Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Nika mı, Yoksa Enma mı Daha Çok Darbe Vurdu?

Hangisi fanlar için daha kötü oldu ?

• NİKA

• ENMA

• Al birini vur ötekine :)

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Bu da soru mu tabi ki ENMA!

Öncelikle Enma'dan başlayalım.

Balley poşetine kılıç sokup koklayan kılıç lobisi iyi bilir. Kılıç onu taşıyanın en yakın yoldaşıdır. Bizim kaypak oğlan ceddi Ryuma'dan kendisine miras kalmış Wano'da dövülmüş ve girdiği dövüşlerde Haki basarak binbir emekle karartılmış Shusui'yi, Wano'yu bir güzelin gözleri için gözünü kırpmadan bırakmış, atasına ceddine saygısı olmayan bir kişilik oldu çıktı.

Daha yön duygusu bile gelişmemiş tek yaptığı şey yiyip içip sızmak olan Zoro, bu kılıcı milletin kendisini ayıplamasına rağmen arsızca aldı.

Yıllardır emeğiyle, antrenmanlarıyla kendini geliştiren Zoro en başta kılıç lobisine sonra kendini sevenlere ihanet etti. Eline aldığı Enma, emeğiyle bir yerlere geldiğini düşündüğümüz Zoro'yu bir anda beş kat birden güçlendirdi. Enma öncesi Hawkins ve Pica gibi çok da güçlü olmayan adamları almakta zorlanırken Enma sayesinde YC1 alacak seviyeye geldi.

Enma'nın, Zoro'ya en büyük çalımı da kendi bedeninde olduğundan bile habersiz olduğu Kral Haki hazinesini ortaya çıkarıp Zoro'yu irade sahibi yapmıştır.

Enma'nın, Zoro'ya yaptığını Luffy fanları yapmadı. Seri böyle bir çöküş daha görmedi.

Şimdi Nika'yı değerlendirelim.

Luffy bu meyveyi serinin en başında yedi. O zamanda yediği zaman bile meyvenin önceden planlandığı gayet açık ve net ortada.

Peki bunu nereden anlıyoruz? Enies Lobby sezonunda Luffy ilk defa Gear 3 kullandığı zaman meyvenin yan etkisi olarak küçülmüştü. Eğer meyvesi Paramecia tipi olsaydı bedeninde böyle bir yan etkiye sebep olmazdı. Luffy'nin bildiğin formu değişti. Tıpkı Wano'da gücünü zorlayan Chopper'in küçülmesi gibi.

Meyvenin uyanış öncesinde girdiği halleri bunlar:

Oda serinin ilk çizdiği iki karakteri Luffy ve Karasakal'mış. Tutup da Karasakal'a iki meyve verip de onun zıttı olan Luffy'ye sıradan bir Paramecia tipi meyve verecek, sizce ne kadar mantıklı ki bu durum.

Oda bariz bir biçimde Luffy'nin meyvesini serinin en başında düşünmüştür. Meyvenin uyanmış halinde girdiği haller keyif kaçırsa da serinin başından beri olan bir güç olduğu için Luffy'ye eksi yazdığı bir durum söz konusu değil.
Öyle bir mesaj ki nereden tutsan elinde kalır. Bayağı kum gibi.

Enma sadece güç aktarımı yaptı. Nika'da Luffy'nin bildiğin kişiliği değişti. Savaşların sonunda ciddiyet ile dövüşen Luffy gitti her şeye şebek gibi gülen biri geldi. Üstüne dövüş tarzı da OP sınırlarının dışına çıktı. Başta bu seriye başlamamın sebeplerinden biri Luffy iken bu seriyi noktalayacak kıvama getiren kişinin adıdır Nika. Nika sadece Luffy fanlarını değil seriyi seven herkesi üzmüştür. Kendine luffy fanı diyenlerin en çok gömmesi gerekirken komik bir şekilde savunması da ayrı acınası bir durum. Zaten serinin ana karakterini sevmeyecek kişi bu seriyi izlemez (Az çok herkes sever). O yüzden kendine Luffy fanı diyip her şeyi görmezden gelenleri fandan çok holigan tipler olarak görüyorum.

Enma sadece güç aktarımı yaptı. Nika'da Luffy'nin bildiğin kişiliği değişti. Savaşların sonunda ciddiyet ile dövüşen Luffy gitti her şeye şebek gibi gülen biri geldi. Üstüne dövüş tarzı da OP sınırlarının dışına çıktı. Başta bu seriye başlamamın sebeplerinden biri Luffy iken bu seriyi noktalayacak kıvama getiren kişinin adıdır Nika. Nika sadece Luffy fanlarını değil seriyi seven herkesi üzmüştür. Kendine luffy fanı diyenlerin en çok gömmesi gerekirken komik bir şekilde savunması da ayrı acınası bir durum. Zaten serinin ana karakterini sevmeyecek kişi bu seriyi izlemez (Az çok herkes sever). O yüzden kendine Luffy fanı diyip her şeyi görmezden gelenleri fandan çok holigan tipler olarak görüyorum.
Yo Zori’ciler sadece Zoro için takip ediyorlar. O yüzden kullandığın argüman Zori’cileri tanımadığını gösteriyor. Zaten kendi fandaşlarını tanımayan Luffy’cilere holigan diyor. Ne alaka abi, görmezden gelecek bir şey yok. Seviyorum Nika’nın kahkahalarını, savunmuyorum da, bu beni holigan mı yapıyor? Ayrıca sürekli aynı şeye denk geliyorum, bir şey derken adıma konuşmaSanız sevinirim.

Yo Zori’ciler sadece Zoro için takip ediyorlar. O yüzden kullandığın argüman Zori’cileri tanımadığını gösteriyor. Zaten kendi fandaşlarını tanımayan Luffy’cilere holigan diyor. Ne alaka abi, görmezden gelecek bir şey yok. Seviyorum Nika’nın kahkahalarını, savunmuyorum da, bu beni holigan mı yapıyor? Ayrıca sürekli aynı şeye denk geliyorum, bir şey derken adıma konuşmaSanız sevinirim.
Nika'yı sevmen güzel, keşke senin gibi Nika'yı ve serinin gidişatını beğenenler daha fazla yazsa :respect:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık