreliğine ileri atlamayı ya da kendilerini yansıtmayı hangi zaman aralığında karar verdi. Oden Raftel'den dönüşü sonrası Toki'ye merak ediyorsan 20 yıl sonrasına git dediği zaman ile Oden'in idam saati arasında bir yerde bu kararı vermiş olabilir. Ama ne zaman? Benim düşüncem Oden Kaido yenilgisi sonrası Toki ile görüşüp ona kılıçlarını verdikten sonraki bir zamanda bu olay yaşandı. Bu 20 yıl sonraki Oden'in neden farklı kılıç taşıdığını da açıklıyor.

Son olarak Onimaru(diğer seçenekler ne alaka dedirttiği için 3 seçenek bana makul geldi). Japon kültüründe tilkilerin istediği insan suretine büründüğü biliyoruz. Caterina Devon'da bunu gördük.
Hatta şöyle bir bilgi vereyim: Pompoko diye bir anime var, çok güzel. Bu animenin baş kahramanları rakun(tanuki) ve tilki. Rakunlar çeşitli şeylere dönüşebilirken(insan, hayvan, eşya vb.) tilkiler insanlara dönüşebiliyordu. Çok zorlama gelecek; Choppar gümbürtü topu sayesinde çeşitli formlara girebiliyor. Özellikle son bölümde Choppar için Tanuki yakıştırması bu animeyle ilintili olup Onimaru'yla alaka kurabilir. Çok zorlama ama aklıma geldi diye yazdım.
Burdaki tek sıkıntılı yan Onimaru'nun Oden ya da diğer Kınlarla bir geçmiş ya da bir anı görmedik. Tam tersine Oden'in idamından sonra Kınlar dört bir yana savrulduktan sonra yaralı bir şekilde Kawamatsu'yla beraber gördük. Bu da ciddi anlamda bu olasılığı zayıflatıyor.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık